Kapky na kameni

Kapky na kameni https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420595/bmid_kapky-na-kameni-PHe-420595.jpg 4 43 13

50 neobyčejných příběhů neobyčejných žen - Příběhy padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice. Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovaly za práva žen, snažily se uplatnit v umění, sportu nebo ve vědě. Některé z nich používaly i opravdové zbraně, ale většina z nich jen svůj hlas, um, vytrvalost a lásku ke své zemi. Některé známé, jiné zapomenuté, ale všechny si zaslouží naši pozornost, protože jako kapky na kameni, krůček po krůčku, prošlapaly cestičku těm dalším.... celý text

Pralines
17.12.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila - hlavně v porovnání s rebelkami, z které jsem byla spíš zklamaná.
Některé příběhy byly zvláštně uspořádané nebo se nečetly tak svižně, jako většina. Ale vyhovovala mi jednotná délka příběhů, realističnost (úmrtí, sebevražda, životní překážky) a hlavně absence přehnaného "dokážeš naprosto cokoliv chceš" - to mi dost vadilo v Rebelkách.

iveta3689
25.02.2022 3 z 5

Pro dětské čtenáře super, pro dospělé je to trochu naivnější. Je to hezky zpracované, kvituji výběr osobností. Hodnotím 3,5*.

bárbra13
26.01.2021 5 z 5

Ačkoli je kniha určená spíše pro mladší čtenáře, jsem ráda, že se mi dostala do ruky. Vzhledem k tématu nemůžu hodnotit jinak než 5/5, ale byly zde určité věci, které se mi moc nezamlouvaly.
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o rebelkách, o kterých jsem dříve neslyšela a mohu se jimi inspirovat.

Sisssi
23.01.2021

Občas mi to nekritickým nadšením a oslavováním připomínalo doby minulé, rovněž některé překlady ze slovenštiny nebyly nejpovedenější, ale jinak oceňuji hlavně zmínění některých málo známých žen, mnoho těch slovenských je v našem prostoru zcela neznámých.

Libris_Na_Ex
29.10.2020 4 z 5

Byly příběhy, které mě nadchly a jiné mě nechaly chladnou (a některé jsem už ani nedočetla). I tak jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

Anneli
18.07.2020

Nádherně zpracované a spousta motivačních příběhů, ale pár důležitých rebelek mi tam chybělo třeba Milada Horáková a Eliška Krásnohorská, ale jinak krásné.

adelinka
25.05.2020 5 z 5

Aj keď je pravda, že som mnoho žien nepoznala a ani som o nich nepočula, čítanie bolo zaujímavé. Príbehy žien, ktoré niečo dokázali v oblasti športu, umenia, pomoci iným alebo v oblasti vedy. A svojimi činmi určite pomohli aj mnohým ďalším presadiť sa rýchlejšie....

Maratka
05.04.2020 4 z 5

Knížku jsem si pořídila kvůli své bývalé zaměstnavatelce, která se do rebelského výběru dostala, neměla jsem ke knize žádné bližší informace, takže jsem moc nevěděla, co čekat. Byla jsem pak trochu překvapená, že stylem psaní je knížka určená spíše pro mladší čtenáře. Pro ty ale může být určitě velmi poučná i zajímavá a i dospělí si v ní jistě najdou své. Výběr rebelek je jistě subjektivní, to ale u knížek tohoto typu bude vždy. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o existenci spousty zajímavých žen, o níž jsem neměla tušení. Info o nich je sice stručné, zjednodušené (prostě spíše pro děti a dospívající), každý si ale může určitě další údaje dohledat jinde (už jsem párkrát sama provedla :D). A knížka je skutečně krásná, od obálky až po ilustrace uvnitř (ty se mi na ní líbily asi ze všeho nejvíce).

PanTydlitát
04.04.2020 5 z 5

Kdyz jsem precetla Pribehy na dobrou noc pro malé rebelky, myslela jsem, ze lepší motivační kniha pro holky nemuze byt. Az po precteni Kapek na kamani jsem si uvedomila, ze Rebelkám neco chybelo - Češky. I Slovenky, vzdyt jsme byly v jednom státe.... Výborná kniha.

Flatula
26.03.2020 4 z 5

Výběr rebelek pro mě ne vždy pochopitelný, ale za slovenské ženy jsem ráda, většinu jsem neznala. A knížka je opravdu pěkná!

NoraHudecová
01.03.2020 4 z 5

S publikáciami tohto charakteru sa roztrhlo vrece a ja si vravím prečo nie. Príbehov o šikovných ľuďoch nie je nikdy dosť. Kvapky na kameni sa zamerali na päťdesiat slovenských a českých rebeliek. V knihe nájdete napríklad prvú Slovenku, ktorá preplávala Lamanšský prieplav alebo nositeľku Nobelovej ceny za mier či kráľovnú šansónu.
Krátke príbehy sú doplnené výbornými ilustráciami a na konci knihy nájdete aj výkladový slovník s použitými pojmami. Text je nenáročný a výkladový slovník predurčuje tieto príbehy najmä pre mladšieho čitateľa.
Na tomto projekte sa podieľalo viacero autoriek a ilustrátoriek.

Candide
16.01.2020

Naprosto nepokrytě kopírují Rebelky. Jenom přidaly víc textu.

nofreeusernames
29.11.2019 5 z 5

Po výtvarné stránce i stylem psaní důsledně navazují na Rebelky. Moc se ta knížka povedla.