Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1943 590

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

adoli
06.11.2019 4 z 5

Děj byl zajímavý, originální, skvělá atmosféra. Kniha měla spád, nemohla jsem se odtrhnout.

jana14
04.11.2019 4 z 5

(SPOILER) Velmi efektní úvod (kdysi ..před) a následovně hlavní motivace vraha mi dost připomněly jednu slavnou knihu od velmi slavného norského spisovatele tohoto žánru (nechci spoilerovat), ale nevadí, bylo to napínavé, kruté, zvrhlé atd. atd. Dobře jsem si početla. Kromě toho předpokládám, že to snad bude jenom začátek celé série. I když policistka Thulinová mi byla velmi nesympatická, tak ještě uvidíme.
TADY SPOILER, JEN PRO TY, CO ČETLI NEBO JE JIM TO JEDNO:
Nepochopila jsem původní vinu R.vychované v pěstounsé péči. Něco se stalo ve škole a ona něco vyprávěla doma a proto pěstouni rozhodli, že dvojčata (chlapec a děvče) u nich nemohou zůstat a oni se následně ocitli na tom hrozném místě se zrůdnými pěstouny..OK, ale jméno zmíněné dívky provádějící exhibici ve škole bylo jiné než jméno ženského dvojčete. Asi jsem něco přehlédla. Děkuji za názor.

Acquenta
03.11.2019 4 z 5

Perfektní nápad na kriminální příběh. Kaštánky byly hodně originální a je pravdou, že od přečtení knihy se na ně budu dívat tak trochu jinak :-). Super :-)

harena
02.11.2019 4 z 5

Začátek byl dost zdlouhavý a některé skutečnosti se tam zbytečně opakovaly a konec byl překombinovaný. Také mi vadilo, že na konci kapitol bylo jen naznačeno, že nastal zvrat ve vyšetřování nebo že právě Hess s Tholinovou přišli na něco velmi důležitého a v další kapitole se psalo o něčem jiném. Ale druhá polovina knihy už měla spád, hlavní hrdina Hess byl sympatický a příběh napínavý, že jsem ho k mému překvapení dočetla už dnes. Jen zbytečné popisování brutálních scén tam nemusím mít. A co bylo opravdu děsivé, to bylo chování sociálních institucí. No nechám se překvapit, jestli pan Sveistrup zůstane jen u psaní scénářů nebo bude pokračovat v psaní kriminálních thrillerů.

marinada
31.10.2019 5 z 5

Kaštánka moc doporučuji, děj se pěkně posouval, hezky seversky syrové, za mě po dlouhé době skvělý thriller.

jhsoft
31.10.2019 2 z 5

Evidentně jsem tenhle problém neměl jenom já..Hrozně moc postav, nemohl jsem se zorientovat...Špatně se mi to četlo .

romanka26
28.10.2019 2 z 5

Kniha se mi tolik nelíbila, čekala jsem více. Nemohla jsem se zacist, pletla se mi jména postav .. Četla jsem ji asi měsíc, mezitím přečetla tři jiné knihy..

Magnovak
27.10.2019 3 z 5

Pomalý rozjezd, trochu kostrbaté. Já jsem se občas ztrácela jak v postavách, tak v ději. Vrah mi byl celkem jasný, ale identifikovat ho mezi postavami se mi nepovedlo tak brzy, jak bych ráda :-) O to to bylo větší překvapení. Nejbrutálnější je asi ta sekundární linie týkající se děti a fungování sociálních institucí.. :-( Doporučuji přečíst, koupi sice já nelituji, ale asi je jen pro skalní fandy, nebo takové pošuky jako jsem já, co musí koupit každou druhou severskou krimi :-D

Sudin
21.10.2019 5 z 5

Perfektní severská krimi, jen jsem se občas ztrácel v dánských jménech. Po delší době kniha od které se nešlo odtrhnout.

