Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2548 678

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

VendulaB
VendulaB
13.01.2023 5 z 5

První díl série bývá málokdy úplně super, ale tahle kniha se mi dost líbila. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická, příběh zajímavý a příčetně vyústěný. Až do posledních cca 50 stran jsem necítila žádné velké napětí, ale to byla asi jediná vada jinak zajímavé knihy. Těším se na další díl.

RaCech
RaCech
12.01.2023 4 z 5

Další zajímavá hrdinka Bryndzových knih. Občas jsem měla obavu, zda nebude další čtení příliš drsné ale dala jsem to... Napínavé, četla jsem jedním dechem.

Laf
Laf
08.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha, ani jsem to nečekala, že knihu přečtu skoro jedním dechem. Také zajímavé zápletky a zvraty. Rozhodně mne kniha nezklamala. Doporučuji všem.

Dasa1313
Dasa1313
03.01.2023 4 z 5

I když je vrah kanibal, není to v knize prezentováno tak, jak jsem očekávala. Což pro mě byla skvělá zpráva. Eriku jsem si oblíbila více než Kate, ale uvidíme jaké bude pokračování.

02.01.2023 5 z 5

Nová séria, noví hrdinovia. Kniha zaujala, teším sa na ďalší príbeh.

02.01.2023 5 z 5

Kniha má nesklamala. Tak sa teším na novú sériu.

princesse
princesse
30.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Od začátku do konce jsem si to zkrátka užila. Robert opět nezklamal a rozhodně si přečtu všechny díly. A hned jdu na druhý. První určitě doporučuji.

tinka1974
tinka1974
17.12.2022 5 z 5

Kate se mi prostě líbí. Ze začátku jsem si si sice říkala, že je to nic moc, a snad Erika je lepší, ale časem se to rozjelo do velmi hezkého příběhu. A potom už to byla jízda. Opět hezky načtená panem Stránským. Těším se na další díly. Už je mám v knihovně objednané.

Lenuška69
Lenuška69
13.12.2022 4 z 5

Robert Bryndza představuje novou vyšetřovatelku Kate Marshallovou, ženu s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost.
Už jednou vrahovi unikla. Dokáže to i podruhé?
Kniha napínavá, nezklamala.

adela2230
adela2230
04.12.2022 5 z 5

Skvělá kriminálka, Bryndza opět nezklamal. Začátek se mi sice příliš nelíbil, ale pokračování bylo skvělé. Výborná kniha.

Jana.Kuc
Jana.Kuc
24.11.2022 4 z 5

Sérii s Erikou mám přečtenou celou. A tak jsem byla zvědavá na sérii novou. Musím se přiznat, že ten začátek mi vůbec nešel a musela jsem se do čtení přemáhat. Konec naopak byl velmi čtivý a nemohla jsem se od knihy odtrhnout, i když jsem ráno brzy vstávala do práce. V tu chvíli jsem si konečně řekla, že čtu pana Bryndzu. Díky tomu konci dávám vyšší hodnocení.

LivN
LivN
16.11.2022 4 z 5

Erika nasadila laťku hodně vysoko, takže dávám 4*. Nebylo to až tak dobre jako předchozí série, ale určitě si přečtu i další díly.

Nikol681
Nikol681
15.11.2022 4 z 5

Další skvělá knížka, pan Brynda opět nezklamal! Děj má spád, napínavé čtení. Jen, abych se přiznala, rozuzlení na mě bylo strašně rychlý, ale nevadí :) hned se pouštím do druhého případu Kate Marshallové :)

Péťa1950
Péťa1950
11.11.2022 4 z 5

Podobný scénář jako v sérii s Erikou, souběžně vyšetřování i příprava dalších zločinů. Odbočky ve vyšetřování, alkohol, osobní život Kate.....a další. Doporučuji.

marketa1860
marketa1860
10.11.2022 4 z 5

Zážitek! Moje první kniha od Bryndzy a jsem nadšená! Děj se vyvíjel přirozeně, žádné náhlé poznatky. Hlavní hrdinka sympatická i se svými neřestmi, zápletka parádní a logické rozuzlení na závěr. Velká spokojenost.

krevetka79
krevetka79
08.11.2022 5 z 5

Nová série mě dostala hned první kapitolou...
Autor opět nezklamal .
Napínavé, skvěle napsané a chvílemi jsem hrůzou snad ani nedýchala.
Těším se na další případy, do kterých se Kate s Tristanem pustí.

PetraKysova
PetraKysova
07.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak po dlhšej dobe som sa opäť pustila do Bryndzu a musím povedať že nesklamal. Príbeh z minulosti a pôvodný kanibal super mrazivé. Potom bum ona s ním má dieťa. Ok.
Príbeh o napodobitelovi sa mi zdal už trošku slabší. Ale stále výborná dynamická zápletka. A do toho riešenie zmiznutia Catlyn tomu dodávalo trošku šťavy, pretože len zápletka okolo kanibala by nestačila. Čo je škoda lebo Róbert Bryndza na to má a vie vynikajúce zápletky.
Čo mi ale na knihe vadilo a za čo uberať jednu hviezdičku je, to že hlavná hrdinka si zase prešla traumou,alkoholom a podobne. To nemôže byť jedna schopná policajtka úplne normálna baba? A ďalšia vec čo mi veľmi vadilo bolo, že polícia v tomto príbehu bola ale že úplne neschopná. Naozaj to celé vyriešili dvaja súkromný detektívy ktorý sú vlatne učitelia? Ok Kate bola policajtka ale už nemala prístup ku všetkým veciam ako polícia, ale nie oni to vyriešili lebo si to vycucali z prstu asi.
Teším sa na ďalšiu knihu lebo Róbert Bryndza to vie aj lepšie

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
06.11.2022 4 z 5

Dobře sepsaný příběh, Bryndza opět nezklamal, čtivé od prvních stránek.

minirock
minirock
05.11.2022 5 z 5

Velmi dobře napsaná o něco slabší verze Mlčení jehňátek. Alespoň některé pasáže mi je silně připomínaly. Bývalá policistka Kate i její asistent z fakulty Tristan jsou sympatičtí a dobře se doplňují a vždy o krok před policií o jejímž vyšetřování téměř nic nevíme. Fanoušek a jeho "činnost" také paráda. A nakonec i ten závěr byl docela slušně zvládnutý, takže za mě výborný úvodní díl a brzy jdu do pokračování. Laťka je nastavena poměrně vysoko ale Bryndza si zatím svou úroveň drží.

Mayaotzin
Mayaotzin
18.10.2022 4 z 5

Velmi příjemné čtení, všechny postavy sympatické a dobře vykreslené. Ačkoli v knize nenajdete nic nového, co tady již 100x předtím nebylo, určitě sáhnu i po dalším dílu.

Kdo vymyslel ten nápad, napsat na obálku tu větu a tím víceméně profláknout konec?

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979