Karkulín je nejlepší

Karkulín je nejlepší https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84463/mid_karkulin-je-nejlepsi-84463.jpg 4 83 9

V obyčejné ulici ve Stockholmu, v obyčejném domě bydlí obyčejná rodina Svantessonových – tatínek, maminka a tři děti Albert, Bety a Ben. A na střeše v domečku za komínem bydlí ještě někdo, ovšem velmi neobyčejný. Jmenuje se Karkulín a je to malý polopohádkový človíček, který umí létat a provádět samé neuvěřitelné věci. I v této knížce je Karkulín mistr ve vymýšlení legrace. ... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Karlsson pa taket smyger igen , 1962

olle
07.09.2022 3 z 5

Tak nevím. Má Karkulín nějakou poruchu osobnosti? Nebo jen vědomě manipuluje se svým kamarádem Benem a citově ho vydírá? Fakt se nemůžu rozhodnout. Příběh fajn, ale postavu Karkulína vnímám dost negativně.

Anička2011
04.11.2020 3 z 5

Karkulín byl zlý. Moc se mi nelíbil. Ale něco bylo vtipné.

Knihomolka506
20.08.2020 5 z 5

Zrovna se dívám na film a ano příběh v knize a napsané slova jsou opět lepší.. Ve filmu teda pohádce podle mě  není tolik akce  jako v knize.

Kopretina
24.09.2017 3 z 5

Dětem se dovádění Karkulína líbilo, mně moc ne. Když jsem se jich na konci knihy zeptala, která postava je v knize kladná, jen nejstarší uhodl, že Ben. Samolibý a sobecký Karkulín spíš způsobí jisté výchovné potíže u mých dětí. (Ale musím uznat, že se dost u knihy smály. ;) )

Magdalena5
16.06.2017 5 z 5

Roztomilá knížka, někdy bych Karkulína asi těžce rozdýchávala.

MOu598
23.05.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Dětské, rozpustilé.
Karkulín má svoji logiku. Není zlý, je dobromyslný, i když třeba trestá.
Hezká knížka.

T-Rezka
14.03.2016

Chvilemi jsem se docela nasmala, ale jinak se mi chovani Karkulina nelibilo.

LordMikes
22.12.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co znám.

mariemo
16.05.2013 5 z 5