Krev prvorozených

Krev prvorozených https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235399/mid_krev-prvorozenych-235399.jpg 4 781 203

Po obrovském úspěchu knihy Mrtvý na Pekelném vrchu přichází druhý případ kapitána Steina a notáře Barbariče ze série historických detektivek. A opět má ty nejlepší předpoklady stát se bestsellerem roku. Zločin se rozmáhá jako nikdy předtím, ulice ovládají tlupy cizích hrdlořezů, náboženské konflikty se stupňují, z politiky se stala nepřehledná změť intrik každého proti každému. Městem se však šíří ještě jedna nová hrůza: tajemný únosce vraždí prvorozené děti významných hodnostářů. Mystické znaky na tělech obětí vedou Steina a Barbariče k okultistům v židovské čtvrti. Zdá se však, že pozadí rituálních vražd je mnohem složitější. Půjde opravdu o rozsáhlé spiknutí, které sahá až ke členům panovnického dvora?... celý text

Detektivky, krimi , Literatura slovenská , Historické romány

Vydáno: ekniha , Argo

Krv prvorodených , 2014

raty
06.09.2018 5 z 5

Byla jsem nadšená prostředím rudolfinské Prahy. Dobře propracovaný detektivní příběh a trojlístek vyšetřovatelů, kteří se skvěle doplňují, mě bavil.

leucantha
28.08.2018 4 z 5

Děj běžel jako na drátkách, dobré čtení ;-)

Hotovson
19.07.2018 5 z 5

Vynikající. Moc se mi to líbilo. Historickou detektivku jsem čet prvně od Vondrušky, ale tady je prostředí takový temnější a syrovější, pro sprostý slovo se nejde daleko. Podle mě lepší.

Navíc postavy Steina, Barbariče i Jaroše mi byly sympatický hned od začátku, což jenom podtrhlo pozitivní dojmy z knížky.

špulo
01.07.2018 5 z 5

Snáď ešte lepšie než prvý diel. Vďaka tejto knihe som si pripomenul, že mám v knižnici pár neprečítaných historických románov...

parxel
29.06.2018 4 z 5

Krev prvorozených se mi líbila mnohem víc, než Mrtvý na Pekelném vrchu. Měl jsem pocit, že příběh má mnohem větší "drive" a suchý humor kapitána Steina mi tentokrát sednul, jako oprátka na krk. Rovněž oceňuji zasazení příběhu do Rudolfínské Prahy a oživení některých historických postav.

Celkově dávám čtyři hvězdy, protože i přes výše uvedené klady si myslím, že se nejedná o žádné literární veledílo, ale spíše o solidní odpočinkou četbu, prosycenou pachem popraviště a hladomorny.

LOLYJA
04.06.2018 5 z 5

Nikdy som nemala v obľube historické romány. A toto je presne ten typ knihy, čo ma cez pútavý kriminálny príbeh prevedie časťou histórie. Záplatka super, do poslednej strany nepredvídateľné. Opisy, či už geografické, historické, politické, sociálne aj kulinárske presvedčivé, miestami až obracujúce žalúdok. Krv prvorodených má v prvom rade presvedčivosť, spád, napätie a skvelé rozuzlenie. Viem si predstaviť ako námet na skvelý kriminálno historicko výpravný film alebo seriál.

stryko007
26.05.2018 5 z 5

Po prvnim dile jsem si rikal co se bude opakovat, co bude noveho. A mohu rict ze vsechno, naprosto uzasna detektivka. Jeste lepsi nez prvni dil.

Clara del Valle
20.04.2018 5 z 5

Tak... a mám nového oblíbeného autora, kterému se povedlo takřka nemožné. Díky jeho sympatické hlavní trojici mě začala bavit historická beletrie, kterou nikdy nečtu. Díky za Výzvu a slovenského autora v ní. Velmi příjemné čtení. A nejlepší je takový to pousmání během některých pasáži, humorné situace, usmívat se u popisu mučení je slušný bizar. Jaroš jednoznačně nejsympatičtější... asi proto, že moc nemluví :-) my dva bychom si určitě rozuměli. Hrozně moc se těším na další díly, bohužel zatím jen tři.

minirock
18.03.2018 5 z 5

Parádní kniha. Perfektní popis rudolfinské Prahy, skvělá zápletka, výborně napsané postavy. Za mě určitě lepší jako první kniha s touto trojicí vyšetřovatelů a hned při další návštěvě knihovny si půjčuji další.

otesánek
13.03.2018 5 z 5

živé, poutavé, děsivé, záhadné, tajemné...prostě skvělé. za mně velké nadšení

TomoCZ
24.02.2018 5 z 5

I když jsem na knižní detektivky nikdy nebyl, tady v tý jsem se našel, stejně jako se v ní našel sám autor. I když mi od něj tématicky víc sedí ty historicko-pohanský věci, čtivostí je tohle daleko překonává. Jo, a konečně se pořádně dostalo i na Jaroše!

ivoiro
18.02.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha, kterou můžu vřele doporučit. Má to napětí i spád.

Lolila
10.02.2018 5 z 5

Perfektné, originálne. Červenák jednoducho píše výborne. Zaujímavá zápletka, tentokrát sa odohráva v Prahe. Stein, Barbarič, Jaroš -super sa dopĺňajú. Nechýba napätie, vtip, akcia.....

Bargud
03.02.2018 5 z 5

Naprosto nic co bych vytkl. Skvělé postavy, moc zajímavé prostředí a fajn příběh v prima historické detektivce. Celkově se mi tato série moc líbí, popisy utrpení zločinců a mohemadánů jsou super (skvěle sedí), to vše okořeněné humorem. Rozhodně mám v hledáčku i další díly a těším se.

avalonek
26.01.2018 5 z 5

Sakra..Jak to jen ten Červenák dělá,že ty jeho knihy jsou tak dobrý.Tohle snad bylo lepší ještě jak první díl..Napínavé,vtipné,akční a prostě a jednoduše parádní.Trojka Stein,Barbarič a Jaroš jsou opravdu frajeři..

KAREL6725
25.01.2018 5 z 5

Středověká detektivka , odehrávající se v Praze . Jako vždy výborné, tohle se čte samo. Plný počet hvězd.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Vynikajícím způsobem napsaná historická detektivka plná tehdejších reálií. Pro mě osobně výrazně zvyšuje atraktivitu příběhu zasazení do někdejší Prahy. Párádní čtení, rozhodně doporučuji všem fandům Červeňáka a napínavých historických románů.

Sauerkraut
04.12.2017 5 z 5

Vraždy mladistvých šlechticů v Praze slibují napínvé čtení. Prostředí zhýralé Prahy plné intrik tentokrát nahraje vyšetřovacímu umu Barbariče, zatímco von Stein zůstává poněkud vzadu. A Jaroš? Ten se sice činí, avšak kostlivci v jeho vlastní skříni mu nepříjemně dýchají na záda. Rozuzlení alá Agáta Christie, (viz mnoho účastníků rozpléta případ v jedné místnosti) je vítané, protože je jasně přehledné. Těším se na další díl

astroweb
21.11.2017 4 z 5

Byl jsem mile překvapený, velmi čtivá a historicky hodnověrná detektivka.

shimice
29.10.2017 5 z 5

Četlo se samo :-) Určitě si od autora přečtu něco dalšího.