Karlík a velký skleněný výtah

Karlík a velký skleněný výtah https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411772/bmid_karlik-a-velky-skleneny-vytah-LqS-411772.jpg 4 100 21

Willy Wonka série

< 2. díl

Pozor! Pokračování Karlíka a továrny na čokoládu je tady! Karlík se stal váženým majitelem továrny na čokoládu. Když spolu se svou rodinou a panem Wonkou vystřelí skleněným výtahem na oblohu, nedopatřením se ocitnou na oběžné dráze Země. Najdou tu nejen nově postavený Vesmírný hotel USA, ale i ty nejnebezpečnější stvůry z celého vesmíru. Kniha je určena čtenářům od 7 let.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Charlie and the Great Glass Elevator , 1972

simca9342
24.02.2023 5 z 5

Pokračování Karlíka a továrny na čokoládu je snad ještě lepší než díl první. Vím, že je to knížka pro děti, ale myslím, že by si ji měli přečíst také rodiče spolu s dětmi, aby na chvilku nemysleli na práci a povinnosti.

Terror
08.01.2023 3 z 5

Knihu bych rozdělil na dvě části. V té první, která přímo navazuje na Továrnu na čokoládu, letíme na oběžnou dráhu Země, ve druhé se vracíme zpět a zaexperimentujeme si s elixírem mládí. Trošku nechápu, proč Dahl ze dvou nesourodých povídek upletl tuhle novelu. Ale budiž. Některé pasáže jsou úsměvné, jiné absurdní a další nelogické. A o tom Dahl je. Přesto se nemohu ubránit pocitu, že tentokrát to mistr přepískl…

MaxíkD.
17.04.2022 4 z 5

Vtipné, ale první díl byl lepší.

evismaior
28.02.2022 3 z 5

60% - Oproti Karlíkovi a továrně na čokoládu mi tohle připadalo o dost slabší. Autora zjevně nadchl nápad s výtahem, který nejezdí jen nahoru a dolů, ale i do strany a vůbec kamkoli, a chtěl o tom napsat samostatnou knihu, kde bychom se dozvěděli, jak to bylo dál s Karlíkem a jeho rodinou. Bohužel ale neměl dost dobré nápady - v podstatě se tam řeší jen cesta do vesmíru s návštěvou prvního vesmírného hotelu a následným úprkem před nepřátelskými mimozemskými potvorami (a to přehánění a neuvěřitelné nápady, které působily v čokoládovně mile, je tady fakt už mimo - jakože výtah musí až málem do vesmíru, aby cestou zpátky mohl prorazit střechu?) a v druhé polovině pak tablety na úpravu věku (kdy Karlíkoví prarodiče se chovají nevysvětlitelně hloupě - i když tedy babička omládlá na mínus dva roky moje dítko dost pobavila). Postavy ani příběh se vůbec nijak nevyvíjejí a celkem se tedy nedivím, že se tohle pokračování nenatočilo.

petrzel
19.02.2022 1 z 5

S dcerou se nám to nelíbilo a nedočetli. Byla to slátanina nesmyslů a vůbec jsme se netěšily na večerní čtení.

Pert
29.01.2022 4 z 5

Škoda, že není zfilmováno, jako první díl.

Broukodrak
28.09.2021 5 z 5

Pokračování Karlíka a továrny na čokoládu je podle mě minimálně stejně dobré jako první díl. Věděli jste, že když vidíte padat hvězdu, tak to ve skutečnosti není hvězda, ale červodravý hníst, který hoří v atmosféře? Červodraví hnísti už ovládli většinu vesmíru, ale země je před jejich útoky chráněna, jelikož má atmosféru. Takže pozor, budoucí kosmonaute, pořádně zvaž svou kariéru!

Jehumaja
10.11.2020 4 z 5

Skvělé pokračování proslulého Karlíka a továrny na čokoládu!

Karinka2012
20.10.2020 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku, protože knihu psal můj oblíbený spisovatel. Knihu jsem nedočetla, velké zklamání, nuda.

rozina351
30.08.2020 4 z 5

Za mě slabší než Karlík a továrna na čokoládu, ale děti to opět velmi bavilo. Nechyběla ta správná dahlovská fantasmagorie, napětí, děsivé momenty, ironie ani všemožné politicky, genderově či společensky nekorektní a nevýchovné hlášky, ze kterých babičky nadskakují a které děti tak milují.

Booky84
28.08.2020 4 z 5

První díl se mi líbil více, ale stejně jsem se smála - kniha opravdu nejen pro děti.

Zabajzna
16.08.2020 5 z 5

Bezva knížka pro děti, kterým se Karlik a továrna na čokoládu líbila. Ja bych ocenila klidně další dily. Pořád by bylo o čem psát. Kniha je zábavná.

JAnD
09.07.2020 3 z 5

Oproti továrně je to o něco horší, ale popis amerického prezidenta ocení dospělí ještě víc než děti...

jenda88
09.02.2020 5 z 5

Super knížka

Knihomolka506
27.01.2020 5 z 5

Knihy o dobrodružstvích malého kluka jsou snad čím dál lepší. Škoda, že je tohle poslední díl.

happy-smile
31.12.2019 4 z 5

Druhý díl je ještě ztřeštěnější než první, protože se dostáváme do vesmíru. Trochu to zamíchá s happy-endem, který si člověk domýšlel na konci první knihy, ale nebojte, oni se zpátky do té továrny nakonec přece jen šťastně dostanou. Dahlova fantazie opravdu nezná mezí a jeho fanoušci určitě nebudou zklamaní.

mot33
03.11.2019 4 z 5

Sice slabší spíše opravdu pro děti,ale stále takový lepší nadprůměr.

Měňavka
12.10.2019

Dost slabé a ani jsem nedočetla.

wiix
02.10.2018 3 z 5

Vtipné, menej poučné ako jeho iné diela, ale deťom sa to nadmieru páčilo.

knihomilka
06.09.2015 3 z 5

Tak toto sa už tak nepodarilo ako prvý diel. Polovica príbehu sa odohráva vo vesmíre, čo nebolo zaujímavé. Je tu ešte viac absurdít, už je to slabý odvar prvého dielu. Navyše prekladateľ nepozná slovenské výrazy na české slová: púhy, prdel, trable, perný.

pro děti anglická literatura

Roald Dahl
britská, 1916 - 1990
2005  89%Obr Dobr
2005  87%Příběhy nečekaných konců
1986  91%Jedenadvacet polibků
2017  90%Čarodějnice
2002  85%Můj strýček Oswald

Kniha Karlík a velký skleněný výtah je v