Neviditelná armáda

Neviditelná armáda

Kapitán Nemo zásahem svého "meteoritu" potápí loď Kamako i její zločinnou posádku, zachraňuje Arna i Jiřího, kteří se stávají jeho společníky v boji proti zločinnému vynálezci a jeho silám, které chtějí vynálezu zneužít v nové válce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32045/kapitan-nemo-iii-neviditelna-armada-32045.jpg 4.3121

Kapitán Nemo (3.)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Toužimský a Moravec

Lessana

Na to, že druhý diel trilógie skončil tak napínavo a v tom najlepšom, ako sa hovorí, tretiemu dielu toto napätie chýbalo. Prvá polovica knihy sa napodiv dosť vliekla a na úkor posunu v deji boli opakované opisy Nemovej podzemnej ríše, tentoraz videnej očami Arneho. Až potom sa to rozbehlo, hoci množstvom nepravdepodobných situácií. A koniec... prišiel akosi prirýchlo. Pacifistické (až utopické) záverečné riešenie občas vyvoláva úsmev a spôsobuje povzdych: "Keby sa to takto dalo!" No v každom prípade, trilógia Kapitán Nemo je krásnym dobrodružným čítaním :).

Kapis
29.09.2014

Jako děcko jsem to hltal i s obalem, mělo to své kouzlo, myslím, že bych se nenudil ani teď v dospělosti, i když asi dost představ je už kapku překonaných, třeba co si ještě vzpomínám - takové vrtání do špičky Everestu, odkud Nemo vypustí raketu;) Třeba se k tomu ještě dostanu s děckama, v knihovně nicméně obě Troskovy trilogie mají své čestné místo.

gladya
16.09.2014

Srdeční záležitost mého dětství, nelze jinak než dát 5 hvězdiček. Možná je to naivní a mimo i z pohledu tehdejších poznatků vědy. Ale to vůbec nevadí.

Ruxandra
21.11.2013

Ať už jsou tyto knihy vědecky mimo či ne, já ten příběh jako dítě milovala a s chutí si ho přečtu klidně i teď. Jedna z mých srdečních záležitostí!

Lubor123
13.11.2013

Je tomu asi tři neděle co jsem si pře bazar pořídil od Trosky jeho napsané knihy. Je velmi úsměvné si opět tyto knihy přečíst po mnoha letech.

gmilena
12.09.2013

Super čtení, asi tak 20x . Mám vydání z roku 1992, které není v databázi uvedeno

Tazz1
30.08.2011

Trilogie co se čte jedním dechem.