Kat

Kat https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313963/bmid_kat-qgP-313963.jpg 5 19 9

Roman vás z pozície detektíva opäť prevedie kompletným vyšetrovaním zaujímavého skutočného prípadu. Aj na Slovensku sú ľudia sú schopní neuveriteľných vecí a to, čo sa dočítate v diele Kat vám vyrazí dych! Pred brutálnym katom a jeho nechutnými spôsobmi popráv sa zastavuje rozum bežného smrteľníka. Ako sa ho podarí zastaviť? Nie je kríž ako kríž. Jeden z nich sa od stoviek ďalších, niečím líšil. Korpusom! K drevu tohto kríža bol priklincovaný človek. Muž! To, že sa vrah inšpiroval umučením Krista, niet pochýb. V priebehu nasledujúcich troch dní sa nájdu ďalšie dve mŕtvoly. Tri vraždy v troch obciach, na prvý pohľad, navzájom nesúvisiacich… … ale iba na prvý pohľad. Aj napriek tomu, že každý z nich, žil diametrálne iný život, niečo mali spoločné… MINULOSŤ! A tá ich práve dobehla… Kat: “Hľadiac na korpus Ježiša Krista, by každý prinajmenej očakával, že je vyrobený z dreva, hliníka, či ako odliatok z mosadze. Tento korpus bol však iný. Bol skutočný! Skutočne živočíšny. V mysli som sa vrátil späť. Prirodzene späť v čase. Odhliadnuc od okolia, mal som dojem, že stojím pod krížom na Kalvárii, tvárou v tvár človekovi, ktorý o sebe tvrdil, že je Božím Synom. Precitol som. Aj keď na kríži visel celkom iný muž, spôsob popravy, podobný tomu spred dvetisíc rokov bol rovnaký, až identický, povedal by som. K drevu kríža bol pribitý človek. Človek, muž, doslova zdratý z kože. Vyzeral akoby sa na ňom vybláznila skupinka medikov. Odpľul som si. Nie z neúcty. Skôr preto, že sa vo mne zdvihla hladina žalúdočných štiav. Násilných vrážd som už videl zopár, no táto tromfla všetky doterajšie. V rebríčku čo do brutality, obsadila bezkonkurenčne prvé miesto.”... celý text

Detektivky, krimi , Romány

Roman Horňak - KAT

Počet strán: 333
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_elist
Žáner: #detektivka

V skutku zaujímavý príbeh plný zverstiev.

Tým, že sa autor odpichol od skutočného prípadu o to väčšie zimomriavky a znechutenie nad samotným činom som cítila.

Tri vraždy hneď na šupu v úvode a jeden potenciálny vrah, ale, je to on? kde su dôkazy? A ako to všetko prepojit?

Musim povedat, ze hoci ma v knihách poväčšinou baví časť kedy sa odohráva vražda než samotné vyšetrovanie , tu to bolo naopak prvá časť knihy hoci bola brutálna ma nebavila tak ako samotné vyšetrovanie a uvažovanie ako? A prečo?

Záver knihy bol fantastický a ja sa teším na ďalšie knihy od nášho slovenského spisovateľa, keďže toto bolo moje prvé srretnutie

P.s. Až v polke knihy som si uvedomila, že detektív sa volá tak ako autor

Štafeta č. 101

Za štafetu dakujem @jurakovabetty a @roman_hornak ďakujem za výbornú knihu

#podporujemeslovenskychautorov #kniznastafeta #kniznarecenzia #romanhornak #milujemeknihy2

Antonacia:

Detektívny román Kat je 5. dielom obľúbeného slovenského autora Romana Horňáka. Roman vás z pozície detektíva opäť prevedie kompletným vyšetrovaním zaujímavého skutočného prípadu. Aj na Slovensku sú ľudia schopní neuveriteľných vecí a to, čo sa dočítate v diele Kat vám vyrazí dych! Pred brutálnym katom a jeho nechutnými spôsobmi popráv sa človeku zastavuje rozum.

PitoR
PitoR
21.04.2023 5 z 5

Močiar vlastnej utópie!
V poradí piata kniha slovenského autora, povolaním detektíva, píšuceho pod pseudonymom. Už skôr som si uvedomil, a vlastne som tak trochu prekvapený, že Horňákove kriminálne príbehy doteraz nemajú žiadne zaradenie do série...

"Nenávisť či pomsta ešte nikomu šťastie nepriniesli."

Tri brutálne vraždy v okolí Košíc, ktoré vyšetrujú miestni kriminalisti Remeň (samotný autor) a jeho kolegyňa Viki, pričom im kolegovia z oddelenia výdatne pomáhajú. Veľmi oceňujem Horňákov štýl. Napriek smutným a závažným témam mi pri tomto autorovi imponuje skutočnosť, že z jeho titulov na mňa dýcha akési teplo domova, proste tu cítim človečenstvo.

