Ohnivé znamenie

Ohnivé znamenie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195781/bmid_ohnive-znamenie-2EI-195781.jpg 5 599 159

Nález ľudských ostatkov v podunajských lesoch privedie Barbariča na stopu bezohľadných lupičov a priekupníkov s otrokmi. Notár si musí zavolať na pomoc Steina a Jaroša. Spolu putujú do Prešporka, ktorý sa po páde Budína stal hlavným mestom Uhorska. Zdanlivo jednoduchý prípad sa rýchlo skomplikuje. Vyšetrovatelia musia zistiť, ako únosy mladých žien súvisia s odvekým súperením mešťanov s hradnou šľachtou, tajomnou samovraždou bývalého richtára a hlavne vyčíňaním prízraku, ktorého obete nachádzajú s ohavnými popáleninami. Posledné, čo Prešporok v predvečer volieb a veľkého výročného jarmoku potrebuje, je rozsiahle vražedné sprisahanie…... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Ohnivé znamenie , 2015

minirock
18.05.2018 5 z 5

Opět vynikající, Červenákovy knihy mají vzestupnou úroveň, pět hvězdiček přestává stačit. Ohromně zábavné, dovedně zamotané, těšil jsem se na každou další kapitolu.

Clara del Valle
11.05.2018 5 z 5

"Na hraběnce by si i tady kaprál vylámal své instrumenty. Tvrdá jako náhrobek z mramoru." Jaroš se zatvářil, jako by notářovo tvrzení přijal jako výzvu.

Jaroš měl očividně nějaký plán, protože krátce před tím měchem rozdmýchal uhlíky ve výhni a hlouběji do ní zasunul mučící nástroje. Oči mu zvláštně svítily, ale možná to byl jen odraz žhavých uhlíků.

Stejně ho nejdříve mučili. Stein neměl to srdce to Jarošovi odepřít.

To je humor přesně podle mléko gusta! A Jaroše prostě miluju. Celá trojka je úžasná, skvěle se ti tři doplňují - hodnej, zlej a ten třetí vzadu. Parádní díl, za mě zatím nejlepší. Nemůžu se těch knih nabažit a doporučuji je, kudy chodím, protože tohle je prostě parádní čtení.

otesánek
12.04.2018 5 z 5

Mě to prostě baví! Baví mi mystično propletené s realitou a historie zamotaná s fikcí.....Autorův styl psaní je velmi poutavý a čtivý. A co říct o knize aby člověk nic neprozradil? Nu přečtěte si ji nebudete litovat :)

avalonek
21.02.2018 5 z 5

Další pokračování Steina, Barbariče a Jaroše opravdu stojí za to..Jejich vyšetřování je pěkně zamotané ale oni si s tím nedělají hlavu a na vše zase přijdou.Nechybí tomu nic,má to napětí,akci a i ten vtip se tam najde..Ale za sebe můžu říct,že jsem ráda,že jsem se nenarodila do této doby.

Lolila
15.02.2018 5 z 5

Opäť výborné čítanie. V deji nie je hluché miesto, celý čas sa niečo deje. Aj keď si myslíte, že viete kto za tým všetkým stojí, koniec vás určite prekvapí.

ivoiro
31.01.2018 5 z 5

Jednalo se o mé první setkání s autorem. Navíc šlo o příběh z mého rodného města. Celou knihu hodnotím vysoce pozitivně. Již se těším na další příběhy z celé této série.

dusan122
25.01.2018 5 z 5

Opět výborná kniha.Nemám co dodat,jen doporučit.

Sauerkraut
23.12.2017 5 z 5

tímto dílem jsem dočetla celou pětidílnou sérii. Nevím, jak budu dál žít do doby, než autor napíše pokračování. Od poslední stránky je mi po těch třech strašně smutno :((((

astroweb
24.11.2017 5 z 5

Opět všechny hvězdičky. Jsem rád, že autor se začal věnovat spíše historické, byť čtivě napínavé, literatuře. Jde mu to náramně, jen tak dál .

shimice
14.11.2017 5 z 5

Začínám mít závislost na trojici hlavních postav :-)

niki-chan
11.10.2017 4 z 5

Opět velmi dobré čtení, zajímavá zápletka, místo i zločinec. Chování kapitána Steina mě nepřestává bavit. A i přes míru násilí, taková ale doba, je tato kniha velmi čtivá a každou stránku si užívám.

