Magie změny

Magie změny https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258779/bmid_magie-zmeny-SKO-258779.jpg 5 391 48

Kate Daniels série

Kate Danielsová a její druh Curran Lennart, bývalý Pán šelem, před časem odešli ze Smečky, a teď si zvykají na velmi odlišný styl života. I když jsou nadšení, že unikli vnitřním rozbrojům kožoměnců, vědí, že oddělit se od nich úplně zabere ještě nějaký čas. Když ale zjistí, že se jejich přítel Eduardo pohřešuje, začnou okamžitě vyšetřovat jeho zmizení. Jak se dostávají stále hlouběji do záležitostí žoldáků, zjišťují, že se Cech proměnil v peklo na zemi a že Eduardovy poslední zakázky byly mezi sebou propojené tím nejzlověstnějším způsobem. Povstal prastarý nepřítel, a jedině Curran a Kate ho dokáží zastavit – než jejich město kousek po kousku rozboří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Shifts , 2015

Senza Jenka
13.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Má to spád, velmi dramatické i silné okamžiky - Kate v nemocnici po boji s obrem, to bylo velmi emotivní. Je to zamotané a začíná to působit až bezvýchodně. A najednou to vezme velmi rychlý konec. To je škoda.
Nicméně vývoj jejich mimosmečkového života se mi líbí (Curranova ulice, Cech...), i když pro Currana musí být náročné, pohlédnout na smečkovou politiku také z druhé strany.

Damonka12
24.12.2022 4 z 5

4,5 tahle kniha má úplně vše, co mám na knihách ráda, skvělou romanticko-erotickou linku, mytologie, ironické rozhovory mezi hrdiny, skvěle vystavěný fantasy svět a sympatické vedlejší postavy. Tahle série za to stojí.

kolacky
26.09.2022 5 z 5

Zajímavá změna, místo Pevnosti Cech. Jimova pleticha se povedla. A zabydlování ulice... :-). Taky se mi líbilo zapletení hodného ifríta do děje.

Gabux
25.08.2022 4 z 5

#rereading

Kniha je stále kvalitní a čte se sama. Čekala jsem trochu větší reakci čarodějek na některé události a jsem trochu zklamaná jak moc jsou najednou v pozadí. Dost mi tu chyběl Roman, který se stal důležitou a skvělou postavou a docela se mi stýskalo i po Hughovi. Nemůžu si pomoct. Ale nový padouch mě hodně bavil. Stejně jak se mi líbí vývoj, kdy s Curranem vykročili na novou cestu. I když to znamená méně některých postav. Naopak ale nejbližší osoby tohoto páru jsou stále přítomní a já je stále miluju. Jsem strašně ráda, že Kate je stále porazitelná a může se zranit. Je mi sympatické, že se z ní nestala neporazitelná osoba. A jsem ráda, že je Luther opět na scéně. Je skvělej!

Já mám tuhle sérii prostě ráda. Tento díl mě bavil o trochu méně než předešlý, ale stále si myslím, že kvalitu série neztrácí. Některé věci byly malinko nedotažené, ale jsem ochotná to sérii odpustit.

Pain
26.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět jsem se při čtení bavila. Byť se mi tento díl zdál trochu slabší, ale nezklamal. Některé příběhy byly nedotažené (Rowena, Eduardo ve vizi polomrtvý a pak vesele bojuje, jak se Julie spojila s Rolandem...). Chyběl mi Roman a Hugh. Mitchell (Adib) mě zaujal.
Čekala jsem, nějakou reakci čarodějek na nárokování Atlanty. A ono nic.
Hodnotím plným počtem, protože tuto sérii jsem si oblíbila a mám ji ráda i přes všechny její nedostatky. Na rozdíl od ostatních sérií mě baví i po takové dlouhé době.

Lacie
09.02.2022 5 z 5

Nový padouch, tentokrát z Katiny domoviny, což jí řádně zamotá hlavu. S Curranem opustili smečku a stali se "obyčejnými lidmi" ze sousedství. Moc se mi líbí, jak se sousedství nenápadně mění v minismečku nejlepších přátel, takže se stále setkáváme s Derekem, Barabášem i Christopherem. Do popředí se tu dostává Mahonova dcera George a její přítel Eduardo. A také je tu více Luthera, ten je vždycky fajn. Curran teď místo Pevnosti zvelebuje Cech žoldáků a Kate konečně kývne na žádost o ruku.

luculi
13.10.2021 5 z 5

Na rozdíl od předchozího dílu se tohle rozjelo opravdu pěkně. Zápletka byla zajímavá, tentokrát se projevil i nový padouch a netočilo se to okolo již známých tváří. Přišlo mi i zajímavé až úsměvné, jak některé postavy drží pospolu jako jedna velká rodina a jakým způsobem se vlastně pomalu řeší i jejich bydlení a budoucnost. Je na tom pěkně vidět, jak se všichni vyvíjí a za ty měsíce až roky jdou vpřed...

