Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1939 589

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Anyt0crappy
22.01.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavý příběh a rozhodně stojí za přečtení.

liskabystrouska
22.01.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla kvůli typu na seriál a náhodou jsem na ní narazila nejdřív v knihovně. Napínavá od začátku až do konce, nemohla jsem přestat číst. Jestli bude takový i seriál... pro mě zatím kniha roku 2022, autora dávám do oblíbených a těším se na další

Nixa
14.01.2022 5 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí seriálu. Obvykle se snažím si nejdříve přečíst knihu a pak až kouknout na film nebo seriál, takže jsem se trochu bála, že nebudu tak nadšená jako ze seriálu, ale fakt jsem si to užila. Moc se mi to líbilo, bylo to čtivé a napínavé. Rozhodně doporučuji jak knihu, tak seriál :)

Adriane
03.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Bohužel, tato kniha mě spíše zklamala. Podle mého názoru, by mohla mít o polovinu méně stran, jelikož někdy se čtení velmi táhlo, až jsem pár vět přeskočila, jelikož bych se v nich stejně nic podstatného nedozvěděla. Knihu jsem četla hrozně dlouho a skoro jsem se musela donutit ji dočíst.
SPOILER: Samotný nápad nebyl vůbec špatný, jen toho bylo tak nějak moc dohromady spleteného. A jak už zde někteří psali, pachatel je celou knihu vykreslován jako velmi sadistický a i jeho činy takové jsou, konec je ale úplně jiný a to mi jako milovnici thrillerů prostě a jednoduše nesedí.

Richard Skolek
02.01.2022 5 z 5

Vynikající detektivka se svižnějším způsobem vyprávění. Seriál, který byl podle knihy natočen, je ale paradoxně ještě o chlup lepší.

Tarey
02.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Pro mě opravdu zklamání. Asi to bylo velkým očekáváním, které kniha nenaplnila. Teoreticky zajímavý námět, uvěřitelný motiv, ale dohromady to moc nefungovalo. Bylo tam příliš nesourodých myšlenek. Často jsem se přistihla, že přeskakuji slova, řádky… Jakmile odhalí vraha, už se člověku ani nechce moc číst dál, protože je jasné jak to dopadne.

Hlavní postavy detektivů se snaží být zajímavé, ale zmínky o jejich osobním životě působí nuceně, pro knihu zbytečně, nedotaženě. Jen jako výplň stránek, případně velmi nešikovná příprava na další díl.

SPOILER: To, co se stalo s dcerou Hartungové je vzhledem k jinak sadistické a nelítostné povaze ninja pachatele opravdu jeden z největších wtf momentů celé knihy. Hlavně, že máme happy end :).

NicaCola
01.01.2022 5 z 5

Pokud se mě někdo zeptá: "Jaký byl nejlepší thriller za poslední dobu, co jsi četla?"
Bez váhání odpovím: "Kaštánek."

lost.in.books
01.01.2022 4 z 5

Hodnocení: na tuto knihu jsem četla několik pozitivních recenzí a svou anotací mě taktéž zaujala, tak jsem se rozhodla si knihu přečíst- udělala jsem dobře.
Ze začátku jsem byla celkem zklamaná a měla jsem tendenci knihu neustále odkládat a vůbec mě nebavila. Ale po přečtení cca 80 stran kniha už konečně měla pořádné grády a neustále se tam něco dělo. Poté už knihu nešlo skoro odložit- neustálé skvělé převraty v příběhu, skvěle propletený a propracovaný příběh a když už jsem si myslela, že vím kdo za tím vším stojí, tak to nakonec bylo úplně jinak, než jsem předpokládala. Povahové vlastnosti postav a celkově postavy zde byly popsány velice dobře a podrobně, takž jsem si pod popisem dokázala představit konkrétní osobu. Zápletku autor promyslel opravdu bravurně- napínavý příběh s propracovaným dějem a zároveň zde také můžete celkem dobře nahlédnout do zákulisí vyšetřování případu, kde pachatel na místě činu zanechává postavičku z kaštanů. Byla to má první přečtená severská detektivka, pokud si dobře vzpomínám a byla jsem velice příjemně překvapená. Pokud pominu pro mě dost pomalý a nudný začátek knihy, tak všem milovníkům severských detektivek mohu knihu doporučit.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Výborná detektivka, hned první dvě kapitoly mě přikovaly ke knize a nepustily až do konce. Tajuplný, mrazivý příběh ze severu. Na kaštanovou alej u našeho domu se už nikdy nebudu dívat tak jako dřív!

"Žal je láska, která ztratila domov."

