Karanténa

Karanténa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/bmid_karantena-aQb-444860.jpeg 3 633 198

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Lockdown , 2020

Laf
05.03.2021 3 z 5

Měla jsem od knihy větší očekávání. Celkově mne kniha bavila, ale něco mi tam chybělo, díky čemuž hodnotím knihu jako průměrnou.

esfinge
28.02.2021 4 z 5

Velice čtivé a bohužel v dnešní covidove době dosti chvílemi depresivní.
Hvězdu ubírám za nesmrtelnost a nesmyslnost některých postav.

Shardlake
28.02.2021 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé až do konce!! Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora. Doporučuji.

lost.in.books
26.02.2021 4 z 5

Hodnocení: Tuto knihu jsem si chtěla přečíst již delší dobu kvůli tomu, že nějakým způsobem souvisí s aktuální pandemií a velice mě zaujalo to , že tuto knihu autor napsal několik let před vypuknutím celosvětové pandemie. A musím říci, že kniha naplnila má očekávání a i přes ne tolik pozitivních recenzí na tuto knihu se mi kniha líbila měla jsem jí přečtenou za 3 dny.
__
Kniha se sice potýká s rozsáhlým šířením ptačí chřipky i mezi lidmi,ale musím říci, že se zde vyskytovalo mnoho podobností s dnešní celosvětovou pandemií a jednalo se o doopravdy reálnou situaci, opravdu mi přijde husté že to autor napsal 15 let před opravdu celosvětovou pandemií. Knize ihned od začátku nechyběla čtivost, díky tomu že se nejednalo o úplně obyčejný a ohraný thriller, tak to pro mě bylo i zajímavější a začetla jsem se po pár stránkách a seznámení s hlavními postavami. Případ, který se v knize vyšetřoval mi přišel na první pohled takový obyčejný, ale po přečtení pár dalších kapitol mě ihned zajímalo více a více , vyskytovalo se zde mnoho zvratů, které mě nutily číst neustále dále. Hlavního vyšetřovatele jsem si celkem oblíbila, líbilo se mi že se ničeho nebál , ale šel i do rizikových situací , které by mu mohly napomoci k rozuzlení případu . Jediné co bych knize vytkla byly na můj vkus až moc zdlouhavé popisy míst a moc stručný a pro mě trochu odfláknutý závěr. Některé situace byly sice předvídatelné a některé pasáže trošku nudnější, ale to nic nemění na tom, že Vám mohu knihu doporučit, pokud hledáte nějaký neotřelý thriller v trochu jiném prostředí než bývá zvykem.

lencin
22.02.2021 3 z 5

Dobře napsaná detektivka, ale jiné knihy P. Maye mě oslovily víc.

mosem
20.02.2021 5 z 5

Asi budu se svým hodnocením výjimkou. Kdyby byla kniha vydána až letos, zvolal bych "účelovka", jak podobné jsou některé momenty se současnou situací. Nicméně, díval jsem se na ni jako na detektivku, nikoliv jako na doporučení/varování epidemiologů, vizi prognostiků, nebo kroniku charakterů. Vzal jsem ji prostě jako detektivku. A i když v poslední třetině knihy se objevuje ne zcela racionální prvek (nebojte, nebude spoiler, nepřipravím o překvapení), a přesto že samotná četba nemá daleko k tomu aby trvala stejně dlouho jako děj který popisuje, ačkoliv bych si odpustil poslední větu celé knihy, má napětí, spád, logické vazby. A přiznávám, že mne upoutala víc než některé jiné Mayovy knihy. Ale - za přečtení určitě stojí všechny - když už dnes máme tolik času :-)

Keen.lady
18.02.2021 2 z 5

Knihu jsem dostala a přečetla jsem ji jen z toho důvodu. Velmi nudná, ale věřím, že větší znalce Londýna potěší trochu více. Nemohu si pomoci, autor ve mě nevzbudil důvěru a já mu nevěřila. Mám pocit, že je kniha psaná na silu, nuceně. Okolnosti případu a jeho řešení detektivem jsou naprosto iracionální a naivní. Nicméně stylistika a dialogy jsou za mě okay. Takže za 2*.

hankapimi
18.02.2021 2 z 5

Pro mne název knihy Karanténa neodpovídá obsahu, čekala jsem a nedočkala se... Jedna z mála povrchních poznámek ke karanténě byla ke konci knihy, kdy se autor zmiňuje o tom, že se lidé bojí vyjít do ulic a krčí se ve svých domovech a jejich život se kvůli jedinému smrtícímu viru smrskl ve strach a odpor...Jednu hvězdu za námahu autora plus počet stran a jednu pro úspěšného Jacka, který dělal, co mohl...

