Kapitalismus a svoboda

Kapitalismus a svoboda obálka knihy
Mé hodnocení:

Kapitalismus a svoboda je knihou, jež se dotýká velkého množství témat, která jsou propojena jedním společným motivem a tím je svoboda jednotlivce, nutnost omezení nadměrné úlohy státu v mnoha oblastech lidské činnosti. Hovoří se zde o moci státu a úloze peněz, o školství a vzdělávání, zákonech na podporu zaměstnanosti, monopolech, udělování státních licencí, přerozdělování příjmů, společenském blahobytu a chudobě. Milton Friedman zde také představuje několik svých originálních konceptů, jako je negativní důchodová daň nebo kupóny na vzdělávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55942/kapitalismus-a-svoboda-55942.jpg 319
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno, Liberální institut

Capitalism and Freedom, 1991

Kniha Kapitalismus a svoboda

PanKarel
19.12.2020

Naprosto nesouhlasím, že kniha není aktuální... naopak je dnes tím aktuálnější, čím větší je zacyklenost světa ve fiskálních rozkrádačkách a čím větší je zneužívání a mrzačení původně dobře myšleného Keynesiánství politiky všech zemí... Je navíc šokující, že tyto šedesát let staré myšlenky nositele Nobelovy ceny za ekonomii jsou politickými pseudoelitami vytrvale ignorovány a svět se tak řítí kam si zaslouží... Pokud vás nezajímá ekonomie ani sociální vědy obecně, nečtěte to... pokud vás nezajímá politika, je vám jedno koho volíte, nebo dáváte své volební hlasy levičákům všeho druhu (zřejmým i maskovaným), nečtěte to.. Ostatním knihu doporučuji, na odbornou publikaci je napsána velmi civilně a dobře se čte.

Hubertus
01.10.2016

Na knize je patrné, že je již staršího vydání. Popisuje tematiku, která již není v současnosti úplně aktuální. Některá přirovnání jsou poměrně neobratná, jinak však kniha obsahuje skvělé myšlenky.