Magie útočí

Magie útočí https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98823/bmid_magie-utoci-Yud-98823.jpg 5 589 61

Kate Daniels série

Od chvíle, kdy začala Kate Danielsová pracovat pro Řád rytířů milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranormálními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá. Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtvý, Kate zjišťuje, že stojí proti dosud největší výzvě své kariéry. Její vyšetřování ji totiž zavede k Půlnočním hrám. Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná omezení ani pravidla. Jí a Curranovi, Pánovi šelem, se podaří odhalit temné plány, jež by mohly navždy změnit osudy všech atlantských kožoměnců…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print

Magic Strikes , 2009

Senza Jenka
Senza Jenka
09.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Je to záhadné a je to akční. Derek - chudák - ale krása koneckonců není všechno.
Kate by si vážně měla dávat pozor na jazyk. A na ruce. A na krev.
A Curran mi pořád leze tak trochu na nervy :D Arogantní parchant - ale holt je to alfa všech dlaků, tak to má od autorů v popisu práce.
Nicméně i tady je občas nějaká blbost či nejasnost - střet se stříbrným golemem nesouhlasí s následným ošetřováním. Curran ho chytil zezadu - přitiskl se mu hrudí na záda - golem vytrčil ostny ze zad, prošpikoval ho tedy zpředu dozadu. Curran se od něj "odlámal", hroty mu zůstaly v těle. Měla by mu je tedy vytahovat z prsou a břicha, nikoliv ze zad. Navíc byly hluboko a minimálně 5 cm dlouhé - to je dost i na super extra osvaleného dlaka.

x-lee-x
x-lee-x
15.05.2023 5 z 5

S příběhy Kate máte šanci poznat tolik mýtických tvorů a postav, že se vaše představivost musí chtě nechtě tetelit blahem. Děj měl dokonalý spád a ani chvíli jsem se nenudila. Naopak mě dokázalo rozčílit kdykoliv mě někdo při čtení rušil. A ten závěr ... to je jen třešnička na dortu, která slibuje šťavnaté pokračování :)

Holubicka1
Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

Jak už jsem psala tak první dvě knížky jsou dobré,ale třetí díl je naprosto úžasný a pro mě byl zlomový a já oficiálně patřím do týmu, který zbožňuje Kate Daniels. Příběh je akčnější, temnější, smutnější ale i přesto je okořeněný i o vtipné dialogy a momenty.

Příběh začíná, kdy Kate zachraňuje banshee, když je náhle povolána k vraždě kožoměniče,kde je její pomoc ale odmítnuta. Curran o ničem nemá tušení a když se náhodou před Curranem Kate prořekne,tak zjišťuje, že jeho lidi jdou proti svému alfovi a zákonům smečky. Události eskalují a Kate a parta kožoměničů se zaplétají do temných události a přivádí je do ilegálního turnaje. Aby vyhráli a zachránili svět, musí vsadit vše a tento turnaj je může stát život.

Dozvídáme se více o Jimovi, Derekovi, Curranovi, Rolandovi, Andree, Dali, Raphaelovi a Kate a já se chci o všech dozvědět co možná nejvíc.

Myslim, že uz se v sérii nic nepokazí a tak bude patřit k jedné z mých nejoblíbenějších. Už mám přečtený i čtvrtý díl,ale jak se od sérii nemůžu odtrhnout,tak píšu recenze se zpožděním.

Damonka12
Damonka12
10.10.2022 5 z 5

Já tohle miluju, nejde to odložit. Spojení romantiky, fantasy a mytologie skvěle úžasně funguje.

kolacky
kolacky
18.09.2022 5 z 5

Teda... co ta Kate provádí, to je na palici... se svou vzácnou krví!!! Jak dokázala zničit Šarlatovou hvězdu! Naprosto úžasné.

Gabux
Gabux
15.06.2022 5 z 5

#rereading
Silnější díl než první a druhý. Půlnoční hry jsou perfektním zpestřením. Spousta nových tvorů a postav.
Miluju defakto jakýkoliv rozhovor mezi Kate a jakýmkoliv kožoměncem. Nejvíc se mi líbí, kromě samotného Pána šelem, doktor který se s ní prostě nepáře. Naprosto jsem si zde zamilovala Dereka, ale mám rozporuplný vztah k Saimanovi. Stále nevím, jestli ho víc miluju nebo nesnáším. Každopádně se zde konečně dozvídáme, co je zač. Souboje jsou skvěle popsané a je tu spousta akce.
Autorka stále drží lehký, svižný a čtivý styl. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

Pain
Pain
18.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Raději spoiler. Zatím nejlepší díl. Dozvíme se, kdo Kate vlastně je. Tentokrát měla hrdinka namále. Interakce mezi Kate a pánem šelem je vtipná. Milovníci romantiky si přijdou na své.
Dereka mi bylo líto. Zdá se mi to nebo mezi Julii a Derekem by mohl být něco víc? Hrozně se mi líbí samolibý deviant Saiman. Vege tygřice byla fajn. :)
Co se týká Kate a její krve, tak celou dobu píše, že musí po sobě uklízet a krev nikde nenechávat. Pak udělá clonu z vlastní krve a s mečem naložila tak jak naložila a krve tekly potoky všude možně.

katallinka
katallinka
19.02.2022 5 z 5

Tohle bylo naprosto dokonalé čtení. Nejasnosti, které mi vadily u předchozích dílů se tady pěkně vyjasnily. Hlavní postavy jsou skvělé a chemie mezi nimi je úžasná. Navíc podobné souboje mám vždy v knížkách velmi ráda.

