Magie mrtvých

Magie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73144/bmid_kate-daniels-magie-m-73144.jpg 4 730 122

Kate Daniels série

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Bites , 2007

kopeceli
11.03.2024 3 z 5

Fujtajbl vespolek, při dočítání v noci jsem se fakt bála.
Nejsem ve fantasy až tak zběhlá, takže jsem moc nechápala, kdo kam patří, do které skupiny potvor. Přesto je kniha velmi čtivá a hodnotila bych ji lépe, jenže měla velké nedostatky v češtině. Špatně užívaná příslovce místa mne mátla, musela jsem se v textu vracet, abych se ujistila, že mu rozumím. Také všechna ta neustálá regenerace už ke konci nudila. A po celou dobu čtení se ptám: tohle je žánr Pro děti a mládež? Tuto knihu tedy dětem absolutně nedoporučuji, mládeži tak od 16 let.

Zuzka_Zuu
06.03.2024 5 z 5

Příjemné oddechové Urban fantasy. Hlavní hrdinka mi dost připomíná Anitu Blake, takže to pro mě bylo příjemné čtení a napětí mezi Kate a pánem šelem Curranem to příjemně zpestřovalo. Je cítit, jak je to k sobě táhne, flirtují a pak se téměř pozabíjejí. Jsem zvědavá co bude dál

Klaara.cz
26.11.2023 4 z 5

Docela dobrý začátek fantasy série. Uvidíme, co bude dál.

Shaxx
23.11.2023 3 z 5

3,5*
Ono se říká, nesuď knihu podle obálky...Ale někdy je to fakt těžký. I z toho důvodu mě tahle série úplně minula a dostala jsem se k ní až teď na doporučení, že je to podobné jak série s Mercedes Thompson. Urban fantasy je pro mě takový oddechový žánr, Magie navíc jede v zajeté podšabloně žánru - držkatá sarkastická hlavní hrdinka, co ovládá nějakou nadpřirozenou sílu, umí se rvát, pravděpodobně by přežila i srážku s kamionem, motají se kolem ní statní alfasamci a musí přijít na kloub nějaké záhadě, ve které se mnohdy ocitne i jako hlavní účastník, aniž by to předem tušila. U takových knih si člověk musí užít zábavu, kterou děj a chování hrdinky nabízí a přimhouřit oči nad nedokonalostmi. Nicméně i tak mě tu trochu mrzelo, že nebylo víc vysvětleno prostředí, ve kterém se příběh odehrává - chvílemi to popisy budov až připomínalo postapo město, kde se to jen hemží kožoměnci, upíry, všelijakou havětí...a mezitím tam žijou očividně i obyčejní smrtelníci, kterým podobní sousedi nepřijdou zvláštní? Možná se vše bude vysvětlovat postupně, uvidím. Každopádně to má rozhodně plus za hojný počet zohavených mrtvol :)

Senza Jenka
08.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Kate mi připadá jako taková postapo inkarnace Anity Blakeové (trochu říznutá Evou Dalasovou). Inkarnace, nikoliv kopie. Silná hlavní hrdinka, s magií v krvi, spousta akce a suchých hlášek. Karty jsou ale rozdány dost odlišně. Vlastní kulisy. Jiná pravidla.
A čte se to vážně dobře, i když občas se některé scény poněkud táhnou a motivy opakují. To, že vleze do tmy, ale perfektně rozlišuje barvy a nezřetelné pruhy na srsti a prohlíží fotky... radši nekomentuji.
Curran mi trochu leze na nervy, ale jo... četla jsem anotace dalších dílů, takže vím. Načičiči.

Jen mě opět udivuje, jak může překládat a redigovat texty někdo, kdo neumí česky!!! Ze zaměňování příslovečných určení "sem" a "tady" se mi chtělo zvracet!

Mamka_cte
03.09.2023 3 z 5

Série, která mě svou existencí úplně minula. Přece jen obálka není úplně to pravé ořechové, jak se říká. Sérii jsem objevila ve slevě na @knihydobrovsky. Fantasy a dobré hodnocení na databázi, takže koupě byla jistá.

Moc se mi líbil vyobrazený svět a hlavně fantasy postavy. Postavy jako kožoměnci a další, ale hlavně jiné než stále dokola omílaní upíři a vlkodlaci. Za to plusové body.

