Magie ničivá

Magie ničivá https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234709/bmid_kate-daniels-magie-niciva-VhI-234709.jpg 5 440 48

Kate Daniels série

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění. Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit je na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Katina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší. Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců nejrůznějších nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Breaks , 2014

Senza Jenka
11.02.2024 5 z 5

Anotace je tentokrát úplně na prd. Konkláve není sraz různých frakcí, ale setkání zástupců Lidu a Smečky, a Kate se ho účastní celkem pravidelně. Také se nejedná o stěžejní zápletku, pouze o jednu drobnou epizodu na začátek - byť z ní pojde spousta dalších potíží.

SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER:
Tentokrát dorazí také Hugh d´Ambray (který, světe div se, přežil zlomenou páteř i magický oheň) a přinese mrtvolu. Pachatelem je zcela očividně vlkodlak. Kate má velmi málo času, zakázaný vstup na území Lidu, neshody s Řádem a lidské pořádkové síly jsou podplacené. Hugh ji prostě chce a vyvolat válku mezi Lidem a Smečkou je cesta. Ve chvíli, kdy se podaří válku zažehnat, je vinou Jennifeřiny zrady unesena - nečekaně spolu s Ghastekem. Zabíječ je zlomený a Kate s Ghastekem pomalu umírají hladem a podchlazením na neznámém místě, v cele z větší části zatopené vodou.
Cela je v Rolandově vězeňské věži hlídané divokými upíry, záchranná výprava dorazí včas, ale průchod věží je jednolitá noční můra a nakonec nevyváznou všichni. Hned potom dostane Kate ultimátum - buď se dostaví na dvůr svého otce a dva, které ztratili cestou ven (a Roland je zachránil) si může odvést, nebo zemřou všichni.
Dobře to dopadne, ale drama nekončí - ihned po návratu do Atlanty na mimořádném Konkláve vznese Roland na celé město nárok a Kate se nejen podaří ho odrazit, ale navíc označí území za své.
Následuje další ultimátum - buď se vzdá svého postavení ve Smečce, nebo Roland Smečku i město vyhubí a území stejně zabere. Kate samozřejmě souhlasí a Curran jde s ní. Smečku má převzít Jim.
KONEC SPOILERU.

Je to napínavé, dramatické, vtipné i dojemné a děj má spád, jako snad zatím v žádném z předchozích dílů. Klidně bych ještě * přidala.
K autorům mám dvě poznámky. Králík nepatří mezi hlodavce, ale do řádu zajícovců. A Mazlík - 16 dlaní (16x8cm) není na osla zas tak moc. Pokud bych vycházela z údaje 2,5 metru, 60 cm uši a mezi kohoutkem a vrškem hlavy cca 50 cm - pak už je to docela vysoký osel, ale zase nic tak dramatického. Poitouský osel, užívaný dříve ve Francii k chovu mul, je větší.

x-lee-x
21.10.2023 5 z 5

Nejlepší díl série! Po dočtení jsem nějakou chvíli jen dokázala sedět a snažila se udržet pusu zavřenou.
Tento díl měl neskutečný sešup. Od chvíle kdy před vás hodili tělo pána mrtvých, vás autorka nenechala ani na chvíli vydechnout.
Doteď vlastně nevím co bych napsala.
Snad jen, že nyní je laťka hodně vysoko a jsem zvědavá, jestli si ji další díly udrží nebo ji zvládnou ještě překonat.

katallinka
28.09.2023 4 z 5

Opět skvělé a napínavé čtení.

Knihomolka97
18.09.2023 5 z 5

Sérii jsem rozečetla před dvěma lety a tento sedmý díl jsem opravdu dlouho oddalovala. Fakt se na sebe zlobím. :D
Bála jsem se, že si už nebudu nic pamatovat, ale naštěstí je na začátku tohoto dílu seznam postav na připomenutí a taková jakoby krátká rekapitulace toho důležitého. Navíc i v průběhu děje jsou různé narážky na to, co se v předchozích dílech událo. Takže jsem se do toho dostala poměrně rychle.
K mé smůle v tomto díle můj milovaný Curran nedostal tolik prostoru, jak bych si přála, zato Kate toho dostala na svá bedra opravdu dost.
Začátek je pomalejší, přesto zajímavý a jak se to rozjede, akce střídá další akci a vše vyvrcholí obzvlášť napínavým závěrem. Třešinkou je ten výborně promyšlený svět, kde se příběh odehrává. Miluju to! A doporuču!

Damonka12
24.12.2022 5 z 5

Tuhle sérii já úplně miluju. Ta chemie mezi hlavními hrdiny je úžasná a k tomu zapojení mytologie do fantasy světa, to mám v knihách moc ráda.

kolacky
25.09.2022 5 z 5

Asi - zase - nejlepší díl! Akce, akce a akce. Člověk drží palce, až ho bolí... třeba Christopherovi a Robertovi!!! A úžasní obyvatelé hor...

Gabux
24.08.2022 5 z 5

#rereading

Tento díl má pomalejší rozjezd, ale pak je to jedna bomba za druhou. Konečně potkáme Rolanda, stane se tu tak milion zvratů a celá kniha je napsaná opět svižně a lehce. Opět je tu hodně Hugha, takže je o zábavu postaráno. A můžu vám zaručit, že nudit se nebudete. Čtenáři plynou stránky před očima. Postavy se vyvíjí a stále jsou lepší a lepší. Poměrně jsem si oblíbila Roberta a naprosto jsem se zamilovala do Ghasteka. A ano. Nesnáším Rytíře Řádu ještě více než předtím. Kate je stále skvělou hlavní hrdinkou a Curran je taky fajn.

