Magie spaluje

Magie spaluje https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85078/bmid_magie-spaluje-Svo-85078.jpg 5 614 55

Kate Daniels série

Jelikož se Kate Danielsová živí odstraňováním nepořádku, který s sebou přináší magie, má docela přehled o rizicích vlastního povolání. Vlny paranormální energie obvykle zaplavují město a zase ustupují, podobné mořskému příboji. Ale jednou za sedm let nastane čas erupce, kdy se magie utrhne ze řetězu. A tentokrát se Kate bude muset poprat s problémem nevídaných rozměrů. Doslova božských.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Burns , 2008

protokol
15.07.2019 odpad!

jednotku som nejak prežil ale dvojka 3/4 nuda až odpor ku knihe ako može byť niekto tak dementný ako hlavná hrdinka a tie ostatné postavi ďalší obyvatelia cvokhauzu no chcel som isť aj na 3 knihu ale nie radsej to skončím kým sa nezcvoknem aj ja
a nepriatelia nato aký boli chitrí pri ukrití kotla tak boli hlúpi pri záverečnom boji

Leona91
23.04.2019 5 z 5

Tak tímto dílem jsem sérii absolutně propadla. Brano byl úžasným oživením knihy jen ten konec se mi nelíbil. Hlášky mezi Curanem a Kate mě vždy pobaví. Všechny postavy jsou skvělé. Hajzlík Red mi pil řádně krev. Konečně dostali víc prostoru mé oblíbené boudy s kterými se člověk nikdy nenudí.

makynka911
30.10.2018 4 z 5

Poutavá série o nevšední dvojici, město, kde se může stát cokoliv a můžete potkat i to, o čem jste si do té doby byli jistí, že neexistuje.

Druhý díl opět dobrý. Nejvíc se mi líbil boj Brana s Curranem, občas jsem to víc přála Branovi. Na konci mi ho bylo dosti líto. Každopádně opět skvělé, čtivé a dramatické :)

Shaki
26.10.2018 5 z 5

Druhý díl mě opět nezklamal. Řekla bych, že byl ještě zajímavější. Bran byl takové oživení. Osobnosti postav se tu dále vyvíjí. I téma božstva bylo poučné. Takže mi nezbývá nic jiného, než se vrhnout na další díl.

Lethania
03.07.2018 5 z 5

Další díl mě nezklamal. Kate mě, společně s Curranen, neskutečně bavila. Parádní závěrečné vyvrcholení celé knihy se mi hodně zamlouvalo. Kate prostě není žádná slečinka, ale dokáže se o sebe postarat (a o všechny ostatní). Doporučuji.

BarkaS
03.03.2018 3 z 5

Odpočinková četba do mhd, ale trochu mě překvapuje to vysoké hodnocení. Kdyby autoři přidali příběhu na úkor masakrování nepřátel, asi bych to ocenila víc. Curran je boží a Kate taky docela ujde, oblíbila jsem si i Julii, ale už asi ani nebudu kupovat pokračování.

kklepkaa
27.02.2018 3 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale musím říct, že tahle série si mě získala a naštěstí jsem k tomu přišla, když už je spoustu dílu vydaných... jupí jajej :-D Naprosto oddechová četba, která mě dokáže odpoutat od realilty.

Turante
04.01.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, jsem fanynka těchto knih, kdy je hlavní hrdinka samostatná, ale zároveň občas potřebuje trošku pomoci ;-) A miluju kožoměnce, upíry a jiné nadpřirozené bytosti. Mám tak další oblíbenou sérii, kterou si musím koupit do své knihovničky. :-)

paprika75
18.11.2017 4 z 5

Tak zatímco v prvním díle se kolem Kate motal jeden člověk a jeden nadsamec, tak tady to byli 2 nadsamci. Ale OK ... kvůli tomu to čteme, že? :-)
Opět stejný scénář ... hrdinka se dostane do průseru, pár dramatických chvilek ... ale nakonec je zlo potrestáno a dobro zvítězí, i když pár "lidí" to odnese. Je to celkem dobře napsané, čtivou formou a s humorem. Baví mne to a o to jde. Za mně 4*

