Kapitán Kajman

Kapitán Kajman https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32667/bmid_kapitan-kajman-GGG-32667.png 4 114 10

Čtyři delší povídky - Kapitán Kajman, Kanadský Bill, Mluvící kůže a Tyčkař. Vyprávění zachycuje příběhy zálesáků, indiánů, zlatokopů, námořníků, pirátů, dobrodruhů i usedlíků na západním pobřeží Spojených států na konci minulého století.

Literatura světová Dobrodružné Příběhy
Vydáno: , Kentaur

Kapitän Kaiman und andere Erzählungen , 1955

MaxíkD.
16.02.2023

Kapitán Kajman je zkrácená verze knihy Zajati na moři.

Kakho-Oto
08.11.2021 4 z 5

Nyní na podzim 2021 jsem četl jen povídky Kanadský Bill a Mluvící kůže, poněvadž Kapitána Kajmana jsem před lety dvakrát četl v původní verzi pod názvem Zajati na moři. Povídku Tyčkař jsem četl v jiné knize zhruba před rokem. Osobně se mi nejvíce líbí Mluvící kůže, poté následují v tomto pořadí - Kanadský Bill, Kapitán Kajman a Tyčkař. Celkové hodnocení knihy cca 70-75 %

Jaruš7
17.05.2021 4 z 5

Trefně dosazené postavy do dobrodružných příběhů.
Vinetů s Abrahámem Lincolnem, Old Firehand a další zálesáci, indiáni, zelenáči a námořníci a zlatý apačský poklad - důvod šarvátek a osvícení v nastalém zrodu Ameriky.
Kapitán Kajman - jak vhodný název pro PIRÁTA, budí strach oprávněně, neboť PIRÁTI byli a jsou dodnes významově zločinci, vědoucí, že s jejich symbolem - lebkou a hnáty na vlajce, je čeká za loupeže a vraždy nemilosrdně a všude oprátka.
Došel i on ke svému ortelu za skutky, coby pirát po zásluze, díky odvaze a čestnosti práva a zákona dbalých hrdinů.

Potěš nás Pane, nenech dojít ten čas, kdy se k České straně Pirátů budou chtít připojit i ti s jistými požadavky na charitu ti somálští.
Význam slov je mezinárodně uznávaný pojem.
Zasloužíme si mít vlajkou pirátů omotaného korunovaného lva ?????
Dehonestující í a trestuhodná evidenční úředničina ve státní správě. Bez pardonu na milost, arest za zostuzení české státnosti.
Likvidace názvu je ve státním zájmu.
Stranu Loupeživých vrahů si dovolit nemůže nikdo.

Jistý pocit falše či lidumilnosti se navzdory přátelství i nepřátelství vyskytuje pozdrav a oslovení, vždy při setkání, " můj bratře -barva výhradně jen bílá či rudá, černá a žlutá nebyla v kurzu.
Audiokniha - s příjemným poslechem.

Oplak
16.09.2020 3 z 5

Ale áno! Bolo to dobré.
Mám za sebou ťažké životné obdobie. A hľadal som niečo, pri čom si "vyvetrám hlavu" od negatívnych myšlienok.
Kniha účel splnila.

Viem, nie je to to najlepšie z tvorby K. Maya. No našiel som to, čo som očakával.
Jednoduché, dobrodružné čítanie, kde zlosynovia dostanú 'co proto' a dobro zvíťazí.

kokrokr
23.08.2020 3 z 5

Jednoduché dobrodružné čtení. Slabší průměr.

AnselmaAlois
29.04.2020 5 z 5

Jsem ráda že jsem našla ještě něco od Karla Maye. Přečetla jsem toho od něj tolik,že už jsem ani nedoufala. Ve čtyřech povídkách budeme mít zase tu čest setkat se s Old Shatterhandem a jeho pokrevním bratrem Vinnetouem. Mě osobně se nejvíc líbila titulní povídka Kapitán Kajman, ale všechny stály za přečtení. Doporučila bych spíše těm, kteří už se s Mayovou tvorbou setkali.

danny_21
10.08.2018 2 z 5

Soubor čtyř povídek podprůměrné kvality - 45 %

mtrefil1
26.05.2018 3 z 5

Knížka je z Mayovy rané tvorby. Ve skutečnosti se jmenuje Zajati na moři. Piráti mi do mayovek moc nesedí. Sam Firegun (Deadly gun) nenahrazuje Shatterhanda dobře. Opět doporučuji Olympii, jelikož tam Vinnetou neskalpuje. Jediné pravé vydání je však od návratu

Džerkys
14.02.2017 5 z 5

Kniha, ač rozdělená do povídek, tak byla velice čtivá, nejlepší z knihy - povídka Kanadský Bill. Smutná, napínavá, postupně příběh krásně gradoval.

vitavita
13.03.2012

Nejvíc se líbila povídka Tyčkař.