Postava Kate byla super. Líbil se mi její sarkasmus a humor. Jinak jsem se v postavách a smečkách občas dost pletla.

V knize nechybí akce, zápletky, zvraty a ani lehká romantická linka. Ale musím říct, že mi stejnak prostě v příběhu něco chybělo. Wow efekt se nedostavil. Doma mám ještě dva díly, takže tomu zkusím dát ještě šanci a uvidím, jestli se to zlepší.

Saichania
30.07.2023 5 z 5

Tohle je můj šálek kávy. Fantasy jak má být. Jiný upíři, nové monstra, vlny magie střídá technologie. Zbožňuju to. Jediná chybička mi přijde, že v průběhu série se opakují opisy budov, nebo vysvětlování, co se stalo se světem. Ale zase ne každý čte celou sérii.

Kate3003
17.05.2023 4 z 5

Další série, která mě naprosto minula ve chvíli kdy vycházela, ale omluvou mi je, že tahle obálka prostě člověka na první pohled opravdu ničím nenaláká a co si budem povídat. Na první dobrou vždy sáhneme po knize, která má hezkou a zajímavou obálku a až pak jdeme po obsahu.
Naštěstí se, ale na bookstagramech objevují i tyto starší kousky a tak jsem se díky štafetě dostala i k tomu to příběhu za což jsem ráda. Čtení jsem si opravdu užila. Autorka má styl psaní, který mi skvěle sedl.
Trochu mi chyběl popis prostředí, či světa ve kterém se příběh odehrává. Jakože vyvodíme si s toho, že náš svět zasáhla vlna magie a tím se všechno změnilo, ale mě by zajímalo jak se to stalo nebo co k tomu vedlo. Takhle jsem byla hozena do prostředí, kde sice je sem tam zmínka, že něco je z nějakého důvodu tak a tak, ale chybí tam ten detail. Přesto mi díky informacím, které autorka poskytla přijde svět zajímavě vymyšlený a třeba se detailu o tom jak to začalo dočkáme v dalších dílech. Protože i když to tak většinou u prvních dílů v sérii bývá tenhle není moc seznamovací, ale jsme rovnou hozeni do víru akce. Nechybí ani nečekané zvraty, nebo odvádění pozornosti od skutečného padoucha různými směry tak aby jsme si až dokonce nebyli jistí kdo za tím stojí.
Hlavní hrdinka Kate je skvělá, já všeobecně prostě miluju sarkastické a drzé postavy a přesně to jsem tady dostala. Chemie mezi postavami také fungovala dobře a já jsem opravdu zvědavá co nám přinese další díl.

x-lee-x
26.03.2023 4 z 5

Po dočtení této knížky mě mrzí, že nemám nikoho, s kým bych děj knížky lépe rozebrala. Přiběh je to pěkný, ale chybí mi tam detaily na dokreslení celé scény.
Manželé Gordonovi nám totiž vůbec neřekli, kde se ten příběh odehrává. Až v polovině knížky jsem si domyslela, že se jedná nejspíš o postapokaliptickou podobu našeho světa, kde se rozpadaly budovy, po té co začala převládat magie nad technologií. To ale platilo asi jen pro velké města, kdežto na okrajích jste mohli klidně najít pěkný domek s verandou a krásnou přírodou. Proč?.. to ovšem nevíme.
Přijde mi jakoby se inspirovali první knížkou ze série Anity Blake a rozhodli se napsat vlastní příběh, ale zapomněli nejprve vytvořit vlastní svět a vlastní pravidla. A tak si vše musíme domýšlet za pochodu s pomocí malým střípků na které během vyprávění narazíme.
I přes to nechávám vysoké hodnocení, protože tento druh fantasy příběhů zbožňuji a za mě je jich žalostně málo.

Arlienen
26.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Já miluju žánr urban fantasy. Přečetla jsem si všechny knihy od Patricie Briggs a říkala jsem si, že musím dát šanci Kate Daniels od Ilony Andrews. Před lety jsem si koupila první díl o Kate a teď jsem si na něj udělala čas. Vypadá to, že jsem si našla novou sérii, do které bych se mohla zamilovat. Kate je super postava. Umí se bránit, má smysl pro humor a ostrý jazyk, který se nebojí použít. Také má super schopnost, o které se v knize mluví, ale není úplně vysvětlena, což mě zklamalo, ale určitě této záhadě přijdu na kloub v dalším díle. Knihu jsem začala hltat, až ve chvíli, kdy se na scéně objevil Curran Pán šelem. Načičiči.

