Kapesní atlas světových dějin 1. díl

Kapesní atlas světových dějin 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161948/kapesni-atlas-svetovych-dejin-1-dil-161948.jpg 5 11 2

První díl zahrnuje období od paleolitu do počátku novověku. Na mapkách zachycuje hlavní etapy světového vývoje od paleolitu až do počátku 17. století v politickém, náboženském, hospodářském a kulturním životě. Uvádí i rekonstrukce starověkých map světa a ukázky středověké kartografie. Mapky doplňuje abecední seznam všech zeměpisných a dějepisných názvů, jež se v atlasu vyskytují.... celý text

Hebrey
09.02.2022 5 z 5

Když v rámci Výzvy vyšlo téma Kniha mého dětství, trochu jsem zauvažovala. Jako dítě jsem totiž zase tolik nečetla, to přišlo později. Samozřejmě jsem přelouskala pár takových těch typicky dětských knížek, ale drtivou většinu času jsem listovala atlasy světa a mimo jiné i tímto Atlasem světových dějin. Takže pro toto téma jsem zvolila knihu poněkud atypickou, ale za to autentickou.

Richie1
17.08.2014 5 z 5

Pro milovníka historie je tento atlas nezbytnou a neocenitelnou pomůckou. Používám ho vždy při čtení historických knih a nemohu si ho vynachválit. Stejně tak druhý díl.

1978  92%Školní atlas světových dějin
1989  98%Kapesní atlas světových dějin