Dandy1
17.02.2021 3 z 5

Moje první setkání s autorem. Očekávala jsem víc děje o samotné pandemii a světě v ní. Hlavně proto, že autor psal knihu dávno před nástupem skutečné pandemie. O ní je tam velmi málo. Co se týká detektivního příběhu, nebyl vůbec špatný. Motiv je dobrý, ale konec knihy je velmi neuvěřitelný. Jako by cílovou skupinou měli být náctiletí, vyrostlí na fantazy příbězích.

Ivca72
16.02.2021 2 z 5

Peter May je môj obľúbený autor, no táto kniha je divná, mám dokonca pocit, že je vypočítavá, ťaží z doby, ktorú nechtiac žijeme. V niektorých momentoch zamrazí, kam až to všetko môže zájsť a asi aj pôjde.

namornice
14.02.2021 3 z 5

Kniha je samozřejmě velice aktuální, bohužel to ale není ten nejlepší Peter May.  Celkem slušný začátek, ale ten konec to dost pokazil.
Je poznat, že autor knihu napsal už před hodně dlouhou dobou. Naštěstí se z toho vypsal a jeho pozdější díla jsou rozhodně lepší.

Zuzaa
14.02.2021 2 z 5

Naprosto promarněná šance.
První polovina knihy měla nápad a byla zajímavá, jak vykreslením charakterů postav, tak vztahů i prostředím.
Ve druhé polovině umírali lidé jak mouchy, hrdinové lezli po London Eye jak po dětské průlezce a postava s popáleninami třetího stupně na většině těla, běhala po Londýně a zabíjela další a další osoby.
Škoda, knihy od Petera Maye mám ráda, ale tahle z nich byla jednoznačně nejslabší. Přitom detektivní pátrání, zasazené do doby pandemie, mělo v jeho rukou celkem slušný potenciál.

jprst
12.02.2021 1 z 5

Nechal jsem se nalákat jménem autora a nenechal jsem se odradit komentářem kolegy Marlowa. A to byla velká chyba, jejímž výsledkem bylo mé zklamání a ztráta času způsobená četbou této knihy. Takže mé hodnocení? Již nikdy více a s ohledem na jiné autorovy knihy jedna hvězda.

JaniMa
11.02.2021 4 z 5

Na knize mě upoutal v první řadě název. Líbilo se mi umístění děje do prostředí Londýna a zaujaly mě i povahy jednotlivých aktérů. (I když netvrdím, že mi byly právě sympatičtí.) Bohužel s postupujícím dějem přibývalo věcí, které šly tak nějak proti logice a v jednom okamžiku jsem měla chuť knihu zanechat nedočtenou. Příliš mě neoslnil ani závěr a vysoké hodnocení dávám spíš pod vlivem skutečnosti, že se právě tato kniha stala zajímavým zpestřením mezi ostatními tituly, které se mi dostaly v poslední době do ruky.

ivulka15
10.02.2021 2 z 5

Zřejmě jsem měla jiná očekávání, za mne zklamání.

delfin69
09.02.2021 5 z 5

Po trochu rozpačitém úvodu, vás děj pohltí a je až neuvěřitelné, že spisovatel tu to knihu napsal před 15 lety. Kdo se bojí , že je jen o epidemii, nemusí se bát, je to klasická detektivka.

Simstr
08.02.2021 3 z 5

Nebylo to úplně špatné. Kniha mohla mít míň stran a menší písmo, bylo to roztahané, ale OK :-) za odpoledne máte přečteno. Peter May píše lepší knihy, např. čínské thrillery jsou TOP.

Aphrodite
04.02.2021 5 z 5

Tato kniha rozhodně předčila mé očekávání. Velmi dobře se četla, byli tam osobnosti různých vlastností a prostředí bylo výstižně popsané. Mohu jen doporučit.

Adiemus
30.01.2021 2 z 5

Zápletka nutí k zamyšlení o chování farmaceutických společností zejména v souvislosti s covidem, ale jinak je příběh značně odbytý. Ani zmínka o zásobování potravinami a dalšími základními potřebami; kde je Londýňané brali, když vybrakovali obchody? A popravdě ani Jack MacNeil není pro mě to pravé ořechové.

kofina
29.01.2021 3 z 5

Jak už tady níž někdo zmiňuje, do 3/4 je to pro poměrně zdařilý i zajímavý příběh.
Posledních pár kapitol to ale dost kazí..