"Ciboha, toto je zvuk. To je zvuk, opera. Znaš, dakedy som bul automechanik... Šicke z valalu ku mne chodzili. Co z valalu, z calej doliny. Laci Pišak bul dakto! Farar, učiteľ, starosta a Laci! Štyri kapacity vo valale!"

Roman Horňák rozhodne nesklamal. Kniha je inšpirovaná skutočným prípadom, ktorý sa stal. Výborné, číta sa to samo, zvládol som to na posedenie. A teším sa na voľné pokračovanie, šiestu knihu v poradí, ktorou je Sexeso.

miloslav5679
miloslav5679
10.11.2022 5 z 5

Kriminálka trochu z iného šuflíka ako väčšina, t. J. nie klasický scenár. Slovenské mená a niekedy aj slovenské výrazy sa mi pri čítaní páčili a dĺžka kapitol a aj knihy je tak akurát. Dej opisovať nemusím, určite som sa nenudil ani kúsok

beata-betsy2310
beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Nevyriešené účty s Bohom riešil diabolským spôsobom.
Tentokrát Roman Horňák rieši 3 vraždy; vraždy ktoré spolu nesúvisia (či?) - vraždy, ktoré sú vykreslené do detailov (nič pre slabé a citlivé povahy) - a čitateľ je vlastne rád, že do tohto sveta nepatrí (a predsa...)
Dozvedáte sa, aká tenká hranica je medzi láskou a nenávisťou, vierou a zavrhnutím (prečo Boh dopúšťa utrenie?) - skrátka táto kniha vás vtiahne do mrazivého sveta zla a krutosti.

Vknihách
Vknihách
19.08.2022

Hlavného hrdinu, vyšetrovateľa Romana, už poznám z predošlej knihy, takisto jeho kolegyňu Viki aj zvyšok vyšetrovacieho tímu. Na autorovej tvorbe sa mi páči, že ide priamo na vec.Otvorím ebook a tam si dva páryky hľadajú huby. O chvíľu nájdu mŕtvolou a nie hocijakú. Chlapa takmer bez kože pribitého o kríž v poli. Následne sa rozpúta veľké vyšetrovanie. Teraz musím vyzdvihnúť štýl písania Horňáka. S ničím sa nekafre, žiadne zbytočné opisy, ide hneď na vec. Zameriava sa
na dialógy, ktoré aj pri nechutných pasážach dokáže odľahčiť humorom. Taktiež postupy vyšetrovania sú perfektne napísané a pospájanie si troch, akoby nesúvisiacich vrážd.
Dynamika v knihe je úžasná, dá sa povedať, že knihu som prečítala za pár večerov, pretože ebooky čítam len večer v posteli. Dej je svižný, absolútne v príbehu nie sú hluché miesta, stále sa niečo deje, aj keď samozrejme, ten úvod do knihy vás riadne nakopne a vzbudí vo vás maximálnu dávku zvedavosti, či a najmä ako sa tento prípad podarí vyriešiť. Zvyšok ale vôbec nezaostáva, pretože ako som už spomínala, objavia sa ďalšie dve vraždy. Obete sú veľmi podrobne popísané, takisto aj ich nález a neskôr je dokonca aj opísané to, akým spôsobom boli obete zavraždené, celý popis/rekonštrukcia skutku. A nebol by to vyšetrovateľ Roman, keby nepríde na to, kto je páchateľom. Musím povedať, že hlavný hrdina mi je veľmi sympatický a brúsim si zúbky aj na ostatné autorove knihy.

Jurajovamaka
Jurajovamaka
23.02.2021 5 z 5

Výborné, napínavé. Detektívky moc nemusím ale Horňak ma jednoducho vždy zlomí a ideeem až do konca. Je výborný autor, rozprávač...jednoducho to má prežité, vie sa vžiť do príbehov, preto sú všetky také ✌

karin4338
karin4338
09.08.2020 5 z 5

Perfektne napísané, napínavé a pár vtipných ironických miest. Za mna opäť super.

mirec88
mirec88
11.03.2020 5 z 5

Neskutočne drsné, brutálne a podľa skutočných udalostí. Skvelo zobrazené vyšetrovacie taktiky. Vidno, že Roman Horňák je super a vyzná sa.

ivana1975
ivana1975
29.12.2017 4 z 5

Super. Mam tohoto autora velmi rada, podla mna je lepsi ako Dan. Chlap na krizi s osmirglovanou kozou, tak to je ina... Davam palec hore

detektivní a krimi romány brutalita krimi

Roman Horňák
slovenská