S nasazením života 1

S nasazením života 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66292/s-nasazenim-zivota-66292.jpg 4 21 7

Hrdina špionážního románu polského autora je znám z populárního televizního seriálu jako kapitán Kloss. První díl románu osvětlí čtenářům jeho biografii i počátky „druhého“ života: ve skutečnosti je tento důstojník abwehru Polák, který po dobu druhé světové války pracuje pro sovětskou stranu. Prožívá řadu nebezpečných situací, kdy jeho život doslova visí na vlásku a kdy jeden chybný krok znamená jistou záhubu.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Stawka wieksza niż życie , 1969

Gracian1964
25.08.2023 5 z 5

Príbehy a dobrodružstvá budúceho kapitána Klossa, špióna poľskej rozviedky v uniforme nemeckého Abwehru. Jeden z mojich detských hrdinov. Čakajú ma ešte dve časti, predtým si však dám od nich pauzu.

milan3144
17.08.2020 5 z 5

Napínavé, svižné, velmi dobré. Sice pár much bych šťouravě našel, ale jsou to spíš z mého pohledu jen mušky. Seriál mě v mládí zcela minul. Jen jsem věděl že byl, ale neshlédl ani jeden díl. Nyní si to vynahrazuji a jsem spokojený. Jdu hned na další díl.
Pět hvězd.

jprst
26.07.2019 4 z 5

Tak jsem si po mnoha letech zase připomněl knihu, která byla ve své době velice populární stejně jako podle ní natočený televizní seriál. A musím přiznat, že jsem si opět dobře početl, příběh nemá hluchá místa, napětí se nevytrácí a idealizace hlavní hrdiny také není příliš přehnaná.

BabaJaga11
01.10.2018 5 z 5

Není to zrovna můj žánr, ale knížka se mi četla moc dobře. Nejen proto, že děj je napínavý, ale protože hlavní hrdina je typem kladného hrdiny, který se s opravdovým nasazením vlastního života snaží zachránit i ty, které ostatní už odepsali. Někomu to třeba může připadat přitažené za vlasy, ale podle mého názoru nejde ani tak o to, zda podobný člověk existoval, anebo je příběh nadporučíka Klosse ve skutečnosti příběhem několika lidí. Důležité je, že takový hrdina alespoň v knize či filmu existuje a může se stát inspirací pro ostatní.

Pavelpi
13.01.2018 4 z 5

Dříve velice populární seriál,na který v té době koukala celá republika.Je škoda,že pomalu upadá v zapomenutí stejně jako kniha.Je to škoda,protože děj má napínavost a také celkem spád.Občas se k ní vracím a prožiju si zase příběhy Hanse Klose.

Ječmínek
15.10.2015 3 z 5

S nasazením života je odstrčená kniha a to je škoda. Kdo má rád špionážní a válečné příběhy, měl by si ji přečíst. Je dobrá.

vitavita
10.03.2012 3 z 5