Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2563 679

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Mayaotzin
18.10.2022 4 z 5

Velmi příjemné čtení, všechny postavy sympatické a dobře vykreslené. Ačkoli v knize nenajdete nic nového, co tady již 100x předtím nebylo, určitě sáhnu i po dalším dílu.

Kdo vymyslel ten nápad, napsat na obálku tu větu a tím víceméně profláknout konec?

Emma27
16.10.2022 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala,ale kniha mě nadchla.Napínavá.

Lucijáš276
09.10.2022 5 z 5

Moje první kniha z této série a opět musím říct, že to byla pecka, která se četla jedním dechem sama. Hlavní hrdinku Kate jsem si oblíbila stejně tak, jako jejího asistenta Tristana. Děj byl napínavý od první stránky a kapitoly opět končily tak, že jste nutně museli číst dál. Celá kniha byla dobře vymyšlená a strašně se mi líbilo, že člověk viděl pomalu všem postavám do hlavy. Kapitoly v cele se mi také moc líbily, doteď si říkám, jak to ten náš spisovatel Bryndza dělá. Opravdu to má parádně promyšlený a čtenář pak jen zírá s otevřenou pusou. Nemám co vytknout. Kniha se mi strašně líbila a já se těším na další díl z této série. 5*

whiolet
26.09.2022 5 z 5

Skvěle čtení. Kniha mě bavila snad už od první stránky. Byl to napínavý příběh s dobře popsanými hlavními postavami.
Super!

hannina
18.09.2022 4 z 5

Po přečtení druhého dílu v sérii o soukromé vyšetřovatelce Kate Marshallové jsem to vzala od začátku. Kate se poté, co ještě jako policistka odhalila sériového vraha, a to ve svém šéfovi, přičemž se snažil zabít i ji a taky vlastně své nenarozené dítě, pokouší abstinovat a vést obyčejný život. A pak se stane, že postupně nachází spojitost dalších vražd mladých dívek, s těmi, které kdysi spáchal Peter. Ten je však zavřený v psychiatrické léčebně. Kate vraha napodobitele odhalí, on ji však sám přijde naproti a stejně jako poprvé, jí jde o život, čehož je svědkem její, teď už dospívající syn. Bavilo mě to

brunettlibrary
04.09.2022 4 z 5

Skvěle rozvětvená detektivka, která se mi velmi líbila. Asi v polovině příběhu jsem trošičku začala ztrácet ve všech dějových liniích, to se ale rychle spravilo o zase mě kniha pohltila (malé slabé místo knihy). Při knize cítíte napětí, stres, hněv nebo úlevu. Hlavní, ale i vedlejší postavy jsou vysvětlené bravurně. Hned mi padly do oka. Určitě se pustím do dalšího dílu. Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi detektivky se složitým dějem.

Michelleee
29.08.2022 4 z 5

Nová série s Kate začala zajímavě a určitě se mi bude líbit jako série s Erikou. Hrdinka mi je sympatická i její asistent Tristan. Těším se na pokračování.

zimolka
23.08.2022 5 z 5

Robert Bryndza prostě umí,jdu rovnou na další díl.

Nelly
21.08.2022 4 z 5

Podle mě rozhodně lepší než série s Erikou (tam jsem to dotáhla jen na první dvě knihy) - Kate bude skvělá vyšetřovatelka, snad jí bude příště opět sekundovat Tristan. Oceňuji zajímavě zpracované pojetí vraha a jeho napodobitele. Takže vzhůru na další díl!

AnDyB
15.08.2022 3 z 5

Je to moje první audiokniha kterou jsem si poslechla a moc mě to bavilo poslouchat určitě si pustím další audioknihy. Nicméně musím dat 3*** asi z toho důvodu ze jsem zrovna před touto detektivku četla Lars Kepler a to je prostě jinde jejich psaní. Ale jinak mě to moc bavilo spíš jen trošku oddychovou formou což je fajn ! :)

Booky84
12.08.2022 5 z 5

Skvělá, čtivá a napínavá detektivka. Krátké kapitoly nutí číst stále dál a dál a čtenář prostě musí vědět, jak to celé dopadne. Postava Kate je mi sympatická, a to hlavně tím, že to je žena a není dokonalá a má v sobě minulost, se kterou se statečně pere. Těším se na další díl.

