Karel VI. & Alžběta Kristýna - Česká korunovace 1723

Karel VI. & Alžběta Kristýna - Česká korunovace 1723 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75038/mid_karel-vi-a-alzbeta-kristyna-XGz-75038.jpg 5 3 1

Karel VI. (vládl 1711–1740), poslední mužský Habsburk, byl panovníkem, za jehož vlády dosáhla říše domu rakouského největšího územního rozmachu a k vrcholnému rozkvětu dospěla také středoevropská barokní kultura. Česká korunovace tohoto císaře a jeho manželky Alžběty Kristýny roku 1723 v Praze byla největší světskou slavností své epochy. Kniha přináší vedle životopisů panovnického páru a podrobného vylíčení událostí korunovačního roku také analýzu politického podtextu jednotlivých slavností, v němž se kladl důraz na nedělitelnost habsburské říše a na naděje spojené s očekávaným narozením „českého prince“ – Karlova vytouženého mužského potomka. Součást publikace tvoří rozsáhlá obrazová a textová dokumentace.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Paseka

MarcoPolo936
29.06.2023 5 z 5

Budu stručný, tohle je opravdu perfektně sepsáno a jsem rád, že ji mám ve své knihovně. "Běž, leť, a tvoje trubka, jež zvučně zde zahlaholí, ať vytrubuje všude o Karlovi a Elise."

18. století Habsburkové panovníci korunovace potomci panovníků manželky císaři Karel VI.

Autoři knihy

Vít Vlnas