Mrtvý na Pekelném vrchu

Mrtvý na Pekelném vrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193922/bmid_mrtvy-na-pekelnem-vrchu-itY-193922.jpg 4 985 257

Historická detektivka s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu, mysteriózního či dobrodružného románu od hvězdy české a slovenské fantasy. Napínavý děj se odehrává v Horních Uhrách v době tureckých nájezdů. Svéráznými hrdiny jsou ostřílený kapitán Joachim Stein - drsný, přímočarý a prostořeký válečný veterán a notář Matěj Barbarič - vzdělanec, diplomat a cestovatel se slabostí pro ženy a víno. Ti musí vyřešit případ vraždy šlechtice i pokus o velezradu.... celý text

Detektivky, krimi , Literatura slovenská , Historické romány

Vydáno: , Argo

Mŕtvy na Pekelnom vrchu , 2013

Witchann
Witchann
30.05.2022 4 z 5

Hned po prvním dílu mám jasno - tahle série mě bude bavit.
Jako ostatně doposud všechno ostatní, co jsem od pana Červenáka četla.
Věrohodné reálie, uvěřitelné postavy i jejich jednání. A pro jednou bez všudypřítomných cákanců krve a vyhřezlých střev. Skvělá práce na tak velkou změnu od autorova obvyklého žánru. Určitě se vrhnu i na pokračování.

Petrasuvicka
Petrasuvicka
16.03.2022 4 z 5

Můj první Červenák, kapitán Stein, Jaroš a spol.
Jejich charaktery a propojení mě opravdu baví, funguje mezi nimi knížní chemie a místy jsem se musela při jejich dialozích i zasmát.
Teď ke knize...
Slušná řezničina od první stránky. Ale navzdory dobře vystavěné zápletce jsem ze začátku měla problém se začíst. Spousta pro mě neznámých pojmů a mohamedánských titulů, dost slov jsem si musela dohledávat, protože je autor v textu nijak nevysvětlil. Rozhodně to chce soustředění, člověk se zamyslí nad něčím jiným, minou dva řádky a okamžitě se ztratí :D.

Ladys
Ladys
27.02.2022 4 z 5

Pro mě první ze série se Steinem a spol.
Čekal jsem větší pecku po vší té chvále tady. Na druhou stranu musím uznat, že ani žádné zklamání se nekonalo.
Stein je skálopevně vojensky tvrdý, notář Barbarič je mírně zhýčkaný měšťan, co funguje jako Steinův protipól, který je ale nakonec ochotný zabrat ve jménu věci.
No a mlčenlivý kaprál Jaroš to je úkaz. Absolutně věrný. Zbraň. Stroj ve službách Steina.
Tahle nesourodá trojka se dá do vyšetřování a stojí zato sledovat, co se jim podaří dát do pohybu.
Intriky, mordy, nějaká ta vlastizradička, jedy, oddanost, služba vlasti a velký majetek.
A osudové ženy.
To jsou atributy se kterými dost umě autor rozjel první příběh série.
Bavilo a už mám doma koupené další díly.
Tenhle si u mě pro začátek vysloužil čtyři hvězdy.

chomic_pisek
chomic_pisek
23.01.2022 5 z 5

Ačkoli první v sérii, pro mně už čtvrté setkání se Steinem a spol. Knihy se ke mně dostávaly napřeskáčku, protože si je půjčuju od kolegyně a beru ty, které jsou náhodou k dispozici nehledě na chronologii. Důkazem toho, jak tahle Červenákovo série baví čtenáře, budiž to, že ačkoli sama majitelka knihu ještě nečetla, ke mně se výtisk dostal už viditelně ohmataný a hned za mnou se po něm natahují další nedočkavé ruce.
Konečně jsem se dozvěděl, jak to v tom Schemnitzu bylo a jak se tihle tři dali dohromady. Jako vždy to bavilo od začátku do popravy.

ErikaKej
ErikaKej
08.01.2022 5 z 5

Červenáka som sa už dávnejšie chystala prečítať ale nakoniec bola mojou prvotinou séria Notár Barbarič a kapitán Stein. Zvolila som audiopodobu prednesenú Marekom Geišbergom, synom famózmeho Mariána Geišberga, a od prvého dielu som si tieto príbehy zamilovala.
Prvý diel nás zavedie do Štiavnice a autor tu vysvetluje historický kontext i pozadie vzniku vyšetrovacieho tria. Vzťahy správne iskria a postavy sa skvelo doplňujú. Do toho vynikajúca a napínavá zápletka. Podla mňa sa každým dielom kvalita ešte stupňuje a ja odporúčam celú sériu. Vynikajúce!

Jenny055
Jenny055
07.01.2022 4 z 5

Až teraz, vo vyššom veku som sa začala viac zaujímať o históriu a preto som siahla po tejto historickej detektívke. Prečítala som veľa severských ale aj iných detektívok a z roka na rok sú vraždy nechutnejšie a brutálnejšie. V tejto historickej detektívke boli aj tie surovejšie scény napísané tak, že som ich nemusela preskočiť. Dej bežal veľmi rýchlo, dialógy boli priame , (bez zbytočných rečí), bez zdĺhavých opisov, až som mala podozrenie, že počúvam skrátenú verziu. (Mala som neskrátenú) Marek Geišberg ma na začiatku trochu zaskočil, ale časom som si na jeho prednes zvykla (alebo on sa zlepšil :)), v každom prípade som sa už na večerné počúvanie v posteli tešila. Určite dám šancu pokračovaniu, len si predtým chcem niečo pozrieť v našich dejinách z toho obdobia, aby som sa lepšie orientovala.

oli2001
oli2001
05.01.2022

Kniha mne neoslovila, i když jsem se ji poctivě snažila dočíst. Nedočetla jsem, proto nehodnotím hvězdičkami.