kapr
09.10.2017 5 z 5

Opět vynikající historická detektivka. Plusy - i když jsou v knize zaznamenána ta nejhorší zvěrstva, nezabíhá autor příliš k líčení detailů jejich průběhu, takže i slabší a měkosrdcatější povaha dokáže tyto stránky, byť s obtížemi, přečíst aniž by knihu odložila. Skutečně to není, jak se dnes s oblibou říká, můj šálek čaje. Na druhé straně kniha obsahuje zajímavý a napínavý děj, čtenář je seznámen mimo základních historických faktů především s podobou a životem dnešního hlavního města Slovenska, které v době kdy se příběh odehrává bylo hlavním městem Uherska. Mínusy - u hlavních postav tří vyšetřovatelů chybí vazby na jejich kořeny a rodinné prostředí, a i pokud jsou Vám něčím přeci jen sympatičtí, marně hledáte důvody k tomu si některého z nich zamilovat. Přínosem je tak spíše strhující děj, nikoliv prokreslení aktérů. Za největší mínus považuji závěrečnou vazbu na známou dějinnou postavu, přičemž netuším, zda jde v tomto případě o historickou skutečnost nebo fabulaci autora. Stručný popis děje: Vyšetřování nálezu lidských ostatků vyšetřovatele přivádí k možné souvislosti s šířícími se únosy dívek v okolí města, a vede k postupnému rozkrývání spiknutí, jehož aktéry postupně nacházejí i na nejvyšších mocenských pozicích hradu i města.

mapet85
08.10.2017 5 z 5

Tretí prípad našu dobre známu trojicu privádza do Prešporku. Ocitáme sa v roku 1598, kedy je toto mesto hlavným mestom monarchie. Stein, Barbarič a Jaroš riešia prípad zmiznutých mladých žien.
Knihe nemám čo vytknúť, túto sériu som si obľúbil už pri prvej knihe a Červenák len dokazuje svoje majstrovstvo. Prešporok v tomto období veru nebol „najvoňavším“ mestom a spoznávame ho aj z pohľadu bordelov, kde sa okrem iných častí mesta časť prípadu odohráva. Nechýbajú ani tradičné doťahovačky Steina a Barbariča a občas sa zamyslíte, ako sa títo dvaja, tak rozdielni ľudia, môžu spolu vôbec baviť, nieto ešte vyšetrovať prípad. :-) Prípad je dosť zamotaný, do hry sa dostávajú aj rôzne legendy, obetí s ohnivým znamením pribúda a záver je ako vždy strhujúci a prekvapujúci. :-) No a hor sa do Viedne na Diabla v zrkadle. :-)

francouz
07.10.2017 5 z 5

Rozjezd je trošku pomalejší, než obvykle, ale poté se rozjede jízda. Tentokrát nás zavede do staré Bratislavy a musím říci, že ta uherská tvář ji docela sluší. Krásně jsou zde vpleteny další známé postavy a to zejména Alžběta Bathory, to je opravdu neskutečné. Jako kdybychom se ocitli někde uporstřed Los Angeles a hledaly nějakou zrůdu, která se vyžívá v těch nejčernějších sexuálních praktikách. Krásně dávkované napětí a k tomu sexuální vzrušení v dobových reáliích, pro mě naprosto super, i když mě bylo zřejmé kdo za tím bude, stejně si nakonec spisovatel nechal nějaké překvapení.

OldaB
30.07.2017 4 z 5

První polovina trochu statická, pak se to slušně rozjede. Trochu mi vadí absence dalšího vývoje hlavních postav, případně návrat k jejich minulosti.

ZiPur
17.07.2017 1 z 5

Nejhorší díl ze série, příběh až příliš vykonstruovaný.

Boby17
28.05.2017 5 z 5

Opět strhující souboj trojice vyšetřovatelů se zločinem, opět výborný příběh, opět plný počet hvězd.

V28
21.03.2017 5 z 5

Zatím je Červenák každým dílem lepší a lepší. Čtivé, napínavé, vtipné i poučné a silná trojka v top formě. Příběh by se klidně mohl odehrávat v současnosti, jen odměny za vraždy a další zvěrstva bych určitě vzal z minulosti, ty dnešní jsou k smíchu. Hned se pustím do další knihy série. Pět hvězd.

OldřichHanton
10.03.2017 5 z 5

Tenhle díl série Stein a Barbarič se mi líbil asi nejvíc. Detektivka je to čtivá, má tempo, i když zkušenější čtenář toho zvládne dost odhalit ještě před koncem. Už se těším na další díl a doufám, že i nadále bude vycházet každý rok další díl.

borknagar
15.02.2017 5 z 5

Stein, Barbarič a Jaroš ve formě, jako nikdy předtím. 400 stran té pravé, historické, detektivně mučivé atmosféry. Juraje mám hodně rád, píše lehce, srozumitelně a jeho knihy nepostrádají napětí. Historický Prešpurk mi sedl zatím nejvíce. Snad Juraj někdy zavítá do historické Plzně, naše milované trio "detektivů", by tu mohlo zažít kdejakou taškařici.......