Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1943 590

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

hellena1523
21.01.2020 1 z 5

Kniha mě nebavila. První brutálnější scéna mě docela nadchla, ale pak ta překombinovanost, hromada postav a upřímně - multikulti za každou cenu?! Syrská rodina jak z magazínu Elle? Nic proti, ale tohle fakt smrdělo tím, že to je teď sexy téma, tak to honem využijeme a ještě to podáme tak, abychom si získali hlavně všechny dobrosery, kteří slyší na "světový nejcelery" a budou si připadat děsně in. Navíc to bylo zvláštně napsané, jakoby těžkopádně (což může být překladem, kdoví), ale celkově prostě neee.

mataj
19.01.2020 5 z 5

Výborná, napínavá, mrazivá detektivka. Děj měl spád a překvapivé rozuzlení. Několikrát jsem si myslela, že už znám pachatele, ale byl to omyl.

Iva B.
18.01.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak to naštěstí začalo byt čím dál zajímavější. Severská krimi podle mého gusta. Bohužel jediný, kdo mi tam byl sympatický byl Hess, ostatní mi k srdci neprirostli. A upřímně jsem do poslední chvíle netušila, kdo zatím vězí a to mě na knížkách vždycky baví nejvíce, když jsem fakt překvapená!!!

MichalDOK
17.01.2020 5 z 5

Výborná kniha, která měla spoustu napínavých pasáží a bavila mě od začátku do konce.

Hugomil
17.01.2020 5 z 5

Na knihu jsem se těšil a nezklamala.

Danago
16.01.2020 5 z 5

Velice čtivé, zajímavá a originální zápletka. Příběh mě několikrát dost překvapil. Mohlo by se zdát trochu překombinované, ale mě to zase nijak nevadilo a hlavně mě to hodně bavilo.

evvva
16.01.2020 5 z 5

Knížka na jednu směnu. Dlouho jsem se nezačetla tak, aby mě rušili zákazníci v práci. Tímto se šéfovi omlouvám a slibuji, že už to víckrát neudělám. Nebo aspoň né dřív, než rozečtu další. Ke knize....napínavá, překvapivá, dokáže vás vtáhnout do děje, chcete rozluštění, hned, teď, už....finále vás překvapí, máte pár nezodpovězených otázek, na které vám autor dluží odpověď, ale vzhledem k celkovému dojmu nad tím nakonec mávnete rukou. Co vím jistě...." Kaštany nebrat"!

jiri77
16.01.2020 2 z 5

Detektivní thriller od kterého jsem asi očekával něco více. Chyběla mi tam větší psychologie postav ,a celkově se mi kniha četla špatně. Nevím jak to přesně napsat, ale zdálo se mi to takové kostrbaté. Některé scény ,hlavně ke konci ,se mi zdáli ,až moc nadsazené. Nevím čím to je, ale je to už několikátá dánská detektivka, která mě nechytla. Na druhou stranu ,za přečtení to stojí a četl jsem už horší detektivky.

Miluna40
14.01.2020 3 z 5

Cekala jsem vic. Neni to uplny propadak. 3/4 knizky mne bavilo.

Edlik
14.01.2020 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Moc se mi líbí načtení Zuzany Kajnarové. A teď k samotné knize. Příběh je správně seversky mrazivý, termný a zamotaný. Vrah je nelítostný a do poslední chvíle to může být kdokoliv. Jediná výtka je k časovým skokům, kdy se po dočtení jedné kapitoly ocitneme o pořádný kus dál a pak je nám zpětně dovyprávěno co se dělo. Myslím, že by příběhu pomohlo to celé vyprávět chronologicky. Rozhodně doporučuji.

Dáma s hrnstjm
13.01.2020 4 z 5

Pěkně rozehraný příběh s důstojným průběhem a zajímavou kritikou sociálního systému v Dánsku. Nebyly mi sympatické obě postavy vyšetřovatelů, především proto, že příliš nevybočovaly ze současného detektivkového klišé (chlapík se svými "démony" + ženská IT profík). Nepochopila jsem neustálé přeskakování mezi přítomným a minulým časem, těžko říct, jestli šlo o nápad překladatelky nebo snahu autora o větší napětí. Krátké kapitoly byly na čtení skvělé. Závěrečná akční scéna supermanovská, absolutně si ji nedokážu v reálu představit, ale to už je pomalu taky jedno z častých klišé. Hodnotím 3,5 * a zaokrouhluji nahoru, i přes vypsané výtky mě kniha bavila.

