Čarodějka z Marstrandu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl ze série příběhů s kriminální inspektorkou Karin Adlerovou Na Marstrandském ostrově, poblíž Carlstenské pevnosti, se našlo bezhlavé tělo. Ještě téhož dne dojde ve městě k dalšímu příšernému nálezu – na mříži visí hlava, na níž byl odříznut nos. Vyšetřováním neobvyklých vražd je pověřena kriminální inspektorka Karin Adlerová. Ukáží se jako hodně složité, zejména poté, co soudní lékařka zjistí, že nalezená hlava nepatří k bezhlavému tělu – jde tedy o dvě vraždy. Jenže záhy se ukáže, že jsou už tři, když kriminálce v Göteborgu dojde zpráva o dalším hrůzném nálezu. Všechny oběti byly o život připraveny způsobem, jakým byly ve středověku mučeny ženy obviněné z čarodějnictví. Souvisí současné vraždy s mučením a popravami žen, odsouzenými kdysi za čarodějnictví?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319008/big_carodejka-z-marstrandu-fK4-319008.jpg 3.512
Série:

Karin Adlerová 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend
Originální název:

Själakistan, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Čarodějka z Marstrandu

essene
20.01.2020

Zajímavá a poutavá kniha.Líbila se mi)

ciaram
17.08.2019

Zajímavý námět, mně se to prolínání minulosti a současnosti líbilo. Jen to má pomalé tempo vyprávění, je tam spousta popisu míst, historie, žádná akce. Přesto jsem to neodložila, protože mě zajímalo, jak to dopadne. Tento příběh by se víc hodil na čtení v zimě, pod deku, s horkým čajem, praskajícím ohněm v krbu a hromadou času.


NADEI
21.08.2017

Námět velice dobrý, ale čekala jsem asi víc.

soukroma
06.07.2017

Kniha je rozhodně zajímavá místem děje, které autorka dobře přibližuje jak zeměpisně (ostrov budete po přečtení znát skrz naskrz), tak i z hlediska jeho historie (dlouhý seznam zdrojů napovídá pečlivou práci s realitou, a na fikci použitou v menší míře autorka důsledně upozorňuje).
Vyšetřovatelka žije na lodi zakotvené v přístavu, což také dodává příběhu šmrnc. Jakkoli je ale obsahově kniha zajímavá, je poněkud moc roztahaná a zbytečně dlouhá a na pořádnou akci se musí čekat do posledních zhruba 40 stran.
Kdo si chce odpočinout od typických severských krimi thrillerů a relativně v klidu se nadýchnout mořského vzduchu, tomu lze než doporučit obě autorčiny knihy. (Pravda, tělo bez hlavy a hlava bez těla vlastně moc klidu neslibují ;-).

Pavlnka
02.05.2017

Mě teda nezaujala. Docela jsem se u čtení trápila.

Acquenta
15.03.2017

No, moc mě nenadchla, nebylo to poutavé, musela jsem se do čtení nutit.

iška
05.03.2017

Celkem dobrá detektivka.