Katarínska ulica

Katarínska ulica https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156524/mid_katarinska-ulica-vzV-156524.jpg 5 5 1

Psychologický román o osudech tří rodin v Kateřinské ulici pod budapešťským hradem ve vzrušené době od r. 1934 do r. 1968. Autorka s velkým vypravěčským uměním líčí, jak první válečné události roztřídily příslušníky rodin, kteří doposud názorově i celým životním stylem tvořili harmonický celek, a zejména co všechno v každém z těch, kdo válku přežili, válka a doba poválečná narušily.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Pravda

Katalin utca , 1969

MichelleS
04.05.2017 5 z 5

Zvláštně krásné, opravdové vyprávění. Promlouvají živí i mrtví, spíš než na děj se soustředí pozornost na zlomové okamžiky v životech obyvatel tří domů z Kateřinské ulice. Tahle slova asi nejlíp ilustrují můj zážitek.
"Vydáváme se na společnou cestu životem jako dva cestující, kteří se, jak vítr zmítá jejich lodí, chytají jeden druhého a vyprávějí si vzájemně o svém ubohém životě, protože se pamatují na stejné věci, znají stejnou pevnou zem, vědí, jaké to bylo, dokud je vlny nevynesly na širé moře, protože viděli stejný blankyt a stejně zářivé nebe, než začaly bít hromy."

Magda Szabó
maďarská, 1917 - 2007