Modlitba za mlčení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250628/modlitba-za-mlceni-Rsm-250628.jpg 4.4238
Série:

Případy Kate Burkholderové (2.)

Orig. název:

Pray for Silence

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Modlitba za mlčení

Přidat komentář
March
dnes

Autorka mě nadchla prvním dílem, druhý mě také bavil, i když první byl lepší. Ale to nemění nic na tom, že to bylo dobré čtení. Překvapivě, i když byla " jen" jedna zapletka, mela knížka spád, jediná výtka byla na tom konci. Jak vyčkávala Kate na vraha, to byl amatérismus....Ale nevadí, ráda si přečtu další díly.

kap66
15. května

Není to úplně perfektní, ale je to velmi dobré (a vyhovovala mi víc i jiná překladatelka). Autorka si mě získala hlavně pojetím hlavní postavy a dalších vyšetřovatelů, baví mě sledovat jejich práci. Oceňuji dialogy, které pomáhají rychlosti děje. Líbí se mi přechody mezi 21. stoletím a "19." - rozumějte tedy mezi rozdílnými způsoby života, aniž by se jednomu z nich stranilo (přestože jsou ony rozdíly zrovna tady důležité). Mám ráda lehkou, řekla bych "ženskou" vtipnost. A milostná linka je - prostě milá. Takže jenom vychytat i tady pár drobností, hlavně nelogičností v jednání Kate, která by se jich jako výborná vyšetřovatelka neměla dopustit, ale autorka ji je nechá udělat jen proto, aby mohla děj trochu ještě zašmodrchat. Celkově vzato mi už druhá knížka s Kate připadala napínavá a zajímavá.

Šánka
14. května

Ne, to nebyla náhoda, že první díl této série bylo skvělé čtení, i pokračování je neméně povedené. Líbí se mně styl psaní této autorky, nepřekombinovaný, napínavý děj, bez dalších odboček a přiměřené množství možných pachatelů. K tomu i detektiv Kate pronásledují démoni minulosti, ale to už tak nějak k současným hrdinům patří. A jsem ráda, že ani ta vztahová linka nevyšuměla :-).
Autorku si přidávám do oblíbených a ráda se opět k amišům podívám.

olcab
25. dubna

Nebylo to špatné, ale Slib mlčení se mi líbil víc. Vadily mi tady určité věci na Kate - zbytečně moc riskovala, poddávala se svým démonům z minulosti, svůj vztah s kolegou stále řešila a příliš často pila. Tak nějak mi to tam nesedělo. Jinak námět a zpracování na detektivku velice slušné. Proto hodnotím jen 3✶

Evaho73
06. dubna

Do čítania tejto série detektívok som sa pustila predovšetkým kvôli môjmu záujmu dozvedieť sa viac o životnom štýle a kultúre amišov.
Som trochu sklamaná, lebo autorka v dvoch knihách, ktoré som zatiaľ prečítala o ich spôsobe života veľa neprezradila. Skôr je to iba konfrontácia ich náboženstvá a zvykov so životom bežných obyvateľov, ktoré im zatiaľ prinášajú iba samé nepríjemnosti a problémy.
Detektívna zápletka a spôsob vyšetrovania bol dosť podobný ako v predchádzajúcom diele, ale obidva príbehy sú napísané spôsobom, ktorý čítateľov núti čítať ďalej aj predovšetkým kvôli vývoju vzťahu či nevzťahu medzi dvoma hlavnými postavami navýše bojujúcimi so svojimi démonmi z minulosti.

harena
05. dubna

Určitě se nedá příběhu upřít, že je akční a napínavý. Ale čím dál víc mi vadily chyby, kterých se náčelnice Kate dopouštěla. Např. nepředložila svědkovi fotografie nebo když si sama prohlížela disketu, nemohla se na tu hrůzu dívat a tak si vloží hlavu do dlaní a disketa jde dál, proč sama v domě čeká na vraha, no a to mně Kate už opravdu vadila, když v kritické situaci volá svého přítele, který je daleko a nezavolá vysílačkou policistu, který je za rohem. Nevím, jestli to byl úmysl spisovatelky, ale jako čtenáři detektivek mi to dost vadilo.

Aymira
09. března

Masová vražda na začátku byla jedna z nejodpornějších věcí, které jsem v knihách viděla popsány. To si nestěžuji, to spíš jen porovnávám podobu zla v této knize zobrazenou. Jde o dalších z příběhů, které se čtou jedním dechem. Rušilo mě pouze postupné odhalování podezřelých a opětovné vracení se k nim. Když jsem se pak po dočtení zamyslela nad některými pasážemi, moc mi do konečné podoby nezapadaly. Zároveň mi nepřipadala moc reálná závěrečná fáze - sice jde o malé městečko, ale přece nemůže všechno dělat jen jedna policajtka, ne. Nicméně stále platí, že se mi moc líbí náhled do amišské kultury a celkové zasazení příběhů do kukuřičných polí a farem kdesi v Ohiu.

Prateri
27. února

A zločin opět řádil mezi amiši, kteří se neumějí bránit, pomoc odmítají a pomoci policii se jim také moc nechce. Náčelnice Kate v městečku Painters Mill má těžkou práci, musí zlomit neochotu amišů a objasnit vraždy. Vrahové tu doslova skrývají svou tvář. Je to napínavé, velmi napínavé.

Str. 49: Mezi námi žijí zrůdy. Lidé, kteří nevypadají jinak než vy nebo já. Ale chybí jim zásadní vlastnost lidského druhu: svědomí.