Magie vítězí

Magie vítězí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427071/bmid_magie-vitezi-xb9-427071.jpg 5 245 54

Kate Daniels série

< 10. díl

Kate se kdysi starala jako osamělá bojovnice o paranormální problémy v Atlantě po Změně. Od těch dob ušla dlouhou cestu. Získala si přátele a udělala si i nepřátele. Nalezla lásku a společně s Curranem Lennartem, bývalým Pánem šelem, založila rodinu. Ovládá však příliš mocnou magii, než aby ji velcí hráči světa nechali v klidu žít. Mezi Kate a jejím otcem Rolandem v současné době vládne křehké příměří. Když začne znovu zkoušet její obranu, Kate si uvědomí, že se dříve nebo později bude muset s otcem znovu utkat. Čarodějky věštkyně ve svých vizích začnou spatřovat krev, oheň a lidské kosti. A když k jejímu prahu dorazí tajemná bedna, symbol vyhlášení války prastarým nepřítelem, který téměř zničil její rodinu, ví, že její čas vypršel. Kate Danielsová nemá na výběr. Bude muset spojit síly s tím nejnepravděpodobnějším spojencem. Tuší, že zrada je nevyhnutelná. Ví, že blížící se bitvu nemusí přežít. Ale bude bojovat. Za své dítě. Za Atlantu. Za celý svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Triumphs , 2018

brendiska
17.01.2020 5 z 5

Skvělé zakončení serie. Postavy dostaly své ukončení, každá jak si zasloužila. Doufám že budou přeloženy i svouvisející knihy o vedlejších postavách - četla jsem v anj a rozhodně to stojí za to.

kklepkaa
16.01.2020 4 z 5

Myslím, že tohle je taková ta důstojná tečka za celým příběhem Kate. Je to zvláštní, že je najednou konec. Série si po celou tu dobu držela neskutečnou úroveň.
Jsem celkem spokojená i když v jedné části se tempo zpomalilo. Vrací se snad všechny důležité postavy. Rozhodně se nabízí, že některá/é postav by mohly dostat svou sérii, tak uvidíme...

Erlif
14.01.2020 4 z 5

Zakončení série, vysoké hodnocení, tak jsem asi čekala něco víc... Přišlo mi to lehce roztahané, hodně se tu mluvilo/řešilo, samozřejmě když došlo na akci, byla super, neměla chybu. Ale stejně, asi bych od autorky čekala něco víc a lepší rozloučení s touto sérií.
Po dočtení knihy si stejně říkám, že si autorka nechala otevřená vrátka a pokud něco napíše, nesmí to v mé knihovně chybět :)

martina1199
06.01.2020 5 z 5

Přečteno za dva dny, opravdu povedené zakončení celé série :-) A Conlan je boží :-)

adela3429
05.01.2020 5 z 5

Tak... je to tady. Oficiální konec mé pravděpodobně nejoblíbenější knižní série všech dob. Fňuk!
Závěr to byl parádní, určitě se budu k celé sérii v budoucnu ráda vracet a už teď se nemůžu dočkat dalších sérií, do kterých se Fantom Print od autorů plánuje pustit.

Vendulis
04.01.2020 5 z 5

Po tolika letech konec. Ach jo, proc mi to delate! Bylo to vtipne, ctive, casto nervy drasajici. Zboznuju Kate a Currana, Dereka i Rolanda...vsechny :D re-reading bude asi brzo, uz ted mi to chybi.
See ya soon guys!

Tamten
02.01.2020 4 z 5

Zakončení ve stylu, který se dal čekat. Nikomu "podstátnému" se nic nestane a výsledek je happyend jak prase. Přesto je kniha lepší než předchozí díl a děj je přiměřeně logický bez nějakých extrémních "deux ex machina". A rozhodně se příjemně čte.

cirilla.s
29.12.2019 5 z 5

Jak já se na ní těšila! Chvíli jsem přemýšlela, že než se do ní pustím, přečtu znova předchozí díly, ale ... to nešlo. Naštěstí vždycky připomíná různé spojitosti z předchozích dílů, takže si člověk řekne akorát "no ajooo!" Miluju ten její humor, slovní přestřelky a příběh. Nezklamala, akorát škoda, že už to mám přečtené.