DriftBooks
27.12.2021 3 z 5

Musím říct, že podobné knihy poslední dobou příliš nečtu. Tyhle překomplikované příběhy, kde motiv všech těch hrůz je nakonec tak absurdní, že se člověku chce spíše smát, než plakat. Ale můj mozek jede na půl plynu a jsem rád, že mě to vůbec baví číst. Causu odebírání dětí z problematických rodin v severských zemích – a pravděpodobně se to děje i jinde – známe díky několika případům, které se týkaly i českých matek žijících v zahraničí. Celé tohle téma je značně kontroverzní. Rozhodovat o tom, co je opravdu dobré pro dítě je někdy tak trochu hra „na Boha“. A o téhle hře je tak trochu i kniha Kaštánek.

Nakouknout pod pokličku celého toho „sociálního“ systému, který kdysi jistě vznikal z bohulibých pohnutek, ale časem zmutoval do jakési neidentifikovatelné chobotnice je rozhodně zajímavý. Z tohoto pohledu je kniha opravdu přínosná a je napsána dobře a s přehledem. Bohužel dnešní trend je zaujmout čtenáře brutálními scénami a komplikovanými tajuplnostmi. Komplikovaný musí být detektiv, komplikovaný musí být vrah, komplikované musí být vztahy, komplikované musí být prostě vše. Vzhledem k tomu, že momentálně prožívám komplikovanou životní situaci, tak jsem ochoten přiznat, že komplikované prostě všechno opravdu je a díky tomu jsem ochoten tuto komplikaci této kaštanové knize odpustit. Ale až se z toho dostanu, raději si zase přečtu něco méně komplikovaného. A tak jsem se konečně prokomplikoval na konec tohoto mrazivě severského kaštanového pyré… Ufff… Howg… Nebo tak něco…

Veve131
26.12.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Napínavé od začátku do konce. Doporučuji.

Verrrunka
23.12.2021 4 z 5

Konečně krimi thriller, který jsem hned neprokoukla. I když teda v půlce jsem si říkala, aha, takže je to jasný, co bude hlavním motivem všech vražd, prosím pěkně o celých 10 stran dřív než hlavní vyšetřovatelé, tak nakonec jsem byla velmi mile překvapená, jak to nebylo vůbec prvoplánové, ani úplně extrémně přitažené za vlasy.
Skvěle gradované napětí, kvalitní psychopat, sice zas detektiv, který něco skrývá, ale bez toho by se asi severská literatura neobešla.

Bustedka
22.12.2021 4 z 5

O Kaštánkovi jsem teď slyšela z pár stran jako o dobrém seriálu na Netflixu. Ale protože vždycky radši vezmu do ruky knihu, tak jsem se do příběhu začetla a četla a četla.
Určitě jedna z těch lepších severských detektivek. Žádný zbytečný okecávání, sáhodlouhé popisné odstavce. Naopak - krátké kapitoly, jednoduché věty a napětí od začátku do konce.

BariEli
19.12.2021 4 z 5

Při čtení jsem se také trápila. Bylo to trochu zdlouhavé. Avšak příběh byl silný, mrazivý... za mě stojí zato malé trápení.

KKK
12.12.2021

Jejda ,já se s ní trápila.Děj je vymyšlený dobře, ale ten styl psaní. No,škoda.

Penicuik333
08.12.2021 2 z 5

Velmi slušná severská detektivka s obvykle dobře propracovanými postavami a prostředím. Ale upřímně za par týdnů si ji nebudu pamatovat.

lenuskav
05.12.2021 4 z 5

Bylo to fajn, jen bych knihu o tretinu zkratila. Obcas ty dlouhe odstavce tam byli uplne zbytecne, ale jinak spokojenost :-)

sestraJoy
02.12.2021

KAŠTÁNKU, KAŠTÁNKU, JEN POJĎ DÁL. MÁŠ-LI NĚJAKÉ KAŠTÁNKY PRO MĚ, RÁD BYCH SI JE VZAL… Nezvykle (?) dlouhej úvod, ve kterým je zločinci věnováno jen pár vět. Vyprávění se soustředí na hlavní postavy – duo policajtů a ministryni, který zmizela (kdysi) dcera. Občas se mrkneme i jinam, ale po pachateli žádná stopa. Až teda na ten kaštan. Hele… a pak se to kurva rozjede… Vrahoun je jak Houdini, policajti dělaj co můžou, ale hajzla chytit… Fajn jsou i ty vedlejší postavy. Když se to rozjelo, vzpoměl jsem si na Nesba. Nebo Keplera. A asi mrknu i na seroš, abych to mohl porovnat.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Knížka mě chytla hned od začátku, bylo to napínavé a plné zvratů. Doporučuji

derrry
27.11.2021 1 z 5

Stačí třetina a člověk ví, jak to skončí a proč. Příběh klišé jak hrom. Cokoliv ze severské školy - to tam je.