,,Načičiči?" zeptal se vyrovnaně mužský hlas.
Nadskočila jsem. Žádný kožoměnec se nedokázal změnit z šelmy v člověka bez toho, aby si pak zdřímnul. Dokázali se proměnit do meziformy, ale šelmolidé mívali s mluvením problémy.
,,Jo," přitakala jsem. ,,Přistihl jste mě nepřipravenou. Příště přinesu smetanu a hračky pro kočičí šanty."
,,Jestli nějaké příště bude."

Pán šelem byl o něco vyšší než já a vyzařovala z něj nahromaděná síla. Stál v jednoduché, vyvážené póze. Plavé vlasy měl zastřižené na krátko, aby se nedaly snadno uchopit. Na první pohled by mu člověk hádal něco kolem pětadvaceti, ale jeho postava ho zrazovala. Triko se mu na ramenech napínalo. Záda měl široká a svalnatá, charakterističtější pro sílu a energii, kterou člověk oplýval na začátku třicítky.
,,Jaký druh ženy vítá Pána šelem slovy ,,načičiči"...?" zeptal se.
,,Výjimečný," zamumlala jsem odpověď, která se přímo nabízela.

Mrkla jsem na číšníka a ten přitančil k nám. ,,Ano, madam?"
Kývla jsem směrem ke Curranovi. ,,Vidíte toho muže s velmi krátkými vlasy? Vedle té krásné ženy?"
,,Ano, madam."
,,Mohl byste mu donést misku s mlékem a mými pozdravy?"
Číšník ani nemrkl, živoucí důkaz prvotřídního personálu ve Fernando´s. ,,Ano, madam."
Crest se na mě díval, očividně se nemohl dočkat, až mu to vysvětlím.
Číšník donesl ke druhému stolu mléko a pak Curranovi cosi zamumlal. Na tváři Pána šelem zahrál dravčí úsměv. Pozvedl misku v jakémsi druhu pozdravu. Oči mu plály zlatou.

,,Musel jsem vyslat ven tři hlídky," odtušil Curran. ,,Kvůli tobě. Nikdo z nich neumřel, ale mohlo se jim něco stát. Ato všechno kvůli tomu, že jsi nesnesla nebýt na pár minut středem pozornosti."
,,Hajzle."
,,Seru na tebe."
Začala jsem čichat. ,,Co je to kruci za puch? Počkej, já už vím. Jsi to ty. Smrdíš. To jsi posvačil skunka, a nebo je to tvá normální vůně?"
,,To by stačilo," zaburácel Mahon. Oba jsme překvapeně zmlkli.,,Chováte se jako děti. Currane, zmeškal jsi svou meditaci a potřebuješ ji. Kate, ve tvém pokoji je boxovací pytel. Tak ho využij."
,,Proč já musím mlátit do věcí, zatímco on jde meditovat?" zamumlala jsem cestou ven.
,,Protože když do pytle praští on, zničí ho," řekl Mahon.

Malarkey
30.01.2023 3 z 5

Tuto knihu jsem koupil v aukci pro kočičky a vybíral jsem ji nejen podle žánru, ale i kvůli nakladatelství Fantom Print.

Výsledek nicméně není zdaleka takový, jak jsem dle zdejšího hodnocení očekával. Jedná se totiž o městské fantasy s vlkodlaky a upíry, což by na první dobrou asi ani nevadilo. Nedal jsem na první dojem a neřešil tak, že námět a prostředí vypadá tak nějak jako ze Stmívání. Prostě jsem si říkal, že není od věci zkusit knihu ze série, která by se ke mně třeba ani nijak jinak nedostala.

Výsledek je ale přesně jako když jsem tenkrát zkoušel číst Stmívání. Autorka to evidentně psala pro mladý ženský kolektiv a tak tu převládají emoce a pocity, které mi mnohdy nejsou jen cizí, ale jsou mi také jedno. Převládají tu nad vývoj děje, což mě dost rozčilovalo a byl jsem rád, že jsem knihu ve výsledku přečetl. Omlouvám se, ale nic pro mě.

