Magie spaluje

Magie spaluje https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85078/bmid_magie-spaluje-Svo-85078.jpg 5 614 55

Kate Daniels série

Jelikož se Kate Danielsová živí odstraňováním nepořádku, který s sebou přináší magie, má docela přehled o rizicích vlastního povolání. Vlny paranormální energie obvykle zaplavují město a zase ustupují, podobné mořskému příboji. Ale jednou za sedm let nastane čas erupce, kdy se magie utrhne ze řetězu. A tentokrát se Kate bude muset poprat s problémem nevídaných rozměrů. Doslova božských.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print

Magic Burns , 2008

Senza Jenka
08.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Kate má tentokrát opravdu starosti. Kšeft s Jimem se maličko zvrtnul, maníka se salamandrem jim někdo zastřelí přímo pod rukama šipkou z kuše (proč vlastně???). Střelec navíc zmizel jako prd ve větru a vrací se jak falešný pětník. Na hrbu jí zůstane osiřelá puberťačka, svět válcuje magická erupce a stará irská božstva a příšery se valí do světa jak mléko kypící (doslova) z kotlíku.
Také je tu pár ne úplně jasných věcí - třeba ta záležitost s jídlem. U koček je to pochopitelné, oni ale jsou zároveň lidé a jídlo si nabízejí navzájem tak nějak pořád.
Zajímalo by mě, jestli má hokej v hořlavinách autorská dvojice, nebo překladatel. Petrolej - na rozdíl od benzínu - se nijak dramaticky nevypařuje a má vyšší teplotu vznícení. Takže k zapálení rivky - tak jak bylo popsáno - by použít nešel.

alexsmangabook
24.08.2023 4 z 5

IG profil:
Druhý díl ze série Magie mrtvých. Opět jsem kniha četla v rámci štafety,ale zase jsem byla první, takže mě poznámky nijak neovlivnily.
Asi se budu muset opakovat,ale druhý díl má vlastně stejný vibe jako ten první. Příjemné, plynulé fantasy, které si užijete,navíc čtení a příběh není náročný. Tedy... vyskytuje se tam více postav, ale autorka dává do knihy spoustu dialogů a informací,které vás uvedou do děje i kdybyste nechtěli.
V tomto díle se nám do popředí dostávají čarodějky, kulty a jedna ztracená holčička, shrnuto. Tento "případ" v rukách naší hlavní hrdinky byl fajn. Nic extra, ale zase to vše dávalo smysl a také se mi tam líbily spojitosti s mytologii,kelty a atd..
Nebudu tady lhát,že děj není předvídatelný,ale občas se i najde něco,co bych nečekala.
Tato série je pro mě takové guilty pleasure, jelikož tam vidím pár chyb,ale i přes to je to skvělé čtení .
Jendu chybu..ale musím vypíchnout, protože ta mi tam vadí hodně - naší hlavní postavu Kate miluje/chce dostat do postele skoro každý v příběhu. Naštěstí toto autorka nerozebírá na milion odstavců,což je fajn.

Těším se zase na další díl, protože tahle série je ideální na odlehčené čtení a to já teď docela vyhledávám
Aleeee Kate s Curranem? Ano, prosím!

x-lee-x
07.04.2023 5 z 5

V druhém dílu si u mě autoři zlepšili renomé. Dočkala jsem se popisu okolí, v kterém se příběh odehrává. Samotný děj měl spád a nenechal mě ani na chvíli vydechnout. Po delší době jsem rozšířila svoji sbírku knih v kategorii "čtou se jedním dechem".
Okamžitě beru další díl a jdu číst!

Damonka12
10.10.2022 4 z 5

4,5 tento díl jsem si užila o něco více než první a doufám, že se bude série jen zlepšovat. Protože já Kate a Currana prostě žeru.

kolacky
15.09.2022 5 z 5

Hyeny-boudy jsou milé překvapení. Teta Bé je super. A Julii přeju hodné pěstouny...