Maud22
Maud22
09.11.2021 5 z 5

Ocitáme se na Slovensku v době tureckých válek. Přísného suchara Steina skvěle doplňuje notář Barbarič zvyklý na pohodlný život. Stein je zajímavá postava, místy je takový mravokárný, ale s jeho rodinným životem není něco úplně v pořádku, snad to zjistím v dalším díle této zatím 8svazkové série. Trojici s nimi tvoří kaprál Jaroš, katův syn. A zde opravdu platí, že jablko nepadá daleko od stromu (brrr). Stein je pověřen hledáním zrádce, případ se zamotává, podezřelých i mrtvol je více, ale jak říká Barbarič rychtářovi: "...my tých mŕtvych iba nachádzame. Nevyrábame ich." :-) Krutá doba si žádá krutý přístup a odhalení na závěr je překvapivé, zvlášť, když už se vystřídalo tolik domnělých vrahů.

LubinkaG.
LubinkaG.
08.11.2021 3 z 5

Zapletka fajn, styl pisania celkom ok. Len tie unavne siahodlhe opisy... Od 2/3 knihy som preskakovala cele odstavce, stacilo mi precitat si prvu vetu z kazdeho dalsieho.

soupik2012
soupik2012
22.10.2021 5 z 5

Nesourodá trojice se pustí do spletitého pátrání po zrádcích a vrazích. Velice vydařená dobrodružná historická detektivka, která je hodně zamotaná a orientace v příběhu vyžaduje poměrně značné soustředění. Drsný humor, hodně krve a mučení, ale naštěstí se pan Červenák v popisování mučení nikterak nevyžívá. To by tuto knihu hodně zkazilo. Je to především zábava. Audiokniha je také velice vydařená a načetl jí pan Marek Holý.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
14.10.2021 4 z 5

Velmi dobrá kniha o zrádcích a vraždění v dobách dávných. Autor se pochopitelně nevyhýbá ani popisu tortury. Hlavní postavy jsou velmi osobité. V ději jsem se občas lehce ztrácela, ale brzy zase našla.
Kniha spojuje děs a hrůzy v opravdu surovém formátu s vtipem a humorem.
Za mě spokojenost a určitě sáhnu po dalších dílech.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
09.10.2021 3 z 5

Štiavnica je krásné město i dnes a přitáhlo mě k této knize. Užila jsem si barvitou slovenčinu, příběh mi přišel průměrný a žádnou z postav jsem si nezamilovala - Stein je suchar, Jaroš sadista a Barbarič poněkud nemastný neslaný. Údajně jsou další díly lepší, tak jim dám ještě jednu šanci.

kuruteku
kuruteku
12.08.2021 4 z 5

Tak slovenský "Vondruška" přišel ze světa fantasy. Oproti Báthorymu zcela bez fantasy i vtipných hlášek. Krve a jiných tekutin teče dost, je tu i zajímavá historická linka, takže vlastně všechny důvody pokračovat.

Mája777
Mája777
24.07.2021 5 z 5

Skvělá napínavá historická detektivka. Četla se dobře a rychle. Takže můj další oblíbený vyšetřovatelský tým. No a rychle do dalšího příběhu :)
(24. 7. 21 - 18 004 - 48)

Vestička
Vestička
21.07.2021 4 z 5

Moc se mi to líbilo! Hezky se to četla I ve slovenštině. Červenak prostĕ umí. Napŕ . Slovo zdupkat( zdrhnout) rozkošné! A já mám dalšì místo, kam se musím podívat. Banská Štavnica musì být krásná. A to jsem ještĕ nebyla ani v té Kutné Hoře. A Barnabiča, toho bych si snad vzala i domů. Mohl by mi ale někdo vysvětlit co znamená Rušali pozdľž Dunaja?

novi74
novi74
02.07.2021 5 z 5

Výborná historická detektivka, kde se snoubí reálné prostředí s příběhem a napětí by se dalo krájet. První díl výborné série.

Finskej
Finskej
24.04.2021 4 z 5

Velmi dobře čitelná historická detektivka a začátek neméně zábavné série. Přiznejme si, že nemalá část českých/slovenských historických detektivek, které jsou od konce 20. a začátku 21. století tak oblíbené, je zhusta velice slabé čtení a některé člověk, pokud se skutečně nespokojí s tím nejjednodušším, musí odložit – proto je radost začíst se do Červenáka.

Awča
Awča
24.04.2021 5 z 5

Skvělé!
Napínavý příběh, nechyběl humor, historické reálie, kniha se četla velmi dobře.
Všechny tři vyšetřovatele jsem si zamilovala, už se těším na jejich další zážitky.

Hellboy12
Hellboy12
17.04.2021 5 z 5

VEĽMI dobrý začiatok série

Mr.Diktator
Mr.Diktator
04.04.2021 2 z 5

Potvrdila jsem si, že mě krimi nebaví ani středověké...