Karel Weinlich - pokus o životopis

Karel Weinlich - pokus o životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289259/mid_karel-weinlich-pokus-o-zivotopis-LdY-289259.jpg 4 11 4

Knižní memoáry rozhlasového režiséra Karla Weinlicha. Autorka Lucie Weissová, Weinlichova dlouholetá kolegyně, nic nezamlčuje ani nesoudí. Prostě jen zaznamenala běh života zajímavého člověka, rozhlasového tvůrce, na jehož pohádkách vyrostlo několik generací českých dětí. Chronologicky uspořádané vzpomínky od dětství, které strávil u svého dědečka, protože otec byl neznámý a maminka žila daleko, živelné dospívání, studia, k jejichž dokončení mu napomohlo otevření rozhlasové specializace… a hlavně tvůrčí práce v rádiu a ženy, to je hlavní náplní pozoruhodné knihy o Karlu Weinlichovi.... celý text

Isew
22.08.2021 4 z 5

Každou neděli jsme s maminkou po obědě ulehly, pustily rozhlas (tenkrát ještě Prahu) a poslouchaly pohádku. A vždy se na konci ozvalo, režie Karel Weinlich. Když se (opravdu výjimečně) ozvalo jiné jméno, cítila jsem se trochu podvedená, protože pohádky, to byl přece Karel Weinlich. Později jsem se s jeho jménem setkala nejen v souvislosti s rozhlasovou režií, ale jako s člověkem, který byl rekordmanem v ženění. A tak jsem se pustila do jeho životopisu. Neměl lehké dětství. A to se odrazilo i v jeho pozdějším životě. Nebyl to standardní životopis, který přelétnete a nic s vámi neudělá. Já zažívala škálu pocitů. Životopis to byl upřímný a nevyhýbal se i ne příliš líbivým tématům. Jediné, co bych mohla vytknout, že někdy ač byl psán v první osobě, přeskakoval do osoby třetí. Což bylo matoucí. Jsem ráda, že jsem se Karlem Weinlichem seznámila i jinak než prostřednictvím jeho rozhlasové práce. Když jsem se dozvěděla o jeho odchodu z tohoto světa, jako by umřelo i kousek mého dětství. Tak moc významný pro mě Karel Weinlich byl.

archivářka115
25.03.2021 5 z 5

Čtivá knížka, která velmi otevřeně popisuje život sympatického režiséra.

msouku
28.06.2020 4 z 5

Napsané velmi příjemným jazykem, zajímavě popisuje život K. Weinlicha i reálie jednotlivých období.

emem1
21.08.2016 4 z 5

Čtivé, reálné, upřímné....autorka doplňuje charakteristiku té které doby, popisuje jednotlivé události a pan Weinlich se velice zdařile pokouší popsat svůj život. Dobře se čte, žasne, souhlasí i nesouhlasí....cením si upřímnosti a současně obdivuji sebedůvěru, se kterou svěřuje své velmi osobní prožitky a názory.

rozhlas

2016  84%Karel Weinlich - pokus o životopis