Gabux
15.06.2022 5 z 5

#rereading

Tahle série je moje láska. Naprostá oddechovka pro všechny milovníky fantasy.
Díky tomu, že hlavní postavy i prostředí, známe už z prvního dílu, tak je více propracovaná samotná zápletka. Zároveň příběh nepřestává být čtivý, osvěžující a plný jisker. Veškeré vztahy se tvoří postupně a dávají smysl. Postavy chybují. Člověk autorce prostě věří každé slovo. Romantická linka sice exituje, ale drží se v pozadí a je to spíš taková třešnička na dortu.
Chválím novou postavu. Byla vtipná, živá a neuvěřitelně sympatická. I když to byl trochu padouch.
Na konci příběhu mi málem ukápla slza. Zároveň se zde více a více projevuje pravé já samotné Kate. Člověk se u této série prostě nemůže nudit. Autorka udržuje knihy krátké a svižné.

Pain
13.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc pěkné pokračování.
Líbil se mi Bran - škoda, že dopadl, tak jak dopadl. :( Tato postava se mi líbila.
Jsem zvědavá na Andreu. Jak se vyvine.
Popichování mezi Curranem a Kate bavilo. :))) Ale jsem ráda, že romatická linka není to hlavní a stále se drží v pozadí.
Na odhalení, kdo je vlastně Kate jsem moc zvědavá. Je vidět, že tento svět autorka vyvíjí.
Co mi vadilo, že příběh se táhl a táhl a pak najednou šup, byl konec. Přišlo mi to takové useklé. Jako by chyběly stránky. Stejné to bylo i u prvního dílu. Což je docela škoda. :(
Ale kniha i tak bavila.

Nikolka001
01.04.2022 4 z 5

Druhý díl Kate Daniels se mi líbil více, než ten první (ale doufala jsem, že bude ještě o krapet lepší). Naopak mě velmi potěšilo, že děj nenatahovalo příliš mnoho popisů prostředí, které mě v minulém díle štvaly natolik, že mi myšlenky utíkaly jinam.
Příběh se mi celkově líbil, ale k novým postavám jsem si vytvořila spíše negativní vztah. Přišly mi ukňourané a toužící po pozornosti. Naopak vztah mezi Curranem a Kate mě bavil sledovat. Sarkasmus v jejich dialozích mě nejednou rozesmál.
Magie spaluje zároveň obsahuje i mnoho akčních scén, takže se čtenář nemá šanci nudit.

Lacie
09.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Druhá kniha magicko/technologického světa, druhý detektivní příběh. Blíží se magická erupce, kdy je možné úplně všechno, ožívají bohové a všechny magicky náročné bytosti, co jinak při techu nemají šanci. Kate se seznámí s Julií, dítětem ulice, které se ztratila matka, členka čarodějného spolku. V téhle knížce vstupují na scénu čarodějky se slovanskými kořeny a také Andrea, členka řádu, skrytá bouda a budoucí kamarádka Kate. Interakce s Branem a Curranem je zábavná, stejně jako Andrea, Rafael a Teta Bé. Trochu mě mrzí konec, hodný "pes" padl a zlý byl odměněn, ale bylo by divné, kdyby všechno dopadlo jako z pohádky o jednorožcích:)

Nikidree
01.11.2021 5 z 5

Nejvíc ze všeho mě hrozně štve, jak je kniha krátká. Člověk čte, čte a najednou konec. Mám přečteno ani nevím jak. Což ostatně svědčí o tom, že mi série o Kate sedla a opravdu mě baví. Sedí mi styl psaní, její sarkasmus, to jak se nebojí přiznat, že se bojí i když se to snaží nedávat najevo...
Je to parádní oddechovka, u které jsem se prostě hltala stránku za stránkou, jak mě zajímalo, co se stane dál. A zajímá mě to stále. Co je Kate vlastně zač, jak to dopadne s Curranem, kdy se konečně objeví Roland.. Jsem tak ráda, že jsem teprve na začátku série a mám ještě spoustu před sebou.
Jediné, co bych tomuto dílu vytkla, byl příliš rychlý konec. Osobně bych uvítala alespoň větší popis souboje a hlavně toho, co se dělo potom. Taky mě zajímá, co se stalo třeba s Esmeraldou, pokud jsem tedy její osud nepřehlédla.
Jinak je to prostě pecka a už se těším na další díl.

