Karolína. Stručný životopis šestnáctileté

Karolína. Stručný životopis šestnáctileté https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37010/bmid_karolina-strucny-zivotopis-sestnact-6607ab6a750f5.jpg 4 78 13

Napsat stručný životopis je těžké, zvlášť pro šestnáctiletou Karolínu, která toho na svůj věk už dost prožila. A tak se rozepisuje o své rodině a kamarádech, a o tom, jak chodí na balet a sní o kariéře primabaleríny. Pak ale při šplhání na zvonici spadne a ošklivě se poláme, takže se její sny začínají hatit. Během dlouhého pobytu v nemocnici se musí vyrovnávat s tímto problémem, ale zároveň začne vznikat vztah mezi ní a tzv. Lvem, do něhož byla už dlouho zamilovaná a kvůli němuž na zvonici vlastně šplhala. Karolína prochází těžkým obdobím, ale protože je jí vlastní tvrdohlavost, nevzdává se, učí se přijímat nové skutečnosti a otevírat se novým možnostem.... celý text

Bonda
29.03.2024 5 z 5

Klidně bych dala číst třináctileté dívce. Hlavní hrdinka je předčasně vyspělá. Ve třinácti se šťastně zamiluje do dospělého chlapce a ta láska působí jako hluboký vztah svou inteligentních lidí. Oba mají vlastně příkladnou lidskou úroveň a opravdovost. V tom na mě kniha působila nerealisticky, zato ale didakticky. Oba hrdinové jsou velmi chytří a vzorní. Dívka je šikovná vypravěčka a podělí se o mnoho užitečných i zajímavých myšlenek o životě, které podle mého názoru dobře padnou do vnitřního světa dospívajících, a přesto nejsou banální ani tuctové.

MilackovaN
12.04.2021 3 z 5

Knihu jsem četla do seznamu k literatuře pro děti a mládež na vysoké škole. Z mého pohledu mě knížka nijak nezaujala, a nemyslím si, že ani v mladším věku by mě zaujala. Mnohem více jsem měla radši knihy od Lenky Lanczové, které pro mě mají kouzlo i teď.

JancaMia
22.09.2020 4 z 5

porád po letech krásné, knihu jsem dostala jako dar

Ana72154
02.10.2018 3 z 5

Čekala jsem, že kniha se bude týkat baletu, podle obalu knihy. Některé věci a slova se tam vícekrát opakovali (hlavně slovo Madam), což mi začalo lézt celkem na nervy. Přistihla jsem se, že jsem někdy jenom zběžně pohlédla stránku, jestli se tam nedozvím něco nového. Když ne, tak jsem s klidem přeskočila na další stránky.
Na to že tento příběh má psát 16-letá dívka, tak mi celkem ten styl psaní sedí spíš tak na věk okolo 13.
Kniha je spíš pro dívky ve věku 12-15

Christianne.K
20.05.2018 2 z 5

Jako toto bylo ,co? Pořád se v knize opakovali ty samé věci. Pořád dokola... Kdybych tuto knihu nemusela číst do povinné četby vykašlala bych se na to už na začátku. Hlavně obálka vás naláká na balet. NE pokud chcete balet tak toto opravdu NE! No a ještě na vrch mi lezla na nervy Karolína.

GigiJednorožec
14.05.2018 5 z 5

Opravdu úžasná kniha. Doporučuji přečíst.

mikela
05.10.2017 4 z 5

Moc hezky napsaná kniha a krásný příběh.

Richisa
11.06.2017 3 z 5

Četla jsem cca v 16 a líbilo se.

AničkaM.
06.04.2017

Jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla... Je to moje nejoblíbenějsí knížka a přečetla jsem ji už dvakrát...

Anna 13
20.06.2015 2 z 5

Myslela jsem si, že se kniha bude týkat baletu, už podlé té obálky to tak vypadalo. Já miluji balet. Kniha mne moc neoslovila, protože byla psaná pro mladší čtenáře. Stručná, týkající se dětských starostí a radostí. Knihu rozhodně nechci odsuzovat, protože je psaná moc hezky, ale spíše osloví mladší, tak dvanáctileté dívky. Karolína mi byla nesympatická a balet určitě tak moc nemilovala, jak psala, když se ho dokázala tak snadno a beze smutku vzdát.

stopni
06.11.2014 4 z 5

Příjemně napsaný příběh, resp. životopis mladé dívky, která se i po vážném zranění dokázala "zvednout" a žít, zamilovat se...:-) V románu je znát autorčin cit pro tak křehké období, kterým je bezesporu dospívání, ale zároveň se ho snaží brát s nadhledem a osobitým stylem vypráví obyčejný příběh šestnáctileté Karolíny..:-) Všem mladým slečnám vřele doporučuji, určitě kniha stojí za přečtení...:-)

novakovaterka22
23.05.2014

Tuhle knížku jsem měla jako povinnou četbu. Ale líbila se mi bylo to moc pěkné čtení.

beat.ea
13.05.2014 5 z 5

V pubertě jedna z nejoblíbenějších, rozhodně si ji chci ještě někdy přečíst. :)

první láska

Iva Procházková