Katalánec

Katalánec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1434/katalanec-1434.jpg 4 292 65

Nejnovější román Noaha Gordona, kterého známe jako skvělého vypravěče zejména historických románů z lékařského prostředí, nás zavede na španělský venkov, do Galicie. Na vinici své rodiny se vrací z toulek po světě Josep, druhorozený syn... S překvapením zjistí, že jeho starší bratr Donat chce rodinné vinice prodat. Protože má za sebou pár let práce na nejlepších francouzských vinicích, rozhodne se, že se zadluží a od bratra rodnou hroudu koupí. V okolí se ovšem po staletí pěstuje vinná réna nikoli na lahodný mok, ale na výrobu vinného octa. A právě tohle chce Josep změnit. Sledujeme jímavý příběh o lásce k půdě a o proměně rebela v usazeného vinaře. Příběh Josepa a jeho rodiny čtenáře jistě nezklame!... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La Bodega , 2006

Imis
04.04.2014 2 z 5

Pro mě byla tato kniha zklamáním. Téměř celý děj knihy se odehrává na vesnici a pojednává o životě vinaře, což jsem samozřejmě věděla už když jsem si knihu kupovala, nicméně se od ní čekala zajímavější příběh a trochu víc "akce". Na mě to bylo až příliš jednotvárné čtení, které nebylo doplněné zajímavějšími prvky. Zhruba od poloviny knihy jsem se musela nutit, abych knihu vůbec dočetla. Pokud však někdo hledá pomalu plynoucí příběh ze života vinaře, tak je to pro něj to pravé....

hata21
22.02.2013 5 z 5

Toto je moje první seznámení se spisovatelem Gordonem a jsem nadšena. Též překlad velmi dobrý. Skvěle se čte. Rozhodně se poohlédnu po dalších knihách od stejného spisovatele.

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Typický Gordon, s tím rozdílem, že hlavní postavou není lékař, ale pěstitel vína. Ale urputnost, s jakou jde za dosažením svého snu, a nezdolnost hlavního hrdiny, je stejná jako v jiných knihách.

Dajulka
03.04.2012 5 z 5

Krásná oddechová četba v "Gordonovském" stylu. Velmi jímaví i poučný příběh. Kromě popisu života v Katalánsku velmi přitažlivým způsobem podává informace nad rámec knihy, například o pěstování vína.

rose
16.03.2012 5 z 5

Krásné, uklidňující čtení o prostých lidech, o jejich těžké každodenní práci, o lásce a hledání štěstí. Stvoření nového vína, poklidný život chudé vesnice, ozvěny války a osudy obyčejných lidí... Tenhle autor mě zatím nikdy nezklamal. A dozvěděla jsem se toho spoustu o pěstování vinné révy, netušila jsem, že je to taková alchymie. Moc pěkná knížka.

19. století Španělsko vinaři Katalánsko

Noah Gordon