Za mě jeden z nejlepších dílů. Nadšení, strach, lítost i pocit zadostiučinění. To vše vám kniha dá.

Pain
24.05.2022

(SPOILER) Spoiler, jak jinak. Zpočátku pomalejší rozjezd, ale ten konec - to byla jízda. Mišmar, Roland...

Je mi moc líto Maura. Byl to sympaťák. Chvíli jsem se bála o Roberta. Ascanio s Derekem super. Jennifer mrcha jedna zrádná. Dostala co si zasloužila. Možná až moc rychle. Byla jsem ráda za pomstu Tety Bé.
Hugh to tentokrát nevychytal.
Roland super - tatík roku.

Lacie
09.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Sedmička pro štěstí – Curran je odvolán za hranice a Kate spadne do klína nudná účast na Konkláve, která se změní ve zběsilý závod s časem po příchodu Huga s rozsápanou mrtvolou jednoho z kápů Lidu. Ghastek sice s Kate nechce bojovat, ale je malým pánem, je tedy na smečce, aby situaci zvládla. Mazlík je boží! Desandra a popisy švestek taky. Ascanio s Derekem vyrostli a pošťuchují Kate, až se chechtám nahlas. Rytíři řádu – Ted se na stará kolena zbláznil, chudák Mauro a chudák Nick. A když všechno dobře dopadne a Hugh ostrouhá, nastává to největší drama, Mišmar, Roland a nárokování Atlanty.

Nikidree
17.11.2021 5 z 5

Jelikož už od 3. dílu nečtu anotace, abych byla co nejvíc překvapená z děje, byla jsem dost zaskočená z úvodních slov autorky a říkala si, co se tu sakra stane.
Musím říct, že tento díl byl docela pecka. Hlavně kvůli událostem, které se tam odehrály. Jsem moc zvědavá na poslední díly, co mě čekají. Jak se to všechno vyvrbí a jak to s Rolandem dopadne. Také se udály velké změny se Smečkou a jsem hodně zvědavá, jak to s osudy Kate a Currana zamává.
Jediné, co bych zmínila, je změna u Kate. Nemůžu si pomoct, už mi nepřijde tak soběstačná, jako na začátku. Samozřejmě že vztah s Jeho Chlupatostí v tom udělal své a je to v pořádku. Ale nemůžu si pomoct, už ji nevidím jako drsnou tvrďačku, jakou mi přišla na začátku. Neříkám, že je to chyba, jen jsem si toho všimla.
A jako druhou věc bych podotkla to, co už u nějakého dílu předtím. Hrozně moc bych uvítala rozepsanější konce. Epilogy mi nestačí. Obsah v nich je většinou několik dní po události v poslední kapitole a stejně je takový.. že to člověku moc neřekne. Ano, naláká ho na další díl, ale prostě je to takový útržek "ničeho".

Luigi1
26.03.2021 5 z 5

Nevím co víc psát je pohodový čtení

marie2577
11.01.2021 5 z 5

Není co dodat . Plná zážitků a emocí během čtení. Baví mě to a je tam vše a ještě i vic

denniys
04.12.2020 4 z 5

Kate už nepřekvapí ani nezklame..pořád stejně super čtivé..a konečně se ukázal Roland a ten mě teda sakra bavil..

johana3160
12.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Tenhle dil mam rada, do ted si pamatuju kdyz jsem ho hltala poprve a Kate se ocitla v Mismaru, fandila jsem ji v te vode, prekvapeni z babicky. Nevim proc ale tahle cast patri k nejoblibenejsim asi tim jak je napinava a dobre popsana ale pritom to neni zbytecne natahovane. Navic kniha krasne vtahne a nepusti az do konce, takze cloveka ani nenapadne nic jineho nez sahnout po dalsim dilu:)

Jass
15.10.2020 5 z 5

Znovu číst tenhle díl bylo naprosto skvělé, protože jsem si skoro nepamatovala o čem byl a překvapení tudíž nebylo málo. Stále mi chybí řada mých oblíbených postav, nicméně autoři mi pod nohy neustále hážou další. Neuvěřitelně žeru přátelství Dereka a Ascania, v tomhle díle jsou zkrátka k popukání a pak taky... ne tak k popukání. Celkově je tenhle díl vážně jízda a už se těším až se pustím do dalšího, protože kromě epilogů si z nich taky pamatuju velké prd.

Elea
09.09.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil, měl úžasný spád, Hugh opět nezklamal, zajímavé bylo zapojení dalších postav.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

kklepkaa
30.03.2019 5 z 5

Skvělý "původní" závěrečný díl. Fakt jsem se bavila. Konečně je na scéně Roland. Hugh nezklamal. No a závěr byl doslova epický.
Jediný co mi trochu vadí, ale fakt jen malinko, je rozsah magických schopností Kate, který je tak velký, jak se autorům hodí...

Leona91
08.03.2019 5 z 5

Pro mě zatím top díl série, vůbec mi nevadilo že jsem četla méně o Curranovi a bylo tady více Hugha, který mě prostě nehorázně baví a díky něm knihy nejsou stále stejné. Nevím jakým způsobem se to stalo,ale preceptor železných psů je můj velký oblíbenec a značně mu fandím. Konečně se objevil i velký pan otec a jsem mile překvapená, poněvadž je mi docela sympatický. Konecne dostali svůj prostor i alfy krys a Robert je pro mě příjemně překvapení. Za mě prostě úžasná kniha

Lethania
03.07.2018 5 z 5

Opět parádní dil, který neztrácí ze své originality. Hugh a otec Kate jsou skvělí nepřátelé. U knihy jsem se vůbec nenudila a pořád jsem se potutelně usmívala. Za mě plný počet.