Jimm1
11.11.2017 4 z 5

Vcelku příjemné překvapení v tomto žánru. Je sice znát že hlavní slovo při psaní má žena, ale na zábavnosti to neubírá. Trošku zdlouhavější rozjezd na začátek, kdy jsem čekal, co že se to vlastně bude dít, ale na konec se to dá hodnotit pozitivně. Trošku mi vadí, že nevím co vlastně je hlavní hrdinka zač. Jelikož právě vyšel devátý díl a v anotaci jsem si přečetl jak se vše bude vyvíjet jsem ochuzen o překvapení. Celkově lepší průměr. Jsem zvědav na vývoj postav v dalších dílech. Oddychové čtení na dlouhé zimní večery.

esussi
17.07.2017 4 z 5

O dost lepší než první díl, který mě nezaujal natolik, abych ho dočetla. Myslím, že přece jen dám této sérii ještě šanci.

Tamten
19.03.2017 4 z 5

Vše pokračuje stejně jako v prvním díle: Detektivka z postapokalyptického světa magie, slušný nápad i příběh, přiměřená akce, jen občas mi mírně vadilo, že vlastně nevím, co hrdinka dokáže, jaké má schopnosti, takže nelze vycítit, jestli ta která situace je pro ni nebezpečná nebo ne.

Mark.
21.02.2017 4 z 5

Zatim mne dily velmi bavi. Druhy mi prisel jeste vice napinavy. Kate jsem si zamilovala. Jeji ironie je skvela.

NicaCola
11.02.2017 5 z 5

Okamžitě beru do ruky další díl!! :) Tahle série mě úplně dostala! :)

Aurorita
14.12.2016 3 z 5

Příjemné oddechové čtení. Pro mne lepší průměr tohoto žánru

Evule114
12.11.2016 4 z 5

Každý má svůj názor. Proto píšu tady ten svůj. Knížka mě bavila, ale opět musím dát jen 4 hvězdičky. Dala bych 4,5. Bohužel to nejde. Nevím proč mám u téhle série problém se do knížky naprosto ponořit od začátku. Nejspíš to bude tím, že se mi šíleně pletou jména, kdo je kdo a přijdu na to až v polovině. Rozhodně se ale dobře čte. Poznámky Kate mi kouzlí úsměv na tváři, Brana mi bylo na konci líto. Mohli si alespoň spolu zašpásovat. No snad se toho dočkáme v nějakém díle s Curranem. :-) Jdu na další díl.

abelmoony
11.10.2016 3 z 5

Série prozatím baví.
Kate a Jeho Chlupatost jsou skvělí, oblíbila jsem si velice i Brana a "malou" Julii. Těším se co přinese další díl.

MonMicu
01.05.2016 5 z 5

Další skvělý a velmi vtipný díl. Přečteno jedním dechem. Jdu se vrhnout na další ;o))

pejty
18.04.2016 5 z 5

Za začátku jsem se do knihy nemohl moc začíst, což bylo způsobeno trochu chaotickou zápletkou a hlavně absencí humoru, který jsem si tak moc oblíbil v prvním díle. Pak se ale najednou z ničeho nic spustila kulometná palba hlášek a siláckých řečí vycházející z úst hlavní hvězdy příběhu Kate a já se začal královsky bavit. Navíc se děj začal trochu vyjasňovat a stal se hodně zajímavým a já už věděl, že tato kniha je opět terno a začínám chápat, že série Kate Daniels rozhodně patří mezi ty série, které by měl každý milovník dobré fantasy znát. Absolutně úžasný zážitek, který je snad ještě lepší než jaký byl u prvního dílu.

len85hor
04.03.2016

opět báječná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem, hned se jdu vrhnout na další díl :-)