Ohnivé znamenie

Nález ľudských ostatkov v podunajských lesoch privedie Barbariča na stopu bezohľadných lupičov a priekupníkov s otrokmi. Notár si musí zavolať na pomoc Steina a Jaroša. Spolu putujú do Prešporka, ktorý sa po páde Budína stal hlavným mestom Uhorska. Zdanlivo jednoduchý prípad sa rýchlo skomplikuje. Vyšetrovatelia musia zistiť, ako únosy mladých žien súvisia s odvekým súperením mešťanov s hradnou šľachtou, tajomnou samovraždou bývalého richtára a hlavne vyčíňaním prízraku, ktorého obete nachádzajú s ohavnými popáleninami. Posledné, čo Prešporok v predvečer volieb a veľkého výročného jarmoku potrebuje, je rozsiahle vražedné sprisahanie…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195781/ohnive-znamenie-2EI-195781.jpg 4.6388

Kapitán Stein a notár Barbarič 3.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány
Vydáno, Slovart (SK)

Ohnivé znamenie, 2015

Kniha Ohnivé znamenie

Awča

Můj milý Barbarič se do toho vrhnul po hlavě :-)
Opět skvělý díl, čtení mě nesmírně bavilo, jen ten konec byl na mě dost komplikovaný a možná... možná bych některé záležitosti nehnala k oficiálnímu spravedlnosti.
Líbí se mi, že se dozvím více o celé době, životě katů, provozu nevěstince... A už se těším, až budu moct do Bratislavy naživo.
Jdu na další díl.

Rade

Za dobrodružný, notně krvavý příběh bych udělila asi jen tři hvězdy, ale přidanou hodnotou je pro mě ten historický pel, ta autentická dobová atmosféra, popsaná nejen v barvách, ale i v sugestivně vylíčených smradech. Skvěle funguje už osvědčená, značně nesourodá trojka hlavních hrdinů. No a historická Bratislava, další plus k tomu.
A jako jsem se po prvním dílu toužila podívat do Banské Štiavnice, teď bych se zase ráda prošla uličkami starobylého Prešpurku i vyšplhala na vrch s Hradem. Už aby se mohlo cestovat!

Hellboy12

Tak toto už áno...PARADA...fakt čím ďalej sa to rozbieha..

Ella_85

Ja jsem nadsena, tahle histroricka serie me moc bavi, podle me je kazdy dalsi dil lepsi a lepsi. Tenhle o vrazdach, pomste, spiknuti a svevoli slechty byl fakt narez a zminka o jiste osobe (o niz je taky kniha, jejiz jsem vlastnik) me do pribehu jeste vic „uvrtala“ .
Misty mi z vypraveni bylo trochu blbe, ale k atmosfere dane doby to sedelo jako na hrnec (prominte to prirovnani)...
Ale uz dost, ceka tu na mne Dabel v zrcadle

RHorse

Další díl, který si drží stále stejnou úroveň jako ty předcházející. Paráda. Jdu na další.

Mickhesh

Oproti předchozím dvou dílům slabší, i přesto 80%.

jarin58

Další díl s oblíbenou trojicí a zase lepší.Uvidíme u dalších dílů jestli bude pokračovat zlepšování.Jen mám připomínku k popisování jak sovy loví netopýry.Sovy loví jen co je na zemi,v letu ne.To je ale maličkost.

cryingPickle

(+ SPOILER) WOW! Citlivým povahám odporúčam nečítať túto knihu.

Je až neskutočne desivé akým spôsobom dokáže Juraj vyobraziť ľudskú brutalitu a krutosť v tejto knihe. Táto kniha vás znechutí, rozosmeje, rozprúdi vám krv v žilách lebo budete chcieť skočiť priamo do diania deja a pomôcť naším hrdinom. Zaslúžených 5 hviezdičiek. Červenák znova dokazuje, že je majstrom pera.

Škoda, že Žofka nedostala viac scénok s Barbaričom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak trochu som dúfal že ich vzťah sa rozvinie aj do ďalších kníh ale po poslednej kapitole to nevyzerá moc nádejne.