Ohnivé znamenie

Nález ľudských ostatkov v podunajských lesoch privedie Barbariča na stopu bezohľadných lupičov a priekupníkov s otrokmi. Notár si musí zavolať na pomoc Steina a Jaroša. Spolu putujú do Prešporka, ktorý sa po páde Budína stal hlavným mestom Uhorska. Zdanlivo jednoduchý prípad sa rýchlo skomplikuje. Vyšetrovatelia musia zistiť, ako únosy mladých žien súvisia s odvekým súperením mešťanov s hradnou šľachtou, tajomnou samovraždou bývalého richtára a hlavne vyčíňaním prízraku, ktorého obete nachádzajú s ohavnými popáleninami. Posledné, čo Prešporok v predvečer volieb a veľkého výročného jarmoku potrebuje, je rozsiahle vražedné sprisahanie…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195781/big_ohnive-znamenie-2EI-195781.jpg 4.6451

Kapitán Stein a notár Barbarič 3.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány

Vydáno: , Slovart (SK)

Ohnivé znamenie, 2015

Kniha Ohnivé znamenie

iatros

Mám ráda historické detektivky a doposud byl mým favoritem Vlastimil Vondruška, ale, upřímně, kam se hrabe na Mistra Červenáka. Doma mám bordel, neuklizeno, neuvařeno, nevyžehleno a nebude to lepší, protože hned po odhalení v Prešpurku jsem se s trojkou vyšetřovatelů (mrzoutem Steinem, primadonou Barbaričem a úchylem Jarošem) plynule přemístila nejdříve do Schemnitzu a Prahy (abych si oživila vzpomínky na minulá pátrání) a následně do Vídně na řešení nového případu (4. díl, Ďábel v Zrcadle). =)))

karolina7748

Mám ráda historické detektivky a tohle bylo pěkné počtení se sympatickým triem vyšetřovatelů.

chomic_pisek

Zklamání se opět nekonalo. Barbarič ukázal, že není padavka a později byl náležitě odměněn. Stein je pořád tvrdý a suchý jako opravdový stein a Jaroš je prostě frajer. Případ jako vždy důkladně zamotaný, rozuzlení divoké a celou dobu to bavilo. Kam pojedeme dál? :-)

ErikaKej

Podľa mňa jedna z najlepších kníh aké som v poslednom čase čítala. Napínavá až do konca. Ja som si ju vypočula v podaní Mareka Geišberga a naozaj to zvyšuje zážitok ak je kniha načítaná kvalitne. Rozhodne doporučujem.

Maud22
18.11.2021

Všechno začíná lidskou rukou v psí tlamě. Naše známá trojice Stein, Barbarič a Jaroš pátrají po unesené dívce a dostanou se na stopu pachatelů, kteří mají na svědomí mizení mladých dívek. A že ta stopa míří vysoko. Hlavní vyšetřování se ale odehrává v Prešporku (Bratislava) a setkáváme se i se starou známou z Pekelného vrchu. Barvitě popsané je prostředí lepšího nevěstince i městských lázní (horšího nevěstince), v nichž se odehrávají drsnější sexuální praktiky, ovšem oproti spáchaným činům jsou to kratochvilné hrátky. Stein je upjatý (i turecké nemravné obrázky "... takú bezbožnú odpornosť šmaril do ohňa. Už po niekol'kých dňoch."), ale rázný a spravedlivý, Jaroš dobře plní své povinnosti a Barbarič si konečně přijde na své. :-)

LubinkaG.
29.10.2021

Kniha ma prijemne prekvapila, realie zo starej Bratislavy potesili. Pri prechadzke urcite budem obzerat budovy a kuty spominane v knihe. Hned som sa vrhla na dalsiu knihu, aj ked v serii je pred touto.

m_martina
24.10.2021

Hezky jsem si početla, mně se totiž historické detektivky moc líbí.

Vestička
19.08.2021

Co na to říct. Návykové audioknihy. Jaroš je dĕsivej. Štajn má nĕjáký tajemství, proč není doma se ženou? A Barbarič je chudák vydĕšenej, citovĕ zmatenej. A má zlomenou ruku. Velice se mi tentokrát nelíbil konec. Odmítám si připustit, že to skončilo takhle. To jsou jenom nĕjáký chýry. Takhle historická detektivka končit nesmí.Spoiler Chudák kat. Nejkladnější postava.