Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2563 679

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Jaklová.katka
17.03.2023 3 z 5

Po sérii s Erikou přišlo zklamání.
Hlavní hrdinka mi přišla hrozně hloupá a navíc není moc sympatická.
Bohužel

DavidKeller
16.03.2023 5 z 5

Parádní , četl jsem to jako rest protože druhý díl byl parádní tak jsem si dal hned první :-) ..bavila mě každá stránka, Petr je takovej ten správný psychopat a Kate se taky s ničím nemaže :)

Pletynka
06.03.2023 4 z 5

Robert opět nezklamal. Doporučuji.

veverkaVv
06.03.2023 3 z 5

Dobře a velmi svižně napsané. Uprostřed knihy jsem měla pocit, že spisovateli došel dech, ale to se po pár stránkách opět zlepšilo a děj nabral spád. K četbě rozhodně doporučuji, ale ne pro ty, kdo pak knihy například prožívají v noci ve snech. ...

Pavel83
04.03.2023 5 z 5

Za mě nejlepší kniha co R. Bryndza napsal.

Chesterton
04.03.2023 2 z 5

[audiokniha]
Já bláhová! Chtěla jsem v příběhu ala Hannibal Lecter po anglicku, pookřát po zážitku s Marťanem, který mě trochu dost vyčerpal a lehce nudil.
Nepovedlo se.
Ani trochu.
Bylo to daleko horší.
Poctivé konzumní béčko, co nemá šanci v kvantu podobného čtiva zanechat hlubší než povrchní stopu.
Zbytečně roztahaný děj s nechutným a nereálným úvodem, velmi předvídatelný děj jsem přežila jen kvůli vidině splněné Výzvy.
A upřímně - přátelé alkoholiků v řadách policie - zlatý Harry Hole nebo alkoholu nakloněná parta Richarda Krauze! Zkrátka jsem zase sáhla vedle.
Snad se již v této sérii nikdy nepotkáme Roberte Bryndzo.
Z úctou statečná posluchačka nekonečně dlouhé uchoknihy.
2/3

Ikols
27.02.2023 4 z 5

Velmi čtivá a zajímavá knížka. Jediné, co mi na knížce vadí, tak je první kapitola, která mi přišla nereálná a kazilo mi to celkový zážitek z knížky, protože jsem nedokázal pochopit, jak moc špatný začátek může mít, tak dobrá kniha.

SumýšIrena
26.02.2023 5 z 5

Nedoporučuji číst rodičům dospívajících dívek! Docela to se mnou mávalo. Ale jinak je to naprosto perfektně propracovaný děj. Kate a její asistent mi byli moc sympatičtí. Kniha mi připomíná detektivky R. Galbraitha. Určitě si přečtu i další v sérii.

Ulala
16.02.2023 4 z 5

Začínající série s Kate Marshallovou mně zaujala mnohem více, než předchozí. Příběh mi připadal ucelený, bez zbytečných "zbrklostí". Jednotlivé kapitoly na sebe navazovaly i se vzpomínkami na minulost, které byla nosnou osou vyprávění. Už mám na cestě další díl.

medlovice
14.02.2023 3 z 5

Tak jsem si chtěla na chvíli odpočinout od dánovek, od chlapů co pořád jen chlastají, začnu se do této pro mě nové série a ejhle Kate je také alkoholička. Proč nemůže být jednou detektiv závislý na čokoládě jako já ? Přijít unavená z práce a dát si datle v čokoládě nebo lékořici nebo želatinové medvídky, plnou hrst želatinových žabiček . Nebo likérovou špičku ? A taky mě děsil rozsah knihy 448 stran, to bude hodně omáčky ze soukromí , tolik času nemám , ale přežila jsem to . dobré teda za tři.

Mikoláška
07.02.2023 5 z 5

Robert opět nezklamal.

Maky806
04.02.2023

Přečteno jednim dechem! Jdu na druhý díl.

Nikyna8
31.01.2023 5 z 5

Napínavé čtivé, vrhám se na pokračování této série

Canney
28.01.2023 4 z 5

Tohle bylo moje první setkání s Bryndzou a musím říct, že jsem si to užila. Ve víru dění jste hned od začátku, kde se dozvíte jak Kate dopadla sériového vraha a zároveň jí to zničilo kariéru. Následně se posuneme o 15 let, kdy někdo tototo sériové vraha napodobuje.

V této knize se protíná vyšetrování dvou případů - napodobitele a jednoho odloženého případu. Máme tady několik úhlů pohledu a jeden z nich jsem nečekala (pohled originálního Kanibal z Nine Elms). Zápletka je rozhodně zajímává a knížka se čte v podstatě sama. Je to solidní start série a jsem zvědavá na pokráčování!

malen
27.01.2023 5 z 5

Před pár lety jsem začala druhým dílem, proto jsem si říkala, že je asi zbytečné číst první.. Ale když už jsem na ni v knihovně narazila, zkusila jsem to. A paráda.. Dost dobrý, čtivý, nedalo se odtrhnout. Hned bych sáhla po další..

hetzerjoke
25.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Příjemná detektivka s velmi napínavým dějem i přes skutečnost, že již od zhruba poloviny knihy nám autor sám prozradí pachatele a dokonce sleduje jeho činy, motivace i plánování, čímž nás ochuzuje o některá překvapení. Vyšetřování Kate a Tristana je nicméně zaměřené spíše na odkrývání minulosti a rekonstrukci bývalého zločinu, takže vstupování fanouškova řádění do jejich dějové linky je dlouhou dobu minimální. Jinak než pozitivně nelze hodnotit také vykreslení vězení chronického kanibala v psychiatrické léčebně, které je protkáno nejen občasnou akcí a napětím, ale také nenucenou analýzou zločincova svědomí a psychiky. Všeobecně je v knize patrná dobrá práce s charaktery, každá postava má jasně definovanou roli, ze které se však čas od času odkloní. Díky bohu, neboť jinak bych považoval kladné hrdiny bez záporných vlastností za milionkrát ohrané klišé všech detektivek.
Hvězdičku strhávám jen za lehce podprůměrné finále, kdy se ukáže, že veškerá kriminalistická snaha byla k ničemu a Kate nakonec dopadne pachatele víceméně sama. I tak se ale kanibal z Nine Elms četl velmi dobře, po jazykové stránce byl příjemně svižný a i přes vyšší stránkový rozsah nenudil.

animovanej medv
24.01.2023 4 z 5

Dobrý příběh! Fascinující pro mě byl začátek, kdy hlavní postava dopadne vraha.

Evkaha
23.01.2023 4 z 5

Dobrý příběh. Zajímavá zápletka, opět je čtenář napínán až do konce v otázce, "kdo že to vlastně je ten vrah?" Kate mi je sympatičtější než Erika, ale četla jsem zatím jen první díly u obou sérií, takže se časem může pohled změnit.

hanzmb
21.01.2023 4 z 5

Během roku čtu už několikátou detektivku, kde vyšetřovatel byl už v minulosti v kontaktu se sériovým vrahem, po kterém pátrá. Zjevně je to mezi autory krimi populární téma. Tato kniha je napsaná solidním jazykem. Postavy vyšetřovatelů jsou sympatické. Je zde i záporná role policistky, která jim vyšetřování komplikuje. Takže taková lehce nadprůměrná detektivka. Ne, že bych se hned hrnul do dalšího dílu, ale určitě se k sérii někdy vrátím. Jediné co mohu knize vytknout je šíleně překombinovaný závěr, zcela mimo normální realitu.

valeria0031
19.01.2023 4 z 5

dobré, ale rozhodně ne tak dobré jako prvotiny.

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979