Kapky rosy

Kapky rosy https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99615/bmid_kapky-rosy-2-vydani-99615.jpg 4 593 64

Skončit úspěšně druhý ročník střední školy, mít v ruce vysvědčení a před sebou dva měsíce volna, lenošení a léta s příslibem nových zážitků... Co víc si přát! Sympatická a trochu nesmělá Karolína si ani víc nepřeje. Na rozdíl od svých kamarádek, které vyráží na tramp, se těší na příjemný klid trávený s knížkami a ostatními koníčky společně s rodiči a mladší sestrou na chalupě. O tom, že tyhle prázdniny rozhodně nebudou nudné, se přesvědčí záhy - tím spíš, že na nedaleké zřícenině starého hradu pracuje parta zajímavých brigádníků - a především jeden z nich Karolíně pořádně zamotá nejen hlavu, ale i její předchozí představy o dokonalém princi. Prázdninový román o letních touhách, snech, láskách a ne vždy jednoduchých cestách k dospělosti. 2. vydání.... celý text

Niicolee
18.08.2023 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší kniha od Lenky Lanczové!
Jako vždy se jedná o milé a oddechové čtení, při kterém jsem se také mnohokrát zasmála. Vůbec netuším, čím si mě kniha tak získala, přece jenom se jedná o typickou Lanczovku, od ostatních knih z autorčina pera se nějak výrazně neodlišuje, ale opravdu jsem příběhu propadla - ať už to byl kontrast mezi Karolínou a Matějem, jejich odlišné povahy, nebo Matějova minulost, ze které se dokázal poučit. Vše jen umocnilo prostředí, do kterého byl příběh zasazen.
Ke knize jsem se vrátila v rámci čtenářské výzvy a určitě to nebylo naposledy. Tato kniha je prostě srdcovka!!
(Od LL jsem zatím nečetla všechny knihy, ještě jich na mě pár čeká a já pevně doufám, že se ještě některá z nich této vyrovná, nebo ji dokonce předčí. :-))

katallinka
30.06.2023 4 z 5

V pubertě mě podobné knihy nebavily, takže to teď doháním. Tahle knížka autorky mě hodně bavila, je to taková fajn letní oddechovka.

rumova_kulicka
16.06.2023 5 z 5

Před 20 lety jsem autorčiny knihy hltala, protože jsem prožívala stejné problémy jako hlavní hrdinky. Teď už jsem jinde, ale pořád mě knihy neuvěřitelně baví. A když si chci dát nějakou oddychovku a pobavit se, sáhnu po LL a zavzpomínám na telecí léta :-) Autorka umí navodit atmosféru, že má člověk pocit, jako by byl přímo u toho.

vivula
06.05.2023 5 z 5

Skoro po dvaceti letech jsem se vrátila k LL a bylo to super :) když jsem četla o tom, že hrdinka prozvání svůj idol, poslouchá discmana a plácá si kredit na hlasy pro Sámera do SuperStar, musela jsem se smát, protože to už je fakt pravěk. Na druhou stranu jsem si připomněla časy, kdy svět byl ještě v pořádku a největší starostí bylo rozhodnout se v čem jít na diskotéku :)

Tylinka
22.05.2022 5 z 5

Moc hezká kniha, ostatně jako vše od této autorky.

FoxFox
19.04.2022 4 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy jako kniha z mého dětství. Kdysi jsem přečetla všechny knížky od Lenky Lanzové, které se jen daly ve školní knihovně vypůjčit. Během čtení Kapek rosy jsem se s hlavní hrdinkou Karolínou ocitla na jejich rodinné chalupě na okraji lesa, mezi zdmi zříceniny hradu Puštík i na břehu rybníka Dědouse. Cítila jsem vůni prázdnin, přírody a nostalgie. V rámci daného žánru je to velmi dobře napsaná knížka.

Lutzinka
13.01.2022 5 z 5

Z nostalgie přečteno po letech znovu...
Na základce jsem knížky od Lanczové četla všechny, ale žádná se mi nikdy nelíbila tolik, jako tato. Kapky rosy jsou bez pochyby nejlepší.
Děj těch ostatních si už vůbec nevybavuju :-D

Toto je úplně jako od Westové. Je to sice předvídatelné, ale zároveň vtipné, milé a prostě tak nějak pohádkové.