Takže tentokrát opravdu velká spokojenost, ať na chyby, které autoři dělají. A to především, že jim utíkají rozdíly ve věku postav, někteří stárnou a někteří zamrzli v čase (viz Derek), již dříve udělali chybu v datumu jedné sázky a teď v epilogu jsem se dozvěděla, že i v datumu jednoho svátku, který zmínili. Takže asi by to chtělo více hlídat detaily :-D.

Ale jinak za mě spokojenost a teď už jen se dozvědět, jak to celé dopadne... :-)

Luigi1
26.03.2021 5 z 5

Nádherné čtení.

marie2577
11.01.2021 5 z 5

Líbilo se ,nadšená . Vřele doporučuji.

denniys
14.12.2020 3 z 5

První díl v této sérii, kterému ubírám hvězdičku..netuším, zda to je mnou nebo je tento díl opravdu slabší, ale tentokrát mě to moc nebavilo..zbylé díly dočtu, ale už s menším nadšením, doufám, že mě Kate zase překvapí..

Jass
03.12.2020 5 z 5

Tenhle díl je skutečně jiný, než ty předchozí (myslela jsem, že jsem při téhle četbě přišla na něco jiného, ale zjistila jsem, že stejný názor jsem měla i poprvé). Jen těžko jde popsat čím to je... nicméně mě na rozdíl od jiných ta jinakost sedla. Většinou mě detektivní zápletky moc neberou, nicméně tady jsem byla napnutá jak kšandy, protože jsem si zaboha nemohla vzpomenout, jak že se to všechno vyřeší. Často se mi zdálo, že jsem v ději našla nějakou díru, ale po chvíli zamyšlení se vždycky ukázalo, že to vlastně dává smysl.

"He has the worst timing," I said. "Always."
"It's his superpower." Curran crimaced.

Vždycky jsem považovala překlad Kate za slušný, nic extra, ale v pohodě. Tenhle názor jsem úplně nezměnila, ale tentokrát jsem četla v angličtině a hrozně mě překvapila elegance se kterou je ta kniha napsaná. Celá kniha má v originále úplně jiný švih a... no, nevím, jak teď budu schopná přečíst devítku, kterou mám jen v češtině...

"Thanks. Is Ascanio there?"
"Ready and willing," Ascanio said into the phone.

Další důvod proč mám tenhle díl ráda je, že se znovu objevuje řada mých oblíbených postav - konečně (naposledy jsme ji viděli v pátém díle) se znovu objeví Dali a to dokonce dvakrát a navrch nám přistane Jim-Dali moment... jak málo stačí k mojí radosti... Navíc dostáváme spoustu Julie, Dereka, kapku Ascania, Desandry, Christophera, Barabáše, Andrei, Rafaela, Grendela, Roberta a Thomase... Jako by autoři konečně pochopili, že jsem tu kvůli vedlejším postavám a pokud mí je aspoň jednou za knihu neukážou, budu mrzutá... K tomuhle mám jen jednu výtku a to, že Roman se tu ani nemihne... což upřímně... je dost zklamání (jsem ochotná jim to odpustit, pokud napíšou knihu s Romanem jako hlavní postavou...). Na koho jsem se ale tentokrát zaměřila je Nick, když jsem tuhle sérii četla poprvé, tak jsem jeho postavu vůbec nebyla schopná pochopit (obzvlášť kvůli prodlevám mezi jednotlivými díly), ale musím říct, že tentokrát jsem vážně zvědavá, kam celá jeho linka vede.

"Where is your... significant other?"
"He's around." He was never too far. "Why, are you worried he'll find out about this romantic rendevous?"
The vampire froze for a second. "What?"
"You're meeting me in secret on a lonely street in the middle of the night..."

