Dítě Stasi

Dítě Stasi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356299/bmid_dite-stasi-atW-356299.png 4 165 53

Karin Müller série

1. díl

U berlínské zdi je nalezeno tělo mrtvé dívky. S udanou příčinou smrti však není něco v pořádku. Východní Berlín, 1975. Nadporučici Karin Müllerové je přiděleno vyšetřování smrti náctileté dívky, která se podle všeho snažila prchnout přes zeď – ale ze Západu. Vyšetřování smrdí od počátku. Karin má jako členka Lidové policie z Východu omezené pravomoce, Stasi chce znát identitu mrtvé dívky, ale nepřeje si, aby vyšetřovatelka znala příliš mnoho odpovědí. Brzy je jasné, že místo činu někdo kompromitoval. Müllerová navzdory doporučením sleduje stopu, která překvapivě souvisí s někým jí velmi blízkým… Dítě Stasi Davida Younga vyhlásily The Times krimi knihou měsíce a The Telegraph tipem týdne. Jde o poutavý příběh, který kombinuje napínavé vyšetřování s retrospektivním vyprávěním, které mu předchází. Jde o thriller z pozadí Berlínské zdi, od kterého se nebudete moct odtrhnout. Z anglického originálu Stasi Child vydaného nakladatelstvím Twenty7 Books, imprint Bonnier Publishing Fiction v roce 2016 přeložila Eva Brožová. Obálka dle originálu René Senko. Vydání první.... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Jota

Stasi Child , 2015

Zoy
24.05.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, téma bylo pro mne zajímavé, jaká byla kdysi policie ve východních zemích. Bordel byl prostě vždy a všude

ritz
17.05.2018 4 z 5

Zajímavá knížka z prostředí a země, o kterých zase není knih moc.

kristynao
19.04.2018 4 z 5

Těší mě, že mohu říci, že mám v poslední době opravdu velké štěstí na knihy, které vynikají vskutku brilantně vybudovanou atmosférou. Dítě Stasi je další knihou, na které mě uchvátil právě ten emocionální základ vyprávění, to, jak Vás autor přiměje se cítit. Je to velmi temné, úzkostné a tísnivé vyprávění, v němž skvostně rezonuje odkaz ponuré doby, ve které se případ odehrává. Autor Vás sevře do vskutku nepříjemné kazajky hned na prvních několika stranách, a pak nepovolí až do posledního písmene. Líbilo se mi také to, že se autor opravdu nebojí šokovat a některé zvraty jsou díky tomu vážně překvapivé. Já jsem si až do poslední chvíle nedokázala představit, že to skončí právě takhle.

Sorrow
08.04.2018 4 z 5

Velmi dobře řemeslně vystavěná kniha, která povyšuje kriminálku na jiný level vzhledem k historickému kontextu. Je třeba si připomínat i jiná zákoutí lidské minulosti než jen války, za to Youngovi velké díky. Myslím, že má ten autor potenciál a budu se těšit, jak ho rozvine. Snad se překladu dočkají i další jeho knihy. Dítě Stasi bych doporučila zejména příznivcům trochu hutnější, ne až tak spotřební krimi.

pobijecmuch
27.03.2018 3 z 5

Jen pouze průměrná retro detektivka, kde autor se snaží přiblížit dobu minulou v bývalé NDR. Jak píše samotný autor ve svém doslovu, kniha vznikla během jeho magisterského studia, takže titul získal asi za toto. Kniha patří do série Karin Müllerová a má ještě dvě pokračování. Pokud český vydavatel bude ve vydávání pokračovat, tak ani nevím zda budu číst dál.

LuckaH2
20.03.2018 5 z 5

Kniha pro me byla hodně k zamyšlení o životě lidi v NDR, o Berlinske zdi i o praktikach Stasi. Karin nebyla žádná hrdinka, ale clovek se slabostmi i presvedcenim (ktere je diky knize pochopitelne, i kdyz z dnesniho pohledu az desive). Rozhodne žádná nuda, naopak velmi ctive! A na ostrov Rujana se letos chystam na dovolenou, aniž bych tušila, ze se dej knihy odehrava tam;-)

astra3
14.03.2018 3 z 5

Docela nuda. Policistka manipulovaná Stasi a přesto věří, jak je NDR super.

Peslik
14.03.2018 4 z 5

Dítě Stasi stojí za ten čas, děj a prostředí na mě dost zapůsobil. O tom jaké byly podmínky u nás či v Rusku vím dost, ale to jaké byly ve Východním Německu, se přiznám, jsem netušila. Možná proto ta kniha na mě tak zapůsobila.

čef
05.03.2018 5 z 5

Myslím, že autor docela vystihl dobu let sedmdesátých minulého století v DeDeRónii, ale i u nás. Snad bych přidal trochu na neschopnosti, nahodilosti a netečnosti v celé společnosti. Je to však jen detektivka a to velmi dobrá s mementem výchovy další generace pokřivených lidí, kteří jsou od té doby mnohdy postaveny do vedoucích pozic. Stylem vyprávění je kniha také vynikající, takže si Davida Younga doplňuji mezi své oblíbence.

hs777
25.02.2018 4 z 5

Jako krimi nijak výjimečné, zato jako připomenutí doby a nechutných praktik organizací jako Stasi, STB a KGB perfektní a velmi užitečné.

Ajina76
23.02.2018 5 z 5

Čtivé, poutavé, napínavé. Mně se četlo jedním dechem. Všem doporučuji.

Ondřej84
11.02.2018 5 z 5

Dítě Stasi je thriller, který Vás vtáhne do mrazivého děje a jen tak nepustí, dokud nedočtete do konce. Těšil jsem se na každou další kapitolu. Poutavý příběh je mimo Berlín zasazen také do Hitlerova komplexu v Prora Ost na ostrově Rujána.

marve
11.02.2018 4 z 5

Čte se jedním dechem. Člověk si znovu uvědomuje v čem žil a jímá ho děsná zlost, když si uvědomí, kolik lidí, byť nevědomky, dělá všechno možné, aby nás do toho "lágru" vrátilo.