Peťka913
12.01.2020 5 z 5

Výborná kniha plná napětí, od které je opravdu těžké se odtrhnout. Nemůžu nic jiného než doporučit. :)

whiolet
08.01.2020 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Obal knihy teda nic moc, ale obsah je skvělej.
Napínavá severská detektivka, která vás nudit nebude, ideální do lednového počasí.

TerezzL
07.01.2020 4 z 5

Napínavý a mrazivý príbeh.

Lienilda
05.01.2020 4 z 5

Kaštánek dočten a je to tedy nářez, částečně mi připomněl Sněhuláka od Nesba. Vlastně i ten název je podobný... Kaštánek a Sněhulák normálně značí nevinné dětské aktivity... ne však tady. Oba dva hlavní vyšetřovatele jsem si oblíbila a jsem zvědavá, jestli se dočkáme pokračování. Co mě při čtení rušilo bylo časté přeskakování z minulého času do přítomného, nějak mi to tam nesedělo. Krátké kapitoly, ty mi naopak sedly. Hlavniho padoucha jsem si v průběhu knihy tipla, ale pak to stejne několikrát přehodnotila :) Co mě štve, že nevím co přesně pani ministryně řekla v minulosti rodičům o dvojčatech. Nemám ráda nezodpovězené otázky, když všechno ostatní autor objasnil.

veronna
05.01.2020 4 z 5

Prvních 120 stran jsem moc nadšená nebyla, potom nastal obrat a děj se konečně začal pořádně rozvíjet. Od posledních 150 stran jsem se nemohla odtrhnout. Skvělé zpracování a námět.

Kiris145
05.01.2020 5 z 5

Výborně vystavěný příběh, musela jsem číst pořád dál a dál. Na vraha jsem měla tip už asi v půlce, ale autor mě v dalším pokračování zmátl a začala jsem podezřívat někoho jiného.
Chválím i charakter detektivů, hlavně Marka Hesse.
Knihu vřele doporučuji.

Mandlevest
05.01.2020 5 z 5

Absolutní nadšení a všem, kteří mají rádi (nejen) severskou krimi, vřele doporučuji! Výborně vystavěná detektivka, která má neuvěřitelný spád, skvěle popsaný, logicky vystavěný průběh vyšetřování, opravdu výborně se doplňující vyšetřovatelskou dvojici Naiu a Marka .Zejména Mark Hess, připomínající mi kombinaci Harryho Hola a inspektora Colomba, nemá chybu. Spisovatel se podílel na filmové podobě Sněhuláka (neviděla jsem) a TV seriálu Zločin (taktéž jsem neviděla). Za mě ale prosím, pane Sveistrupe, nejvíce času věnujte psaní, protože to Vám jde náramně. Kdo překousne několik stránek s docela brutálně popsanými vraždami, bude odměněn. Za mě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, krimi, které jsem v poslední době četla.

eva4269
05.01.2020 5 z 5

Musím říct, že kniha Kaštánek mě překvapila a nenechala mě do tří do rána spát. Je to první kniha, která mě donutila napsat svůj první komentář.
Kniha má pomalejší rozjezd. Chvílema jsem se ztrácela a nevnímala, co čtu. Prvních sto stran mi tedy zabralo celý den. Ale na doporučení jiných čtenářů jsem vytrvala a to se mi skutečně vyplatilo. Jako milovnici thrilerů a krimi je tato kniha na vrcholných příčkách mých best off. Spisovatel má nejen skvělý námět a zápletku, ale i celé zpracování. Kapitoly mají spád a téměř na konci každé mi skryl odpovědi na které jsem musela čekat někdy i více kapitol, což mě nutilo otáčet stránky nadsvětelnou rychlostí a zbylých 350 stran jsem chtě nechtě dočetla na jeden nádech. V závěru knihy jsem se víckrát neubránila slzám a to z pocitu soucitu i úlevy a štěstí. Toho večera jsem odmítla i psa vypustit na zahradu, protože jsem ve stínech hledala nebezpečí. Kniha mě pohltila a byla mi inspirací. Musím dodat, že podobně perfektní knihu bych sama jednou ráda napsala. Děkuju za zážitek.

Kubikula4
04.01.2020 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za tři večery, vývoj pátrání byl dechberoucí, v knize nejsou žádné nudné pasáže, určitě stojí za přečtení.