Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze. Díl 2

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze. Díl 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64931/bmid_pameti-katovske-rodiny-mydlaru-2-di-teI-64931.jpg 5 11 5

Klamm
19.03.2020 5 z 5

Stejné grády jako v prvním díle. Poutavý děj a podrobné popisy mučení a poprav. Tentokrát se to jen hemží významnými jmény, které byly za doby Rudolfa II., jistými celebritkami a o které se kat Mydlář v lepším případě alespoň otřel. Jako třeba Edward Kelley, komoří Lang, Jan Jessenius a s ním dalších sedmadvacet pánů, kteří 21.června 1621, na staroměstském náměstí, pohlédli Mistrovi do tváře...

90%

martin7255
21.01.2018 5 z 5

Kdo má rád tuto tématiku, tak rozhodně povinná četba ;-)

Atuin
29.01.2014 5 z 5

Vždycky mě to nakonec vrátí domů abych se doslova uhnala u své mateřštiny. Vždyť takové podmanivé dílko by si měli přečíst všichni kdo tolik prahnou po romantickém kouzlu, v pozadí nebude chybět historická freska,a dobrodružství. Ten příběh prostě letí, stejně jako Anežka když vpadne zadýchané a urvaná do branky kata Jana, probodne mu srdce láskou ( chtě nechtě), sevře ho za ruku jako by to byl rodný bratr......je to tak silné a teskné, zapletené a skvělé že to chce jen překonat strach a pouze vstoupit do branky katovské.

Petunnka
29.02.2012 5 z 5

Hanuš = Jan, tudíš Mistře Jane nebo Jene
Ještě nemám úplně dočteno, ale opravdu oproti prvnímu méně osobní. Manželka - Anežka Barvínková. O bratrech a sestrách téměž žádné info.
Nevím jestli Vám neuniklo, že toto vypráví syn Jana Mydláře z prvního dílu.
Můj závěr - opravdu trochu náročnější než kniha první.

jprst
21.11.2011 4 z 5

S ohledem na autorův archaický styl je kniha stejně jako její první díl poněkud namáhavější na četbu, ovšem obsah to plně vynahradí svou poutavostí.

popravčí, kati

Kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze. Díl 2 je v