Kassandra a vlk

Kassandra a vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367219/bmid_kassandra-a-vlk-RLS-367219.jpg 3 6 1

Román Kassandra a vlk, surrealistická zpověď o dětství a dospívání osmadvacetileté řecké autorky Margarity Karapanou, se stal současnou klasikou v Řecku, a poté co byl přeložen do mnoha různých jazyků přinesl mladé autorce mezinárodní věhlas, coby mimořádně původnímu novému talentu, který snese srovnání s Proustem a Schulzem.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Malvern

Kassandra and the Wolf , 1976

Elsinor024
Elsinor024
21.01.2018 3 z 5

Čistý surrealismus, jak procházka po muzeu Dalího ve španělském Figueres. Tam jsou dvě desítky místností plných zhmotněných bizarních snů. Tady máme pár desítek kapitol. Každá je jako samostatná jednotka skládající se z reality namíchané se sny a představami do koktejlu, který s námi občas hodně zalomcuje. Asi jako po panáku peyotlu.
Autorka vypnula jakoukoliv autocenzuru a pozvala nás tak do světa svých šílených, ujetých, děsivých i komických představ, možná ale i toho, co opravdu prožila. Hranice mezi realitou a tím druhým je nezřetelná a rozmazaná.
Osobně mi vadila občasná krutost, chvíli už jsem byla rozhodnutá se čtením přestat. Jisté je, že kniha uchvátila spoustu recenzentů.

Řecko surrealismus dospívání řecká literatura romány

Margarita Karapanou
řecká, 1946 - 2008
2007  87%Ano
2012  73%Máma
2018  63%Kassandra a vlk
2022  100%Náměsíčník

Kniha Kassandra a vlk je v