Turante
29.12.2019 5 z 5

Och, och, tak tohle byl opravdu závěr, co stál za to! Až mě mrzí, že série s Kate končí. Takže doufám, že vyjdou další knihy z jejího světa, protože ten za to rozhodně stojí!

Ryorka
25.12.2019 5 z 5

Napsala jsem na začátku, že až tahle série skončí, že uspořádám pietu. Takže zamačkávám slzu, otvírám Jacka Danielse a zakusuju chlebíček. A křičí to ve mě! Potřebuju víc Kate, víc Currana, víc Rolanda, víc všech. Všechno skončilo nějak rychle. Epicky, happyendovsky i když se ztrátami. A najednou ?.......nic!!! Útěchou budiž příslib nakladatelství, že budou další kousky ze světa po Změně a doufám, že autoři tento svět ještě nějakou chvíli neopustí.

shey
23.12.2019 5 z 5

Má NEJ urban fantasy série skončila, jsem naměkko.Poslední díl byl opět úžasný! A tajně doufám, že se autoři do Atlanty ještě někdy vrátí.
Edit: Teď jsem zjistila, že autoři vydávají knihy kde je hlavní postavou Hugh , tak snad se jich dočkáme i v češtině

Lethania
15.12.2019 5 z 5

Všechno to směřovalo právě k tomuto konci, který byl právě tak velkolepý jako každý jednotlivý díl. Už od prvního setkání se žoldačkou Kate Danielsovou jsem se nechala unášet na vlně blaženosti, který mi manželé Ilona a Gordon tak ochotně nabídli. Jejich hrdinka si získala mé srdce tak snadno jako by to bylo už předem připravené a já jsem se - zpočátku nevědomky - zamilovala i do lvího kožoměnce Currana. Ti dva vytvořili naprosto dokonalý pár, který překonal vše - i samu Smrt.
Už od prvního dílu bylo jasné, že se příběh zakončí obrovskou bitvou, což se také stalo. Ta bitva byla vskutku epická!
Na jednu stranu je škoda, že příběh končí, na druhou stranu to škončilo tak, jak mělo. Proč to zbytečně natahovat k neexistujicímu konci jako to je třeba u Anity Blakeové od Laurell K. Hamilton?
Deset dílů je dost k důstojnému zakončení.
Kniha má vše, co od urban fantasy vyžaduji. Černý humor, vtipné dialogy, akci apod.
Tuto sérii doporučuji všem i těm, kteří nejsou milovníci fantasy knih.

Leona91
15.12.2019 5 z 5

Pozor obsahuje spoilery.
Konečně jsem měla možnost přečíst poslední knihu série a jsem za to moc ráda. Kniha mě rozhodně nezklamala, jen mi přišlo, že závěrečné bitvě bylo věnováno méně prostoru, klidně si ji dokáží představit na více stránkách. Předchozí knihy mi přišli více akčnější a boje lépe popsané.Již při čtení popisu mi bylo jasné, že se tam objeví Hugh a byla jsem z toho přímo nadšená, ale dle mého názoru role parchanta mu seděla více. Scéna kdy je Kate k němu otočená zády a bojují mi připomnělo vizi, která se objevila v šesté knize. Konec Saimana byl pro mě překvapující rozhodně jsem to nečekala. Taktéž vítězství nad otcem bylo skvěle vymyšleno a pevně doufám, že bude mít četné návštěvy. Každopádně pro mě jsou nejvíce překvapive poslední stránky knihy a to epilog Erry. Slova Julie jsou značně šokující a ja stále přemýšlím, který starý známí má stejnou babičku jako Kate a napadá mě pouze jedna postava. Závěr je epický a rozjíždí nečekaně další zápletku, která doufám v budoucnosti bude opět v nějaké knize.

gabriela9668
14.12.2019 5 z 5

Česky vyšel první díl v roce 2011, přišel mi zajímavý, ale unesená jsem z něj nebyla. Druhý díl byl lepší a třetí ještě lepší. Teď tu máme desátý ukončující. Byla jsem dost zvědavá, jak to uzavřou. A byla jsem překvapená, tato možnost mne nenapadla. Přála bych si, aby kniha měla aspoň 2x tolik stránek. Přečtu si teď všechny knížky znovu. Doufám, že to není konec a autoři nás do světa Kate ještě několikrát zavedou.