Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1943 590

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Čmeláček
13.05.2022 5 z 5

Vynikající severský thriller! Četl se hodně dobře.

Jana512
07.05.2022 4 z 5

Byl to pro mne první severský thriller. A jaké jsou dojmy? Krásný název, avšak tento předmět ukazoval brutalitu a sadismus tam, kde se objevil. Závěr byl strhující a překvapující. Ale i když zla je ve světě hodně, spravedlnosti bylo přece jen učiněno zadost.

MarkétaI.
06.05.2022 5 z 5

Knihu jsem v rukách měla už před nějakou dobou, ale odložila jsem ji po pár stránkách. Nebavila mě, nemohla jsem se začíst..
Po nějakém času jsem ovšem dala knize druhou šanci a jsem ráda.
Musím přiznat, že hlavní ženská postava Thulinová mi nebyla moc sympatická. Naštěstí to zachránil Hess, protože ten si přece jen časem získal mé sympatie.
Kniha mě bavila. Napodruhé mě vtáhla do děje a já chtěla vědět víc a víc.

MichelleKing
22.04.2022 5 z 5

KAŠTÁNEK je pro mne bezesporu jedna z nejlepších a nejnapínavějsích knih jakou jsem kdy četla.
Od začátku až do konce vám bude běhat mráz po zádech.
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc dokáže být děsivý obyčejný panáček z kaštanů? Že nemůže? Až se objeví u vás doma, třeba to poznáte na vlastní kůži. A to doslova.

izinkaVENDULKA
19.04.2022 5 z 5

Perfektní knížka, která je napínavá od první stránky až do konce. Celou dobu si říkám, že vraždit musí někdo, kdo se v knize objevil nebo objevuje a jako čtenář ho znam, ale toto mě nenapadlo. Že zrovna on bude vrah? Ani jednou jsem neměla podezření. Škoda, že autor nenapsal další knihy. Hned by byly v mé knihovně.

vladka321
16.04.2022 5 z 5

Další skvělá severská detektivka, která rozhodně zaujme. I když zpočátku poněkud rozvláčný začátek, kdy jsem měla potíž se začíst a dát si vše pěkně dohromady. Ovšem potom se děj krásně rozjel a byla to jízda až do hodně nestandardního konce. Doporučuji přečíst.

šipek
12.04.2022 5 z 5

Tak zde dávám jednoznačně 5 hvězdiček. Před časem jsem zhlédl seriál Kaštánek na Netflixu a až pak jsem zjistil že byla vydaná i kniha. Ze začátku jsem měl trošku problém s jmény hlavních postav, ale s tím jsem již dopředu počítal. Jak říkám na této knize jsem si vyloženě pochutnal, vřele doporučuji milovníkům severských detektivek.

dominika2585
11.04.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Odhalení pachatele mě šokovalo, sázela jsem na někoho jiného. Sympatické postavy, příběh byl napínavý, měl spád a nechyběla akce. Určitě se podívám také na seriál natočený podle této knihy a jsem zvědavá na srovnání.

Česneksmedem
25.03.2022 4 z 5

S tím začátkem jsem měl trochu potíže, ale postupně se to rozjelo a závěr už byl jako pohádkový doják pro dospělé. Takový žensky dojatý.
Musím ocenit postavu Hesse. Samorost jako víno. Dobré počtení, ale těch stran nemuselo být tolik.

Petra101
21.03.2022 4 z 5

Ubrala jsem jednu hvezdu za ten začátek,neseděly mi tam moc hlavní postavy a jejich vztah. Postupně jsem psaní přicházela na chuť a konec byl nakonec i dojemným okamzikem :) vrahem jsem byla překvapena. Policajtka ze mě asi nebude,já bych ho neodhadla :)

mfanta
20.03.2022 5 z 5

Skvělý detektivní thriller. Přečteno na dovolené prakticky jedním dechem. Zařazuji do osobního zlatého fondu severské detektivky. Přestože jsem tomu věnoval opravdu velké mentální úsilí, zase se mi nepodařilo odhadnout, kdo je vrah, i když mě tentokrát alespoň napadl jako jedna z možností, kterou jsem ale zavrhl.