Lacie
Lacie
09.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl, třetí rozšíření informací o minulosti Kate a světě, ve kterém žije. Přichází Hugh a tentokrát velmi osobní detektivní pátrání – kdo tak příšerně ublížil Derekovi? Kate s hromadou hlášek prchá před Curranem do ilegality, aby mohla pátrat tam, kde to je mezi kožoměnci zakázané. Jim, Saiman, vegetariánka Dali, výlet pro Julii i samotné Půlnoční hry – romantická linka se už už chystá plně rozvinout a nad koncem musí každému srdce zaplesat.

Nikidree
Nikidree
06.11.2021 5 z 5

V podstatě bych mohla zkopírovat komentář u předchozího dílu a jen lehce poupravit dějové věci, aby seděly, a hotovo. Kate mi prostě sedí svou povahou. Většina postav, které se tam objevují nejvíc, mi sedí. Jeho chlupatá výsost, Jim, Derek a dokonce i Saiman. Sice je to strašný egoista, ale je napsaný tak dobře, že mi nevadí pasáže s ním.
Opět bych jen zmínila, že ty konce jsou takové hrozně rychlé. Ale už jsem si zvykla a vlastně mi to ani tak nevadí.

Heri76
Heri76
26.08.2021 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil moc. Nové postavy, další dobrodružství. Trochu víc romantiky a to je dobře, přesto to nekazí dějovou linku. Opět hodně vtipné hlášky, sarkasmus, ironie. Prostě příjemné čtení. Jen doufám, že to milostné "oťukávání" mezi hranicí nenávisti a lásky už bude mít v příštím díle nějaký zvrat. Nicméně "sexuální" podtext na mě velmi působí a celkově dobře pojatý příběh i zápletka mě láká k přečtení dalšího dílu. Nu což, nenechám se dlouho pobízet.

Knihomolka97
Knihomolka97
27.03.2021 5 z 5

Tak jo. Začínám být touto sérii doslova posedlá. Třetí díl jsem přečetla během jednoho dne a těším se na další. Je to naprosto skvělé! Nebudu lhát, velký podíl na tom mají Kate a Jeho Ignorantstvo Curran. ❤ Konečně jsem se dočkala nějakých pěkných chvilek mezi nimi, juchůů.
Curran se stává jedním z mých nejoblíbenějších mužských hrdinů, fakt ho žeru. :)
Celkově samozřejmě i dějově mě to moc baví, nechybí napětí, akce, krev, boje o přežití, magie, ale i vtipné momenty. Líbí se mi narážky na předchozí díly.
Kate pomalu odhaluje svou minulost a kdo vlastně je. Něco bylo předvídatelné, něco naopak vůbec. Jsem opravdu zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál!

Luigi1
Luigi1
24.03.2021 5 z 5

Další pěkná kniha ze serie fantasy,moc se mi líbí.

marie2577
marie2577
23.12.2020 5 z 5

Líbilo se spokojenost

denniys
denniys
21.10.2020 4 z 5

Tento díl obsahuje zatím nejvíc romantiky.. kupodivu to vůbec není na škodu, jelikož to autoři skvěle vyvažují akcí a humorem, možná je i cítit "chlapská" ruka...Celá kniha mě bavila, dokázala zaujmout, má ideální tempo i počet stran.

Jass
Jass
12.10.2020 5 z 5

Pokud nechcete vědět vůbec nic, tak asi lehké spoilery... ale nic konkrétního...
Třetí díl je dost možná můj nejoblíbenější (ještě jsem nedokončila re-reading celé série, tak uvidíme, díly od šestého výš se mi vybavují dost mlhavě). Vztah Kate a Currana je přesně v té fázi, kterou mám ráda a napětí mezi nimi by se dalo krájet, nebo možná spíš hrozí, že něco podpálí... Navíc tu Derek - moje asi nejmilejší postava - dostává jednu z hlavních linek knihy a... uf... Tenhle a pátý díl jsou pravděpodobně jediné, u kterých jsem brečela. (Edit: Přehodnotila jsem to, tohle je naprostý kec, u většiny dílů uroním alespoň jednu slzu, ale tyhle dva jsou pro mě obzvlášť emotivní...) Taky poprvé potkáváme Dali a tuhle holku já vážně žeru. Celý koncept Půlnočních her mě neskutečně bere, nejsem si jistá, čím to je, protože nejsem fanoušek násilí, ani bitevních scén, ale tohle... z nějakého důvodu... jen mě mrzelo, že to není propracovanější, protože mi přišlo, že tam jsou nějaké ty díry, ale rozhodla jsem se je jednoduše nehledat. K tomuhle dílu se určitě ještě někdy vrátím.

johana3160
johana3160
07.09.2020 5 z 5

Zapletka se prohlubuje, jak Kateina minulost tak jeji vztah se zamotava. Pribeh je svizny a i kdyz je kazdy kozomenec v meziforme nocni mura, dobre veci prevazuji. Ocenuju i Kateinu zeleznou vuli, ta holka ma “koule” z oceli a Curranovi odolavat je umeni;)
Celkove se jedna o jeden z mych nejoblibenejsich pribehu o Kate. Dobre vymysleny system her i zajimavy zaporaci.

ydnac
ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

Elea
Elea
25.08.2020 5 z 5

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc, napínavý děj, celkem vtipné dialogy, občas nějaké překvapení.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
14.02.2020 4 z 5

No konečně jsou spolu! :-D A celé to začíná být promyšlené a mít grády...