Vražda ve společnosti Consus

Vražda ve společnosti Consus https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86506/vrazda-ve-spolecnosti-consus-86506.jpg 3 66 19

Kapitán Exner série

< 13. díl

Toto je nový detektivní příběh s kapitánem Exnerem. „Shrneme si to, moji důstojníci…" jak v obtížných etapách řešení případů říkává kapitán. Příběhy začaly vycházet v polovině šedesátých let a jsou nejvyhledávanějšími detektivními romány nejen u nás, ale nejvyhledávanějšími našimi detektivkami v zahraničí. Jen českých vydání je v počtu vydaných knih více než tři miliony. Práce byly přeloženy do devíti jazyků, zvláště do němčiny a švédštiny. Po více než deseti letech se transformovala nejen naše společnost, ale i kapitán. Tento doktor obojího práva se – patrně vzhledem ke svým zásluhám – stal docentem a ujímá se případu několikanásobné vraždy Zdá se jen proto, aby nevyšel ze cviku. Asi tu hraje významnou roli jeho vztah k prezidentu společnosti Consus PhDr. Schlayersteinovi…... celý text

dalia1769
30.06.2023 2 z 5

Rozhodně slabší než předchozí díly, pokus o pokračování Exnera v době "porevoluční" už nemá prostě to kouzlo, navíc mi příběh připadal poměrně překombinovaný a konec i dost nejasný...

Ív688
13.10.2022 1 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetla, upřímně, kapitán Exner už mi připadá poměrně vyčpělý a děj knihy místy zmatený a tak jsem se v něm poněkud ztrácela, odkudsi se noří nové postavy, aby se znovu ztratily, nakonec ani nepadne jméno vraha, takže postrádá smysl, že se všichni zainteresovaní schází...inu nepovedené, zbývá mi jen říci, že jsem rozladěná, ptotože jsem se těšila na úplně jiný příběh...

Bulba
24.04.2022 3 z 5

Souhlas s níže uvedenými komentáři. Kapitán Exner prostě patří do předrevoluční doby.

Vydra57
28.08.2021 1 z 5

slabé, křečovité

emamat
08.05.2021 odpad!

Tento díl snad napsal někdo jiný! Dlouhá souvětí ,u kterých ztrácíte smysl a proti tomu jednoslovné věty, které také smysl postrádají. Děj nepromyšlený. Toto si
Exner nezasloužil.

Ladis777
13.02.2021 odpad!

Nuda. Mizerně napsané dialogy, mizerně vymyšlená zápletka i část postav. Po několikáté detektivce od českých autorů konstatuji, že žánr detektivky prostě neumíme napsat.

georginaa
07.07.2020 2 z 5

Tak konečně jsem dočetla poslední díl ze série a jsem ráda, že to končí. Protože poslední díly ztratily kouzlo z minulosti. V nové době to už není ono, sice postavy se zachovali, ale nějak mi to k dřívějším dílům nezapadá.

jprst
28.05.2020 1 z 5

Nabízí se otázka, zda této knize nepropůjčil autor pouze své jméno. Autor patří mezi mé oblíbené, ale tento příběh je skoro propadák.

daudurhundur
31.12.2019 2 z 5

Kapitánu Exnerovi to v raném kapitalismu 90. let vůbec nesluší... příběh a okolnosti jsou oproti předchozím dílům výrazně slabší... Vlček s Beránkem pracují podle zvyklostí, všechny ostatní postavy jsou nepříjemné a/nebo neuvěřitelné. Až příliš poplatné době

vojteska70
22.05.2019 1 z 5

Nelíbilo se mi to nasazení do dnešní doby. Ty staré jsou mnohem hezčí

ondrej.b
12.11.2018 3 z 5

Stále je to ten samý kapitán Exner se svou posedlostí čistotou a vytříbeným oblečením, stále ho dobře doplňují kolegové Beránek a Vlček, stále má příběh docela spád a opět je tam sympatická dívka, která Exnerovi....... :-). Nicméně zasazení do naší "novodobé" historie je tak nějak na hraně. Mobily a počítače mi k Exnerovi moc nesedí, byť jich není nijak moc. Zápletka je ale dosti zamotaná množstvím postav a nějak mi na konci chybělo "seznámení" s pachatelem. Ten konec mi přišel hodně rychle odbytý.

postrach
18.09.2018 4 z 5

Tento díl,se mi nezdá tak dobrý.

Nifredil
02.03.2018

Pořád je to moc dobře a pěkně napsaná detektivka. Pořád to má ten vtip, co většina od pana Erbena má, ale ten přenos do současnosti tomu opravdu přece jen něco ubírá. Zvláštní je, že já osobně jsem se u téhle exnerovky v jednu chvíli dokonce zasmála nahlas. Tak nevím, jak nakonec vlastně posoudit, trošku rozpačitý pocit zůstává.

Chesterton
27.12.2017

Tuto už ani zkoušet nebudu. Díky pane Erbene za prvních 11 knih:)) Pro mě jste Pan Autor:))

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

moničina
26.06.2017 1 z 5

Jediná Erbenovka, ktorá ma vôbec nebavila. Akoby ju napísal niekto iný.

Marla
08.06.2017 2 z 5

Nějak jsem se tím prokousala, i když jsem si musela udělat seznam kdo ke komu patří a komu co patří.....

Majdule
06.03.2017 2 z 5

Jak je možné, že co okouzlovalo v Pokladu byzantského kupce, se tady stalo malérem?! Místo osvěžující hry s jazykem a určité výstřednosti, žvanivost a nesoustředěnost. Komplikovaná zápletka se mění na chaotickou, spletitost, která baví, na nepřehlednost, v níž se čtenář ztrácí a která nudí. A Exner se proměnil v manýristickou figurku obklopenou typy, nikoliv živoucími postavami. Je mi tohoto rozloučení s jedním z nejslavnějších a nejstylovějších českých detektivů líto.

Jumbo
16.01.2012 5 z 5

Tento příběh se mi obtížněji četl - střídají se velmi rychle za sebou různé děje a postavy, které spolu samozřejmě souvisí, ale jedná se o mnoho scén s mnoha různými představiteli na různých místech, problém zapamatovat si, kdo je kdo... Trochu jsem se v tom ztrácela. Ostatní autorovy knihy se mi četly mnohem lépe, jsou skvělé.

české krimi české detektivky kapitán Exner

Václav Erben
česká, 1930 - 2003