Anjel v podsvetí

Anjel v podsvetí https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434422/bmid_anjel-v-podsveti-6jj-434422.jpg 5 412 121

V Prahe vyčíňa mor a cisár Rudolf II. sa aj s celým dvorom presťahoval do Plzne. Povesť tohto mravopočestného, panovníkovi oddaného mesta však ohrozuje séria zločinov. Najprv sa záhadne stratí synovec ruského vyslanca Vlasjeva, ktorý prišiel vyjednávať v mene cára Godunova. Pod hrozbou škandálu radnica poverí hajtmana Leopolda Steina, aby mladíka našiel. Prípad je však zložitejší a stopy vedú k vysokopostaveným osobám, hajtman teda požiada o pomoc svojho brata, chýrneho vyšetrovateľa Joachima Steina. Kapitán prichádza do Plzne so seržantom Jarošom po boku. V meste ich však čakajú hrozné správy a rozbieha sa nebezpečné pátranie, v ktorom nechýbajú umučení anjeli, tajné bratstvo zhýralých kacírov, dvojtvárni alchymisti, vražední špióni a démon, čo loví duše v labyrinte podzemných chodieb pod Plzňou.... celý text

Detektivky, krimi , Literatura slovenská , Historické romány

Vydáno: , Slovart (SK)

Anjel v podsvetí , 2020

tygřík2
19.03.2021 5 z 5

Tak poetický názov a tak drsný príbeh! Audioknihu číta pán Marek G. a jeho poňatie je neprekonatelné. Vo dvojici s pánom Červenákom -
jednoducho historicko-detektívkový raj.

katka9574
17.03.2021 5 z 5

Tohle bylo sakra dobré čtení! A víc snad ani není třeba dodávat ;)

Kami33
13.03.2021 5 z 5

Stein se ocitá v rodné Plzni, aby pomohl svému bratrovi. Setkáme se i s jeho svérázným otcem, nechybí ani Jaroš a Barbarič. Hezké čtení, i když místy trošku drsné.

Leona333
07.03.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Měla vše co k dobré detektivce patří. Vlastně i mnohem víc. Je skvělou ukázkou toho, že i historické krimi, nemusí být žádná nuda, ale zcela naopak...!

Argony
02.03.2021 5 z 5

Z knihovny jsem si knihu urvala jako první. A teď zas to strašné čekání na další díl. Doufám, že se Jaroš se S. a B. zase setká.

KAREL6725
02.03.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl serie Stein a Barbarič. Tak se mi to líbilo a dobře četlo jsem to přečetl za necelé dva dny. Plný počet hvězd. Doporučuji , velká spokojenost.

adevr
27.02.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od Ďura Červenáka. Ten chlapík holt umí pobavit. Strašně moc mě baví jeho knížky číst, a vždycky si jen povzdechnu, že už je konec.
Navíc je fajn že si dává práci i s historickými reáliemi a s různými zajímavými osobnostmi, o kterých si pak musím i něco navíc načíst.
Zde například turkobijce Michal Chrabrý, nebo poselstvo Borise Godunova ohledně sňatku.

Boby17
25.02.2021 5 z 5

Plzeň na prahu 17. století byla pěkně ponurým místem. Kompletní trojlístek vyšetřovatelů měl co dělat, aby vše ustál a své pověsti dostál. Pod nohy jim nebyly házeny klacky, ale přímo břevna. Při popisu pátrání v tajuplném podzemí jsem si stále musel uvědomovat, že lucerny se svíčkami měly úplně jiný dosah než dnešní baterky s ledkami či halogeny. A popisy soubojů s chladnými i palnými zbraněmi byly opět strhující. Radost z čtenářského zážitku byla ještě umocněna tím, že jsem zároveň plnil 8. úkol ČV 2021, protože dopis stál na samém počátku tohoto příběhu. Bez váhání dávám všech pět hvězd.

Palus
21.02.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda, už se těším na další díl...

Sauerkraut
20.02.2021 4 z 5

Kniha se četla skvěle a téma zvráceného rádobypočestného obyvatele katolické bašty Plzně je bezesporu atraktivní. Ale ty erotické scény mohl autor trochu zakamuflovat do eufemistického hávu.

kokrokr
20.02.2021 4 z 5

Konec románu byl asi až příliš rozvleklý a zamotaný a neuškodilo by tu pár stránek ubrat, aby příběh dostal větší spád a lépe vygradoval. Autorův literární projev je ale pořád zábavný a čtivý a já si rád počkám na další díl.

babystar
16.02.2021 3 z 5

Na tento díl jsem se fakt hrozně těšila, ale asi jsem neměla tu správnou náladu. Asi v něm bylo na mě příliš "smilstva" a "sodomie" i nelogičností. Minulé díly mi přišly zajímavější a uvěřitelnější.