Timkim
15.03.2022 3 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale tohle se mi vážně nelíbilo. Prvních 5 kapitol jsem si říkal dobrý, je že se to potom zaseklo, dej stagnující, plácání se od ničeho nikam. Vyšetřovatelé spoléhali více na náhodu, než na úsudek a hledání stop. Jak mohli vědět, že třetí oběť bude právě ta, která to byla a jak si byli jistí, že přijde v ten den? Až do osmdesáté kapitoly těžce o ničem. Ano, pak už to ubíhalo svěže. Konec to trochu zachránil, i když už od počátku jsem tušil kdo za tím vším je. Za mě těžký průměr.

PetkaS.
11.03.2022 5 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala! Po dvou knížkách které mi tak úplně nesedly byla takhle trefou do černého a ta která mi spravila chuť. Chytila mě od začátku a držela až do konce. Za mě skvělé a doufám že bude nějaké pokračování s hlavními hrdiny. :-)

MichaelaS081
04.03.2022 5 z 5

Super čtení

JenKateřina
28.02.2022 5 z 5

Poprvé za svůj život jsem sáhla po detektivce a jsem moc ráda, že to byl zrovna Kaštánek. Za mě skvělý příběh, který mě nutil číst stále dál a hlavně příběh, nad kterým jsem přemýšlela i když jsem zrovna nečetla.
Nevím jestli to je jen tím, že nejsem na detektivky zvyklá, ale až do samého odhalení na konci knihy jsem neměla tušení jak kniha dopadne a to mě na tom bavilo snad uplně nejvíc. Moc doporučuju!

mauglie
12.02.2022 4 z 5

Skvělá atmosféra, brutální vraždy, typické severské krimi. Bohužel jsem se zase ujistila, že detektivky nejsou můj žánr. Obrovské množství detailu a jmen mě unavuje, ale určitě se podívám na seriál!

snimcibdim
06.02.2022 4 z 5

Thriller o masovém vrahovi jak podle thrillerové šablony, najde se v něm vše, co je v této literatuře aktuálně standard.
Což je jeho klad i zápor.
Mě osobně to přiměřenou porci děje a napětí poskytlo, ale ničím mě to nepřekvapilo.
U této literatury se nyní očekává patřičně zrůdné provedení vražd (resp. mučení), a tomuto "požadavku doby" autor patřičně dostál, díky čemuž si budu pamatovat nejspíš (pokud vůbec něco) hlavně amputace zaživa. Přitom to nejcennější je na tom všem asi námět týkající se sociální politiky v oblasti péče o děti. To je ale křehké téma, a aby mělo patřičnou prioritu a patřičně zarezonovalo, musel by s ním autor zacházet víc do hloubky a ne jen jako s účelovou ingrediencí a nezastiňovat ho "módní" brutalitou - zde poněkud samoúčelnou a místy až nesmyslnou (rozuměj: krajně nepraktickou).

Disinka
31.01.2022 5 z 5

Tento ráz detektivek naprosto miluju. Jsou sice lidé, kteří odhalí pachatele téměř na začátku, ale já k nim rozhodně nepatřím, takže jsem koukala jako puk co se to tam vlastně stalo...
Jsem ráda, že jsem si tuto knížečku vybrala, páč teď konečně můžu skouknout i seriál, na který se dlouho těším a doufám, že bude aspoň z poloviny tak dobrej jako ta knížka...

Val
28.01.2022 5 z 5

Po delší době opět čistokrevný severský thriller a za mě čiré nadšení .
Udivuje mě zmíněná brutalita v některých komentářích ...
Když sáhnu po knize takového typu , tak až na vyjímky to tam prostě je. S tím se už přece počítá.
Na Naiu jsem si musela zvykat , na začátku byla pěkně protivná . Hess byl od začátku sympaťák, s na první pohled nevyřešenou minulostí. Naštěstí jim to pak začalo docela klapat .
Téma děsivé , nutící k zamyšlení . To , že je autor scenárista není na škodu . Mě tenhle styl baví a nutí mě číst dál a dál . Rozhodně plný počet .

Bambulka78
28.01.2022 5 z 5

Knížka, která mě chytla od samého začátku. Naprosto perfektní a strhující příběh.