A celkově, z hlediska postav je tenhle díl skvělý. Dojde tu k tolika zlomům... Za mě byly silné hlavně ty, co se týkaly Julie, ale pak tu máme samozřejmě i Mahona... Pořád si myslím, že určité věci mohli mít silnější následky, ale celkově to na mé spokojenosti nic nemění.

johana3160
15.11.2020 5 z 5

V tomhle dilu me otravovala (hlavne na zacatku) jedna vec. A to opakovani deje. Nekdo to muze nazvat uvedeni do sveta, prvni skoro ctvrtinu knihy se pribeh velice pomalu rozjizdi, protoze autori se porad vraceji k minulym udalostem a popisum ktere jsme uz cetli v minulych dilech. Dost dobre to nechapu:( nedokazu si predstavit cloveka, co by zacal serii cist od 8. dilu.
Ale i pres pokulhavajici zacatek dostaneme super pribeh a strhujici vize budoucnosti:) bohuzel je to ale jeden ze slabsich dilu o Kate

Elea
13.09.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale... Prostě něco mi tam chybělo, i když bylo dost akcí, napětí, Roland je hodně sympatický, ale nějak to nebylo ono.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

LilianaFalcon
16.03.2020 3 z 5

Z nějakého důvodu mi tenhle díl tak nesedl. Nebavily mě bojové akce, kterých tam najednou bylo strašně moc. Nebo mi to tak aspoň připadalo.
Mezi Curranem a Kate to zase fungovalo dobře, nechyběly obvyklé vtípky. Detektivní zápletka taky nebyla tak špatná, do toho Mahon a Roland... To taky bylo super.
Ale i tak to nebylo ono.

Lenny33
31.12.2019 4 z 5

Pořád je to stará dobrá Kate Daniels, ale tenhle díl mi přišel trochu slabší. Prvních 130 stran se nic moc nedělo, až pak se děj rozjel.
Zbožňuji tuto kombinaci fantasy, akce, trochu detektivního vyšetřování a romantiky. Vážně jsem zvědavá, jak tohle všechno skončí.
(Vždy mě iritovalo jak autoři v této sérii v každé knize připomínají kdo je kdo a co se stalo v minulých dílech. Ovšem tento díl jsem četla s dlouhým časovým rozestupem od předchozího a vážně se mi tyto informace hodily!)

kklepkaa
04.04.2019 3 z 5

Minulý díl byl velkolepý, tehnle byl ale trochu slabší, což neznamená, že bych si ho neužila.
Kate a Curran jsou mimo smečku a je to fajn změna. Kožoměnců je už sice v knize méně, ti oblíbení ale naštěstí zůstali. Trochu mi chyběl Hugh, ale nepochybuju, že si ho ještě do budoucna užiju do syta.
Musela jsem se hodně přemlouvat, abych hned nezačala další díl. Předposlední díl si chci šetřit na finále, které doufám co nevidět vyjde (doufám, že letos). Každopádně mám v zásobě ještě Andreu na kterou se taky těšim...

Leona91
26.03.2019 5 z 5

komentář obsahuje spoilery
Knihy jsem se upřímně trošku obávala, protože Curran již není panem šelem, avšak mit obavy bylo naprosto zbytečné. Nakonec bylo příjemné si odpočinout od neustálých řešení smečkových záležitostí, ale trošičku mi ta jeho pozice chyběla. Věřím však, že působení v cechu to nahradí. Měla jsem radost, že vedlejší postavy se vyskytují neustále kolem ústřední dvojice. Pro mě je to díl který mě nejvíce pobavil. Představa Gastheka jak kreslí mě úplně dostala. Taktéž těhotná a nenasytná Andrea mě pobavila. Roland je pro mě stále sympatická postava, v knize by se mohlo objevovat více chvilek s ním a Kate. Dokážu si ho představit i jako kajícího a hodně milujícího dědečka tak snad se mi má představa splní

Paži
12.09.2018 4 z 5

Jistěže to byl skvělý díl, ale... Zdá se mi, že děj v předchozích knihách už tak vygradoval, že teď se začíná v napětí a příběhu opět od začátku. Cítím v knize jakési něco (příběh mezi příběhy). To je asi jedná výtka.
Jinak děj měl spád a určitě jsem se bavila. Kdo má tuhle sérii rád, nebude zklamaný :)

janno69
28.07.2018 5 z 5

Další, naprosto skvělý, úžasně čtivý díl. Tato série je opravdu jedna z nejlepších svého žánru, co jsem kdy četla. Mohu jen doporučit. Pouštím se do devátého dílu a mooooc se těším, až vyjde díl další, momentálně vychází 28.8.18 originál "Magic triumphs" :-) Tak snad bude rychle i u nás.....