J.P.S.
14.02.2021 5 z 5

Četl jsem všechny dosud vydané díly série a tenhle zcela suverénně vede a všechny překonává. Obavy, že při sedmé knížce začne série upadat do stereotypu, se ukázaly jako liché, naopak úroveň opět poskočila o něco výš. Za mě zatím nejlepší díl ze všech.

Dlužno upozornit, že jde zároveň také o díl zřejmě nejdrsnější, který občas balancuje mezi historickou detektivkou a historickým thrillerem. Kromě tradiční porce „krve a železa“ se zde dočkáme také pořádné dávky drsné sexuality (v tomto je překonána i scéna v kobkách Drachschlossu z dílu Ohnivé znamení).

SPOILER: Při odhalování plzeňského případu se všichni naši hrdinové ocitnou velmi blízko smrti. Stein schytá kulku vpálenou přímo pod žebra, Barbarič se proti své vůli vykoupe v zamrzlém rybníce a jen taktak se nestane potravou pro ryby, a chudáka Jaroše znásilní stryga se sadistickými choutky a nakonec se mu ještě budou vrtat v lebce (to poslední však k jeho dobru). Také více než kdy předtím se našim hrdinům dostane podpory „seshora“, tentokrát od prince Maxmiliána Habsburského, bez jehož „politického krytí“ by patrně všichni tři skončili na plzeňském popravišti. A mimořádně zajímavý je konec, který naznačuje, že se možná (!) dočkáme sólového dílu s Jarošem.

kolacky
13.02.2021 5 z 5

Qta - moje řeč! Strašně se mi líbily narážky na plzeňské pivo... Jinak tedy příště zase ve třech, Ďuro, nebo palaš ven a jednu dostaneš naplocho!

Hotovson
12.02.2021 5 z 5

Opět skvělý a já nemam co vytknout! Samozřejmě mě potěšilo, že se celej děj odehrává v mojí rodnej Plzni a okolí, to byl takovej bonus, ale i kdyby to bylo kdekoliv jinde, tak je to paráda. Akorát to teda neni historická detektivka (jenom), tuto je historickej krimi thriller se všim, co k tomu patří a co nám třeba servírujou spisovatelé severskejch krimi, tady ovšem s bonusem historie a osobností té doby. Kniha je napěchovaná spoustou akčních scén ze kterejch mrazí, nejen proto, že opravdu mrzne a všude je sníh, ale naší trojici jde opět o život, záhadama a tajemnem, k čemuž přispívá i dost značná část děje odehrávající se v podzemí. Navíc oběti vražd jsou mučeny docela brutálnim způsobem. Do toho všeho se míchají intriky císařského dvora, kterej je dočasně v době moru přesunut do Plzně.

Od všeho je tam trochu a je to dobře vyvážený, docela často jsem se i zasmál, když někdo z trojky zahláškoval. Pobavila mi zmínka o plzeňskejch patocích a že by si na vaření piva měli pozvat nějakýho němce (což se roku 1842 skutečně stalo) a potom hafan Zoubek, opravdu příznačný jméno :)

peedbook
09.02.2021 5 z 5

Temná a chladná Plzeň perfektný príbeh .......

astroweb
09.02.2021 5 z 5

Od tohoto autora se mi líbí právě tyto historické kriminální příběhy, tento se mi líbil ze všech šesti prozatím přečtených skutečně nejvíc, perfektní zvládnutí historických reálií, čtivý a poutavý jazyk, naprosto úžasné finále.

Atuin
09.02.2021 5 z 5

Tentokrát autor slovy nešetřil. Příběh je poměrně rozsáhlý, ale má pořád to tempu, šťávu a celkově zvuk. Zdá se mi že by se možná Juraj rád vrhl na historický román jako takový, některé momenty jsou tam vic jak chytlavé, ovšem stejně jako obraty v soubojích. Autor nepřekračujte ale svoje sebou vytyčené meze a tím nehyzdi color celé dynamiky pribehu, kterou vystavil. Jen občas pomrkne. Moc pohodové čtení.

Valdora
08.02.2021 5 z 5

Pan autor prostě umí, každá jeho detektivka je pro mě skvost.

roman6788
07.02.2021 5 z 5

Pekny a zaujimavy pribeh s mnozstvom zvratov.
Jedine co sa da vytknut je, ze sa trosku hrdinovia viac roznadavali.