Kardinál z Kremlu

Kardinál z Kremlu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39618/bmid_kardinal-z-kremlu-roC-39618.jpg 4 113 15

Jack Ryan série

Po Kardinálovi jde KGB i CIA, každá však z jiných důvodů. Sověti proto, aby zabránili předání dokumentace tajného vojenského projektu, který může zvrátit rovnováhu sil, do rukou protivníka, Američané hlavně proto, aby Kardinálovi zachránila život. Kardinál je totiž její nejvýše postavený agent v SSSR. Mise jako stvořená pro Jacka Ryana...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Cardinal of the Kremlin , 1988

PetrKral
02.10.2023 3 z 5

Dnes lehce rozvleklé a nevyrovnané - jako by to bylo několik knih s různými tématy.

jprst
09.06.2021 5 z 5

Jeden z autorových povedených příběhů, špionážní příběh se vším všudy, pro fandy tohoto druhu příběhů napínavý a příjemný zážitek.

ondrej.b
04.09.2020 4 z 5

Klasika Toma Clancyho s Jackem Ryanem v období studené války. Takové příběhy mám moc rád a v celé sérii je to perfektní příběh. Jen to spojení američanů s mudžáhedíny dnes působí poněkud úsměvně, ale to není Clancyho chyba.

čef
16.05.2020 5 z 5

I na tomto románu ze série Jacka Ryana je nejlepší popis toho, jak dostat z Ruska americké špiony. Také bojové scény z Afghanistánu a okolí stojí jistě fanouškům dobrodružství a válečné literatury za to. Je zde také samozřejmě mnoho detailů z práce politiků, vyzvědačských centrál a armád na obou stranách fronty. Nemůžu však potvrdit, že jsem byl úplně ze všeho neskonale unesený. Celkově však hodnotím jako velmi dobré.

Radous
20.06.2019 4 z 5

Kniha byla násobně lepší než předchozí Ryanovka (VHP). O tunu méně klišé, o dost více napínavosti. Takhle nějak bych si to představoval. Četla se tedy velmi dobře. 8/10

moudivlacek
18.11.2018 4 z 5

Další díl série o Jackovi. Dle mne zbytečně moc dějových os, které musí čtenář bedlivě sledovat, sice se to ke konci vše pospojuje, ale pro někoho to může být tak náročné, že knihu odloží. Kdo má ale rád špionážní romány, určitě si zde přijde na své.
Sice jsem čekala trochu více napětí při prozrazení Kardinála, ale vůbec mi to nevadilo. Zase jsem si přečetla o "moderním mučení lidí u KGB". Jack tu hraje dle mého trochu okrajovou roli, za to ke konci si s ním užijeme dost napětí.
Rozhodně pokračuji v sérii dále.

cukrovka
10.10.2015 4 z 5

Dobrý špionážní román, někdy trochu rozvleklý, ale zajímavý.

DennisMoore
09.08.2015 5 z 5

Původně jsem chtěl Kardinálovi z Kremlu vytknout něco jako přílišnou upovídanost ve druhé polovině, jenže... Jenže... Jenže ona se ta zpropadená kniha pořád četla jedním dechem. Jako už tolikrát znovu žasnu nad tím, jak málo Tom Clancy potřeboval ke stvoření tak živých postav.

SONP
13.10.2014 3 z 5

Na to, že originál knihy pochází z r. 1988, je až překvapivé, nakolik autor realisticky vystihl sovětské prostředí jak v životě obyčejných lidí tak i partajních špiček. I když jsou američané v knize až nepřirozeně kladní, nebrání to čtenáři fandit i některým ruským postavám a snad i tomu bezejmennému islámskému bojovníkovi, na jehož příběhu je krásně vidět, jak si američané někdy sami pod sebou podřezávají větev podporou některých revolučních frakcí.
Kniha ovšem trochu v druhé polovině odpuzuje svojí rozvleklostí, musel jsem dokonce sáhnout k přeskakování některých pasáží a troufám si tvrdit, že nebýt to Clancy, u nakladatele by mu taková delka knihy neprošla.
70%

AlesXXX
10.09.2014 4 z 5

Čtivá, jako téměř vše ze série Jack Ryan. Trošku jsem nevěřil tomu, že by si KGB tak snadno nechala vyfouknout jak svého ředitele tak americké špiony. Ale je to román. Staří dobří špioni, KGB...

aktak1203
24.10.2013 4 z 5

Kniha je výborný špionážní román. Jen malou vítku ohledně jmen ruských hrdinů, jelikož je autor chvíli nazýval buď jen příjmením a poté zase jen oběma křestnými jmény, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala.

Punisher
30.12.2012 5 z 5

Tuhle Ryanovku jsem četl nejvíckrát,je prostě vynikající.

lucifrid
20.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepsich spionaznich Clancyovek, v poradi serie pata. Uzasny popis ruskeho prostredi, spionu a vedeckych a technickych veci. Cte se jedna basen!

dangerita
28.11.2011 5 z 5

Už je to hodně dlouho, co jsem tuto knihu četla, ale patří bezesporu k mým nejoblíbenějším od tohoto autora. Jako u všech jeho románů musím vyzdvihnout realistický děj a znalost prostředí. Člověk má pocit, že se příběh může stát kdykoliv skutečností.

p.mihoc
20.12.2010 5 z 5

Luxusní politický thriller točící se kolem činností špiónů, tajných agentů a vládních špiček v období studené války mezi USA a SSSR. Moje přvní Clancyovka a rozhodně ne poslední.

Tom Clancy
americká, 1947 - 2013