Čand@
07.08.2022 3 z 5

Po Zrkadlovom mužovi od Lars Keplera je toto skôr taká oddychová záležitosť. Zdá sa, že už mám brať ako rutinu, že detektív (či tu detektívka) rovná sa alkoholik, prípadne feťák so sklonom k depresiám a opustený celou rodinou. Na druhej strane asi sa netreba čudovať popri tom, čo stále riešia, to sa so zdravým rozumom zrejme nedá prežiť. Kate ma síce ako hlavná postava zatiaľ veľmi nebaví, dám jej však aj tak druhú šancu v ďalšom dieli.

ipkkk
27.07.2022 2 z 5

Za mě je to spíš podprůměrná detektivka/krimi. V jedné scéně je v autě starší žena (detektivka) Kate a její pomocník mladý muž Tristan, stojí někde ve městě v noci a k jejich autu přiběhne skupinka opilých mladých děvčat a všechny si vyhrnou trička a naprosto nesmyslně začnou svá prsa přitiskávat na jejich auto. To si reálně opravdu neumím představit, je poznat, že to napsal chlap, který si spíš píše své sexuální fantazie, navíc jsem čekala, že to bude mít tedy aspon nějaké zapojení do děje, což se nestalo. Celkově mi děj přišel předvídatelný, byla to vlastně většinu knihy tak trochu nuda.

Slunik127
26.07.2022 4 z 5

Prvni pripad Kate Marshallove me chytl vic nez prvni pripad Eriky Fosterove. S Kate budu pokracovat.

fis.rena
22.07.2022 4 z 5

Nová série s Kate se mi jeví jako dobrý začátek další skvělé práce jako tomu bylo s Erikou. Začátek byl slušně odpálenej a děj, ač předvídatelný,byl fajn. Samozřejmě bych uvítala mnohem víc kapitol o pobytu v Great Barwell a jeho chodu,ale jsem spokojená. Co mě bavilo,byl Jake puberťák v péči urputné Glendy :D tak vzhůru do čtení,uvítejte Kate, ponořte se do jejího světa a nehledejte v ní Eriku...

Toledo
13.07.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale stále hodnotím sérii s Erikou jako lepší.
Začátek mě uchvátil, potom byl příběh horší a čtení nešlo úplně rychle, ale konec byl super.
Za mě lepší průměr co se týče detektivek, ale top to není.

derminator
11.07.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms je má první kniha od Roberta Bryndzy. Kniha mě nadchla! Svého času jsem měl hrozně rád knihy od autorky Hayder Mo a tento autor mě její styl dost připomíná. Mám rád temné a drsné thrillery kde se vrazi nezastaví před ničím a to je styl této knihy. Bryndzovi jsem se vždy nějak vyhýbal, nevím proč, ale již nyní mohu říci že to byla obrovská chyby a hodlám přečíst celou jeho biblioteku. Knihu doporučuji, čte se jedním dechem a dávám 100%.

jasnyj
24.06.2022 4 z 5

Nová řada s Kate je trochu slabší oproti předchozí s Erikou. Začala dobře, ale pak mi připadalo že spíš přešlapuje na místě. Konec samozřejmě gradoval. Jenže některá místa mi trochu připadala "přitažená za vlasy" - třeba usmrcení člověka vystřelovacím nožem jen pomocí pružiny umístěné uvnitř. Možná se mýlím, ale domnívám se, že pružina nemá dostatečnou sílu aby pronikla hluboko do těla, byť by se jednalo o ucho.
Přesto zajímavý příběh, byť mi trochu připomínal knihu Oběť bez tváře co jsem nedávno přečetl. Uvidíme, zkusím další díl.

mekkejla
20.06.2022 4 z 5

Další fajn detektivka od pana Bryndzy. Nová vyšetřovatelka je fajn, i když jsem v ní ze začátku neustále viděla Eriku. Příběh se mi líbil, i když tentokrát to byl tedy opravdu hnus ty zločiny. Vůbec bych se v tomto případě nezdráhala trestu smrti... Akorát mi vadilo, kolik bylo v knize chyb a překlepů (očividně se s vydáním velmi spěchalo) a moc mi nesedla postava Jaka - 14 letý kluk, který je nadšený ze stavění hradu z písku s mámou a pořád někde poskakuje nadšením - to mi zkrátka nepřijde moc uvěřitelné.

Jani23
06.06.2022 5 z 5

Robert opět nezklamal. Opět moc pěkné čtení. I když konec jsem čekala trochu jiný.

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979