Áňa 998
07.01.2023 4 z 5

Rozhodně zajímavý začátek série. Od ověřeného zdroje vím, že dalšími díly se bude jen zlepšovat! :-) Ale zpátky k prvnímu dílu. Autorka své čtenáře háže rovnou do příběhu, takže si hezky zaplavete. Sem tam jsem měla otázku, něco jsem nepochopila... Ale myslím, že odpovědi se dozvím dál :-) Super čtení!

roso.mak
27.11.2022 4 z 5

Fajn odpočinková kniha s drsnou hlavní hrdinkou, která v tom umí chodit.

Zápletka byla ke konci trochu zmatená, působilo to na mě, jako by se autorka strašně bála, aby neprozradila, kdo je vrah, že díky tomu to na vás v příběhu prostě vybafne bez jakékoliv přípravy a působí to mírně násilně.

Ale alfa kožoměnců je sympaťák, svět je zajímavý a je tam spoustu krve. Takže, až bude příležitost, další díly si rozhodně půjčím.

romana6250
07.11.2022 5 z 5

I přes pomalý rozjez bych označila tuto knihu za kvalitní fantasy a rozhodně doporučuji přečíst.

Damonka12
10.10.2022 4 z 5

Kniha se rozjíždí poměrně pomalu, ale líbilo se mi to a zajímá mě, co bude dál. Doufám, že bude tato série čím dál tím lepší. První díl byl ale i tak dost poutavý a zajímá mě víc o Kate.

kolacky
14.09.2022 5 z 5

Že by další skvělá série ve stylu Mercy Thompsonové???

zaandulee
29.07.2022 4 z 5

Kniha se z počátku nejevila nijak kvalitní, ale po pár stranách jsem se úplně začetla, pokračovala jsem jednou knihou za druhou. Hlavní postava Kate mi sedla, jelikož mám ráda badass hrdinky s prořízlou pusou plnou sarkasmu, nebojácné, vychytralé a dobrosrdečné. Samozřejmě tady nechyběl namakaný, arogantní, pohledný chlapák, který se zároveň dokáže měnit ve lva a je pánem celé smečky dalších měňavců. Jeví se to jako klišé a možná jím také je, ale ne vždy potřebuju u knih jen originalitu, jde mi čtivost a vtipnost, což tato kniha splňuje na výbornou.

Určitě tedy doporučuji a pokud sérii přečtete a budete chtít další, doporučuji taky sérii Mercedes Thompson, která je hodně podobná. :)

Gabux
15.06.2022 4 z 5

#rereading

Já tuhle sérii miluju. V prvním díle se seznamujeme s postavami a musím říct, že já osobně jsem si je zamilovala už tady. Některé více a některé méně, ale zamilovala jsem si nějakým způsobem všechny. Postavy jsou napsané uvěřitelně a mají spoustu chyb. Hlavní hrdinka Kate je sympatická žoldačka, která se zaplete do věcí o kterých neměla ani tušení.
Svět je zvláštní, ale funguje a člověk si na něj docela rychle zvykne. Chvilku trvá než si člověk zapamatuje všechny "spolky", které v knihách vystupují, ale není to nic složitého. Autorka je dost nápaditá, co se týče různých potvor.
Příběh sám osobně je osvěžující, zábavný a rozmanitý. Skvělá oddechovka třeba na léto!

"Na čičiči"

Pain
13.04.2022 4 z 5

Příběh se mi líbil. Velmi mi připomínal Mercy.
Svět, ve kterém se příběh odehrává funguje docela zvláštně, ale zajímavě a ne zcela jsem jej nepochopila. Možná to v dalších knížkách bude více objasněno.
Docela souhlasím s komentářem uživatelky luculi.
Každopádně se těším na další příběh. Za mě odpočinkové lehké čtení, které pobavilo. Jen mi tam chybí pomyslná třešnička na dortu.

Nikolka001
18.03.2022 4 z 5

Mísí se ve mně rozporuplné pocity. Vlastnit sérii a následně si ji přečíst bylo mým velkým přáním. Bohužel jsem trošku zklamaná z toho, že je v knize málo akčních částí a převládají v ní spíše popisy prostředí. (Samozřejmě, jedná se pouze o věc názoru, protože někomu popisy prostředí napomáhají s představivostí.)

Až na tento malý negativní prvek se mi Magie mrtvých moc líbila. Byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne, styl psaní byl čtivý, děj nepředvídatelný. Těším se na další díly a doufám, že budou buď stejně dobré jako tento díl, nebo naopak lepší.

Doporučuji všem milovníkům fantasy.