Kapsář jihočeských pověstí II.

Kapsář jihočeských pověstí II. https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36106/kapsar-jihoceskych-povesti-ii-36106.jpg 5 4 3

Děje lidu venkovského. Druhý kapsář jihočeských pověstí, věnován lidu venkovskému. Obshauje 27 pověstí ze 17.-19. století a čtyři kapitoly, které popisují skutečnou realitu venkovského života. Je to mozaika, která se pokouší ukázat, jak se dříve na venkově žilo. Jaké měli naši předkové starosti, co je trápilo a z čeho měli naopak radost. Je o těžké práci a složité jihočeské duši.... celý text

Zelený.úval
04.04.2022 5 z 5

Pověsti byly zajímavé a dobře se četly. :-)

Aranel15
25.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která dokáže hravě přenést čtenáře do časů, kdy všechny tyto události nebyly jen pověsti, ale skutečnost :-)

medlovice
02.01.2021 5 z 5

Ta fantazie lidu venkovského je nekonečná. Nejen strašidla, ale i potrestaná pýcha a všechny ty lakomé selky a tvrdohlaví sedláci , kteří jsou potrestáni . Jsou tu permoníci a ti také pracujícímu chudému škodí , jsou tu hastrmani a divé ženy a samozřejmě čerti. Moji radost ze čtení završila kapitola o mlynářích , jejich řemeslu ,a o dědicích , zednících a sedlácích , se smutným koncem co jim přinesla dnešní ale hlavně poúnorová doba. Pro čtenáře zvídavého jako já naprosté uspokojení.