Zmiu
20.10.2019 2 z 5

Autor je možná dobrý scénárista, ale u knihy bych ocenila nějakou hlubší charakteristiku postav. Na přebalu se sice odkazují ke Steigu Larssonovi, ale do něj má autor hodně daleko, i když jistou inspiraci zde vidím. Larsson byl čtivý ať šlo o soudní proces nebo politické zákulisí, Sveistrup mě nebavil, ani když se řešily vraždy. Ne, že by nebyl čtivý. Jen mi přišel zbytečně brutální, zápletka překombinovaná a hlavně dost neuvěřitelné, že si nikdo ničeho nevšiml a vrahovi vše vycházelo, jak mělo.

Krtek19
17.10.2019

Napínavá detektivka. Začátek pomalejší, ale pak už to jelo.

kleryna
13.10.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, začátek mě tolik nebavil, ale pak to chytlo spád a bylo to skvělé, napínavé, seversky mrazivé! Poslední stránky jsem už letěla a vlastně nechtěla, ať je konec. Doporučuju.

ilčidlo
09.10.2019 5 z 5

Napínavá detektivka od začátku až do konce od které se těžko odcházelo. Vraha jsem tipovala, ale skutečného jsem neodhalila a byl pro mně velkým překvapením. Doporučuji všem milovníkům krimi a jen doufám že autor napíše další a další .

Ivulka90
04.10.2019 5 z 5

Thrillery a detektivky mám moc ráda, většinou je vrah očekávatelný , tady jsem tedy vraha očekávala, předpokládala, tipovala, ale nakonec jsem byla mimo..... Dvojice detektivů byla zvláštní, spíše mi byl sympatický Hess. Za mě ano, další povedená kniha ze severu...

nevřelka
04.10.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, doufám, že autor nezůstane jen u této knihy. Dvojice podivínských detektivů mi vlastně vůbec nepřirostla k srdci a ve finále mi byl víc sympatický Hess, než samotná Thulinová, ale i tak to bylo milé zpestření od všech těch alkoholiků nebo géniů. Vraha jsem netušila do chvíle, než byl odhalen. Kniha plná zvratů, od které se nejde jen tak odtrhnout.

Dajine
03.10.2019 5 z 5

Asi už nikdy nebudu s vnoučaty dělat postavičky z kaštanů.

SimonaP
03.10.2019 4 z 5

Knížka se mi nakonec líbila, ale přišel mi hodně pomalý rozjezd, nechytla mě úplně od začátku.

JaKa1974
30.09.2019 5 z 5

Tak to byl masakr...., napínavá, čtivá kniha do poslední stránky. Kdo má rád krimi, tak velice doporučuji.

Gibis
29.09.2019 5 z 5

Moc dobrý thriller, napínavý, mrazivý, temný. Neustále jsem měnila a upravovala názor na to, kdo je zaručeně "kaštánkovým" vrahem, abych byla nakonec stejně úplně vedle a nevěřícně hleděla, kdo že to vraždí. Konec knihy už jsem jen letěla po stránkách a nemohla knížku odložit, jak to bylo napínavé.
Jen mi trošku chybělo, že jsme se velmi málo dozvěděli o životech hlavních postav, vyšetřovatelů. Vlastně jen takové střípky, které přinesly spíš více otázek než odpovědí. Ale třeba se dočkáme pokračování a dozvíme se více o Hessovi a Thulinové.

pipa36
29.09.2019 4 z 5

Knihu jsem četla poměrně dlouho - ovšem bylo to pouze z toho důvodu, že jsem některé pasáže musela číst max. po 20 stránkách, abych měla klidné spaní... Spisovatel nám hned na začátku naservíroval opravdu brutální scénu, ke které se vrátil až na konci knihy. I nadále si však autor velmi dobře pohrával s mým podvědomím, protože pasáže s "blížícím se nebezpečím" popsal tak, že jsem potom měla velmi neklidné sny. Moc se mi to líbilo - i když jsem pachatele odhalila velice záhy, i tak to bylo velmi velmi napínavé a čtivé.