Denár v dívčí dlani

Denár v dívčí dlani https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86502/denar-v-divci-dlani-86502.jpg 4 157 36

Kapitán Exner série

Vyšetřování loupežné vraždy mladé dívky přivede kapitána Michala Exnera, bílou vránu mezi policejními důstojníky své doby nejen vizáží, ale i životním stylem, opět mezi archeology. Znovu se můžeme těšit na spletitý a napínavý příběh, jehož kořeny sahají do minulosti, na Exnerův nevšední způsob uvažování i jiné jeho extravagance.... celý text

BaPe895
BaPe895
25.03.2024 5 z 5

Výborná starší česká detektivka s šarmantním kapitánem Exnerem.

rafan65
rafan65
18.02.2024 5 z 5

Další skvělý příběh kapitána Michala Exnera a jeho pomocníků, Beránka a Vlčka. Opět skvěle napsaný příběh který čtenáře musí bavit, jde o klasiku české detektivky. Takové množství osob které autor dokázal do příběhu zapracovat, a přitom vede čtenáře neomylně k zdárnému rozluštění zápletky, tomu říkám kumšt. Jsem hodně spokojený můžu jenom doporučit.

janina66
janina66
17.11.2023 5 z 5

No páni, to bylo zamotaný! Takových podezřelých. Ani jsem se vraha nesnažila uhodnout, nechala jsem se překvapit. Skvělá česká detektivka s M. Exnerem.

baji42
baji42
19.02.2023 5 z 5

Klasika se sympatickým detektivem staré školy s chováním gentlemana. Nenudí ani po létech.

Makii
Makii
21.06.2022 5 z 5

Další z perfektních případů kapitána Exnera. Na léto či dovolenou úplně ideální. Opět setkání s již známými archeology z předchozích dílů. Hodně jsem se i pobavila, je to vtipné. Vraha není úplně těžké odhadnout, ale to tomu neubírá. Líbilo se mi.

felia
felia
23.09.2021 5 z 5

Tuto knihu, stejně jako jiné Erbenovy knihy, čtu už povíceré. Obdivuji autorovu chytrost, inteligenci i smysl pro humor

Isew
Isew
08.08.2021 1 z 5

Jsem za půlkou a každý den se nutím, abych se trochu posunula. Ztrácím se v postavách a je mi úplně jedno, co se stalo a kdo to udělal. Možná, kdybych se trochu snažila, tak bych se v těch postavách zorientovala, ale nechce mi. Nebaví mě to. Postavy jsou mi úplně volné. A když jsem za půlkou, tak už by mě to asi bavit mělo. Knihu jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy a i když jsem se snažila, tak ji zkrátka nedám. Je to můj čtvrtý Exner a zatím bezkonkurenčně nejslabší.

slunicko1958
slunicko1958
07.07.2021 4 z 5

Detektivní příběh jak stvořený k letnímu čtení. Nenáročný, odpočinkový. Tím ovšem netvrdím, že jsem všechno pochopila a že děj byl strhující!

faba
faba
29.01.2021 3 z 5

Klasický Exner. (viz níže) :-)
Pamatuji si na film, myslím, že Exnera hrál p. Kodet, v tomto díle. Je to normální detektivka. A jako k takové je nutno k tomu přistupovat. Nic víc, nic míň.

zdenaR
zdenaR
22.01.2021 4 z 5

Klasický Exner.
Je příjemné se někdy opět začíst do poklidných starých českých detektivek :-)))
A pokud se hodí do čtenářské výzvy, je to bonus.

Ava365
Ava365
23.08.2020 4 z 5

Klasická Exnerovka.

georginaa
georginaa
07.07.2020 5 z 5

Desátý díl je opět zasažen mezi archeology. Jak se jedná o nález z let předminulých, vždy se najde jedinec, který svou chamtivostí se nebojí spáchat zločin.

emilieselden
emilieselden
04.06.2020 2 z 5

Čekala jsem napínavou, dobrodružnou detektivku a místo toho..... Žádné napětí, zápletka, vysvětlení na konci, nezajímavé postavy. Prostě nuda, nuda a ztráta času.

Marika Vanova
Marika Vanova
14.11.2019 5 z 5

Tak si to shrneme, pánové.
To ví jen Bůh a svatý Václav, že příběhy s kapitánem Exnerem se čtou velmi dobře a čtenář je i značně pobaven. To je osud!

85098211
85098211
18.06.2019 4 z 5

Další zajímavý případ kapitána Exnera. Nejdřív mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách i ději, ale potom už se kniha četla sama. Autor píše tak trochu jiným stylem, než ostatní, ale zase tak zůstává svůj a originální ;-). Prostředí archeologie se mi líbilo moc, kdysi dávno jsem o tomto povolání dokonce i snila :-). Jen se mi zdála dost zbytečná ona vražda mladé dívky, ale to se o vraždách jako takových dá říci snad (skoro) v každém případě. Zase na druhé straně by nebylo o čem psát...

ArwenAragorn
ArwenAragorn
14.06.2019 5 z 5

Kapitán Exner byl za socialismu trošku oříšek a právě proto jsou asi knihy s ním pořád tak oblíbené.

čef
čef
27.12.2018 5 z 5

Při čtení se mi stále zjevoval Michal Dlouhý z docela slušného seriálu ČT o kapitánu Exnerovi. Kniha si ale se seriálem v ničem nezadá, v lecčem dokonce nad vizuálem vyniká, což pro nás, zapálené čtenáře, není samozřejmě nic zvláštního. Detektivkáři dále jistě ocení nezaměnitelně originální Erbenův styl, možná místy trochu moc mnohomluvný, ale vždy duchaplný a vtipný. Zápletka je také patřičně složitá, takže je při čtení možno vesele pátrat po pachateli. Odhaduji, že však zde většinou neúspěšně, takže závěr mnohé překvapí. Pro nostalgické čtenáře příběhů z dob dávno minulých čtení skoro povinné.

konicekbily
konicekbily
20.10.2018 5 z 5

Detektivka na svou dobu špičková. Autor nepotřeboval propagovat práci VB, ale vytvořil nezávislého intelektuálního vyšetřovatele. Tím asi rozčílil cenzuru, ale nás potěšil. A šlo to i bez thriller-scén.

Eicherik
Eicherik
08.09.2018 5 z 5

Krásná detektivka z prostředí archeologického naleziště, v které se opět setkáme se sympatickým doktorem Soudkem. Jeden z nejlepších dílů celé série.

moničina
moničina
01.09.2018 3 z 5

Jedna z tých slabších zo série.