Nemova říše

První díl trilogie seznamuje čtenáře s dvojicí českých techniků, kteří chtějí sestrojit ponorku a vydat se v ní na průzkum mořského dna. Za dramtických okolností se dostávají do fantastické podzemní říše kapitána Nema a stávají se jeho spolupracovníky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38136/kapitan-nemo-i-nemova-rise-38136.jpg 4.4172

Kapitán Nemo 1.

Literatura česká, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Sfinga

Kniha Nemova říše

kubakubikula
předevčírem

Čte se dobře,rychle to odsejpá, ale vcelku se tam nic moc nedělo, uvidíme co další díl. Na tu dobu,kdy to autor psal, je to naprosto neuvěřitelné.

Israha
07.12.2019

V podstatě stejné, jako přímé pokračování Zápas s nebem (které jsem shodou okolností četl dříve). Troska výborný jazykově a imaginativně, schopný navodit pocit tajemna a mrazení, vkusně zařazující humor, ale těžkopádně vyprávějící a nepříliš schopný vykreslovat charaktery. Pavědecké je to ve srovnání Zápasu s nebem, který byl místy hodně urvaný ze řetězu, méně, ale čte se to podobně. Zajímavá přehlídka autorské fantazie a umu při práci s textem, ale příběhově poslabší.

mol378
26.07.2019

Tajemné, fantazijní, skvělé! bavilo mě v dětství o moc víc než Verne a to je co říct!

Peetrs
19.02.2019

Kvalitní a strhující sci-fi. Jako kluci jsme jeho knihy doslova hltali. Četli je ale i dospělí. Co mne teď doslova šokovalo, byla přednáška předního prof. fyziky v USA Michia Kaku. Vždycky jsem si myslel, že teorie o pohybu rakety jsou u Trosky slabinou. Troska ale hodně předběhl dobu, dnes se o podobném principu teoreticky uvažuje (mezi fyziky) v USA. To potěší. Kniha je velmi stará, proto přijměme dobové reálie (logaritmické pravítko) - tehdy se o elektronice nic nevědělo - ta přišla se Star Trekem (Uhura a její naslouchadlo apod.).

scorpion10
13.11.2018

Trilogii a následně i Zápas s nebem, jsem přečetl za 2 dny...stejně dychtivě jako za mlada (teď důchodce) - Troska patří ke klenotům mé knihovny..

Adamusoudipus
08.11.2018

Je to velmi poučná kniha a má spoustu fantazije. je velmi dobrodružná.

Nejvíce mně překvapilo jak jen autor mohl vymyslet něco tak propracovaného(ten příběh) a něco tak fantazivního a pěkného.

scorpion10
05.08.2018

Velmi dobré

danny_21
19.06.2018

Knihy Trosky jsou hezkým návratem do klukovských let. Tato a následná trilogie Zápas s nebem jsou dost možná tím nejpovedenějším v díle českého Verna. V tomto případě známí hrdinové z předchozích děl Farin s Holanem uspořádají novou výpravu do mořských hlubin, nicméně se jim dostane přijetí od nejslavnější Julesovy postavy v báječné podzemní říši - 75 %