Makkys
02.08.2021 4 z 5

Přepadla mě nostalgická nálada a dostala jsem chuť si přečíst něco od paní Lanczové. Hrdinové byli fajn, ikdyž bych hlavní hrdinku někdy ráda propleskla, tak mě příběh moc bavil.Bylo to super. Vrátila jsem se do svých mladých let.

ValentynaSamko
19.07.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka ️

twigxi
19.01.2021 4 z 5

Taky jsem jako nactileta cetla Laczovky a ani nevim proc, dostala jsem chut si toto obdobi pripomenout. Neni to sice tak davno, ale doba se prece jen zmenila a specialne ted je to opravdu balzam pro dusi.
Krasne jsem si u knizky odpocinula a i kdyz na romanky moc nejsem, dostala jsem chut si od autorky hned precist jeste neco dalsiho, abych v te nalade mohla zustat aspon o trosku dyl.

Amneris
09.10.2020 5 z 5

Kapky rosy jsou mojí nejoblíbenější knihou od Lenky Lanczové. Karolina je správně trhlá a pro Matěje pak mám přímo slabost, i když jeho minulost nebyla úplně růžová... A romantické noci pod hvězdami na hradě Puštíku bych si nechala taky líbit. Ráda se ke knize budu vracet i v budoucnu :-)

tittanie
04.09.2020 5 z 5

Tohle byla první knížka, kterou jsem od autorky četla a docela jsem ji propadla. Byla jsem o kousek mladší než Karolína a strašně jsem její příběh prožívala a snila, že potkám taky nějakého správného kluka. Vždy když si chci vybavit letní náladu, tak sáhnu po této knize. A příběh o minulosti je vyloženě třešnička na dortu.

Petula2106
20.05.2020

Tahle kniha patří mezi ty, které ráda opakovaně otevřu a čtu

Květinka008
11.12.2019 5 z 5

Tak tahle mě v dospívání minula, ale dneska jsem se díky čtenářské výzvě cítila zase na sedmnáct... Někde tam, pod nánosy "dospělácké reality", ta zasněná holka pořád je... ;-)

MinaHawke
07.12.2019 4 z 5

Knížky od Lenky Lanczové mám moc ráda. I takhle po letech si je ráda přečtu.

Aknel26
21.08.2019 4 z 5

Tato prázdninová knížka se povedla. Růžová princezna Karolína mi byla v něčem podobná, taky jsem ráda trávila prázdniny na chatě v lese s pěknou knížkou než nějakou divočinou.Ale i Karolína pochopila, že před skutečným životem se ani ve svém klidném světě neschová – a že to je dobře. Líbil se mi kontrast mezi ní a drsným Matějem.

Knižníkritička
05.08.2019 5 z 5

Pro mě hned po Mikulášovi nejlepší od lanczove. Matěje jsem si zamilovala a Karolína byla sice někdy pěkně protivna, ale správně trhlá.

JessieEx
18.03.2019 3 z 5

Když jsem byla na gymplu na intru, neměly jsme s holkama coby puberťačky valný zájem o knížky. Každopádně nás jedna spolubydlící zásobovala "Lanczovkama", které hrozně žrala. My ostatní jsme sice tak nadšené nebyly ale četly jsme to taky. Jedna jediná mě zaujala a zapamatovala jsem si ji natolik, že jsem se hecla si ji o 10 let později znova přečíst, abych zjistila jak moc jsem se sama změnila :D Pamatovala jsem si akorát scénu s klíštětem, která mě tehdy hrozně pobavila. No, musím uznat, že číst se to navzdory očekávání dalo, kupodivu to nebylo úplně stupidní. Ne, po další knížce od autorky bych už dnes nesáhla, takový blázen nejsem, ale myslím si, že pro pubertální holky, které ještě nezažily pořádnou lásku, Lanczová psát umí. Přečíst si to a zavzpomínat je fajn, ale číst další díly v mém věku a pro zábavu, by žádná zábava nebyla ;)

LenkaK73
22.02.2019 4 z 5

Ma prvni zkusenost s Lenkou Lanczovou byla asi ve ctrnacti letech prave pres tuto knihu. Cetla jsem nejen jednou, poutavy a zajimavy pribeh. Srdcova zalezitost.

sofie92
01.02.2019 5 z 5