Katapult

kniha od:


Koupit

Hlavní hrdina Jacek jezdí vlakem do práce a v každé stanici si najde novou milenku, přestože má doma manželku Lenku a dceru Leničku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30574/katapult-30574.jpg 3.5104
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Katapult

Přidat komentář
SSTknihy
29.10.2018

Třetí kniha tzv. Černé pentalogie aneb Jízdní řád železničních, lodních a leteckých drah do ráje. Hlavním hrdinou je ženatý inženýr, který se chová tak trochu jako námořník – v každém přístavu (neboli městě) má jinou milenku. Celkem to rozjede na sedmi místech, souloží ostošest a vše má perfektně zorganizované jako podle jízdního řádku. No, nedopadne to s ním nelépe :-)

1amu
05.07.2018

Mladý a začínající spisovatel měl čich a kliku. Objevil "pole nezorané" a k tomu (na rozdíl od jiných psavců té doby) věděl o čem píše. V Ústí pracoval a měl to dokonale odpozorované. Pravdou bylo, že se to některým soudruhům nelíbilo, ale druhým zase ano : Dyk je to souzi z terénu, je tam dělnická třída, tak co chcete eště, že jó ! A že inženýr Jacek zvolil na tehdejší dobu originální způsob nevěry ? Jsme o půl století dále a díky technice a t.zv. sociálním sítím jsme o moc dále. Autora obdivuji za jeho začátky, za jeho neotřelý způsob psaní, ale zejména za šok, který způsobil v českém knižním světě.

Eicherik
24.07.2016

Nádherný a vtipný román o krizi středního věku. Jeden pentagram strhávám za hektický styl psaní, který je sice originální a do jisté míry dobře popisující uspěchanost hlavního hrdiny, ale místy se špatně čte.

"...ale na ten bílý plyš jsi zase zapomněl, viď..."

Pajina68
14.07.2016

Ve své době mě pan Páral se svými romány doslova učaroval. I tímhle románem.

von Bahnhof
07.11.2015

Nejsou to sice Milenci a vrazi, ale i tak je to síla, zvláště od autora teprve po třicítce:-) Vyjádření životních i manželských stereotypů je přímo bravurní! Často se sám sebe ptám jak by asi dopadly tyto knihy napsané dnes:-)

Isew
26.03.2015

Krize středního věku s hlavním hrdinou pěkně zacloumá. Chce si užít života a až mnohem později zjistí, že ztratil to jediné, co za to stálo. Třetí kniha od Párala, kterou jsem četla. První dvě byly excelentí. Tato byla trochu zklamání. Předvídatelná a velmi zdlouhavá. Přesto přečtení nelituji.

alexpo
05.02.2015

Nejdřív jsem dala dvě hvězdičky a pak jsem přihlédla k tomu,že to bylo napsáno před padesáti lety nebo tak nějak, a jednu jsem přidala. To téma je prostě pro mne vyčpělé, nic mi neříká, je to staré, líbí se mi ale styl Párala, kdyby napsal něco se současným tématem, asi by to bylo zajímavé.

Rup
27.10.2014

Text z nekonečných vět, trojteček, pomlček, ... působí velmi dekadentně, ale číst se nedá, dokud si jej nepřeložíte do lidštiny. Patrně to má vyjadřovat hektičnost, ovšem mě to vůbec nesedí. Autor je vynikající vypravěč, a takováto laciná pozlátka snad nemá zapotřebí. No, přičtěme to hříchům mládí. Celý text, ale hlavně závěrečný test, je nutno brát jako nadsázku. Jinak klasický Páral: muži, ženy, společnost, vztahy, krize, především krize středního věku. Osoby a kulisy lze různě zaměňovat, lidské chování nikoli. O tempora, o mores!