Karel IV. - Královské sňatky

Karel IV. - Královské sňatky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292308/mid_karel-iv-kralovske-snatky-VAn-292308.jpg 3 5 3

Karel IV. jako manžel a otec, ale především vladař. Právě od tohoto poslání se odvíjela i volba jeho manželek a osudy jeho dcer a synů. Teprve v tomto propojení získává ženský svět, který Karla IV. obklopoval, své dějinné ocenění. Jako v zrcadle se v rodinném životě Karlově i životě jeho žen a dětí odrážejí pohnuté chvíle nejen české, ale i evropské historie.... celý text

stanislava9718
stanislava9718
13.11.2023 2 z 5

Autor se zabývá dobou, životem, manželstvím a panováním Karla IV. Mě informace poskytly další střípky do skládanky, tentokrát historie českých, moravských a dalších zemí. Ona ta politika a jednání, byly k udržení říše nutné.

Radkab.
Radkab.
06.02.2018 3 z 5

Bohužel musím souhlasit s předchozím komentářem, také jsem očekávala mnohem víc informací o Karlových ženách, nikoli o (nejen) sňatkové politice v tehdejší Evropě. Je mi samozřejmě jasné, že o středověkých královnách se nedochovalo příliš informací, z této knihy jsem se však bohužel o manželkách Karla IV. nedozvěděla nic, co bych už nevěděla.

jakafe
jakafe
13.10.2017 2 z 5

Vzhledem k podtitulu jsem čekala víc nových poznatků o manželkách Karla IV., jenže kniha velmi obšírně informuje hlavně o Karlových cestách, o takřka všech panovnících a dynastiích Evropy. Tyto podrobnosti o pokrevenských a příbuzenských vazbách tvoří většinu knihy a mnou očekávaným osobnostem královen je ve skutečnosti věnováno prostoru málo. Navíc korektor asi spal, knize je řada překlepů a chyb. Zajímavé pro mě byly popisy korunovací, ale celkově pro mě tato publikace byla zklamáním.