Heri76
26.08.2021 5 z 5

Oddechové čtení. Pro mě nová závislost. Druhý díl se mi líbil stejně jako první. Napětí, legrace v podobě vtipných ironických hlášek a Kateiných myšlenek. A ano Curran se mi dostal pod kůži.

Luigi1
23.03.2021 5 z 5

I další díl nezklamal.Kate společně Curranem rozehráli velikou hru.Jsem zvědavý jak to dopadne.

Knihomolka97
20.03.2021 5 z 5

Rozhodně lepší než díl první. Méně popisů, víc akce hned od začátku. Kate opět skvělá, co na srdci to jazyku. :D
Samozřejmě jsem se těšila i na Currana - Pána šelem - a taky nezklamal. ❤ Vážně mě baví jejich hašteření, soupeření, slovní přestřelky a stále čekám na okamžik, kdy se na sebe vrhnou. :D O nějaké romantické lince tady moc řeč být nemůže, ale jejich zvláštní vztah mě prostě baví.
Puberťák Derek dostal více prostoru, za což jsem ráda. :) Objevily se i nějaké nové postavy, které jsem si oblíbila.
Bylo tam pár momentů, kdy jsem se trochu ztrácela, nicméně to pak všechno dávalo smysl a já se okamžitě vrhám na další díl. Currane, já ti dám apríl!! :D

katallinka
27.02.2021 3 z 5

Moc se mi líbí svět, hlavní hrdinové jsou skvělí. Navíc konec knihy byly naprosto strhující. Nicméně první polovina pro mne byla utrpením. Hrozně pomalý rozjezd. Popis mytologie a pomalejší vtáhnutí do děje mám ráda, ale tady toho bylo moc.

marie2577
23.12.2020 5 z 5

Četlo se svižně a bylo to napinave

denniys
14.10.2020 4 z 5

Pro mě ideální příběh na odreagování od náročnějšího čtení. Sarkasmus, vtip, akce, úplné minimum romantiky a příjemné množství stránek..

Jass
12.10.2020 5 z 5

Ač druhý díl není mému srdci nejbližší, musím říct, že má svoje kvality - na řadu z nich jsem zapomněla, protože i druhý díl jsem četla do teď tuším jen jednou. Na scéně se poprvé objevuje Andrea (jak vůbec první díl mohl existovat bez ní je mimo mé chápání), Julie (pro kterou mám osobně slabost) a Rafael (raději bez komentáře).

"Takže ty po mně chceš, abych se vydala po stopě nadpřirozeně rychlého ostřelovače, který dokáže zničehonic zmizet, sehnat vám mapy a ještě to zařídit tak, aby se nikdo nedozvěděl, co a proč dělám?"
"Přesně tak."
Povzdechla jsem si. "Donesu ti na to formulář."

Na knize je vidět, že se její svět stále ještě rýsuje. V určitých místech bych čekala zmínky na které zkrátka nedojde (například rváči se v tomhle díle jasně nabízejí...). Celkově velmi dobrý díl, i když je vidět, že se série teprve rozjíždí, bonusem je pravděpodobně nejlepší epilog ze všech dílů.

johana3160
05.09.2020 5 z 5

(SPOILER) V teto serii neni spatnych dilu. Tady se vice dozvidame o svete Kate a zacina se nam zamotavat jeji “vztah” s Curranem. Libi se mi jejich spickovani. Autori pomalu utvari komplikovany a propracovany svet, sem tam se vloudi drobna chybicka v cislech, ale toho si clovek sotva vsimne (vsimnete si jak se navysuji bez udani duvodu pocty kozomencu... Az se ustali na nejakych 1500)...

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

Elea
23.08.2020 4 z 5

Tentokrát trochu delší dobu trvalo než se děj rozjel, líbil se mi Bran. Těším se na další díl.