Vzestup Endymionu 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtá kniha hyperionského cyklu. Ve Vzestupu Endymionu Dan Simmons mistrovsky spojí dohromady množství příběhů této výjimečné série. Odpoví na všechna nerozřešená tajemství nastolená v dřívějších dílech a završí příběh planety Hyperion, kde to všechno začalo. Vzestup Endymionu je mistrovským dílem představivosti jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů science fiction. První kniha ze dvou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1160/vzestup-endymionu-1160.jpg 4.3139
Série

Kantos Hyperionu 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Perseus
Orig. název

The Rise of Endymion, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Vzestup Endymionu 1

Přidat komentář
Vevericka.eva
01.09.2020

Jako celá série i toto pokračování si drží vysokou úroveň.

Vera Silent
19.07.2020

Po mem oblibenem dilu Endymion je pro me tohle pokracovani neskutecne zklamani. Rozhodne zatim to nejhorsi v serii z hned nekolika duvodu:

1) Info-dumping. Tentokrat neziskavame informace tak, ze bychom prozivali dobrodruzstvi s hrdiny, ale vsechny vedomosti plne faktu jsou na ctenare vyblity v nudnych prednaskach Aanei.
2) Bezduvodne presuny v case. Pokud mam vetsinu knihy vypravenou chronologicky, tak se mi nelibi skok do prazdna na uplne jinou planetu a uplne jinou situaci toho sameho hrdiny. Co me ale totalne vytoci je, kdyz se v dalsi kapitole zase vracim chronologicky ke kapitole pred skokem.
3) Aanea je neskutecne otravna. Pinda sto let a kdyz se konecne dostane k necemu zajimavemu, tak pry si to necha radsi pro sebe. Jeji romance s Raulem je divna a neuprimna. Na to, ze byla avizovana dopredu v prvnich vetach Endymionu, tak nezabira skoro zadne misto. I Raul me svymi reakcemi zklamal.

Zkratka jsem knihu dokonce i na jeden mesic odlozila. Obcas me bavila nejaka ta kapitola, to jo, ale vetsina textu byla fakt utrpeni.


Tyet
07.10.2018

Čtvrtý díl jsem si začala pořádně užívat vlastně až v polovině, do té doby jsem se s tím trošku trápila. Líbil se mi popis sépiovitých mimozemšťanů na planetě mraků a pobyt hlavních hrdinů na planetě buddhistů mě opravdu bavil. Obdivuju sílu Simmonsovy imaginace a jeho znepokojivý, ambivalentní vztah k umělé inteligenci. Zaujalo mě třeba toto: „Za prvé, Buddha nám nepomůže. Není to jeho úkolem. Za druhé, plánování posmrtného života je hloupostí, neboť jsme ve své podstatě nadčasoví, věční, nenarození, neumírající a všemohoucí.“ Konečně jsem se dozvěděla, kdo stvořil Štíra, spousta otázek ale stále zůstává nezodpovězených. Tak vzhůru do finále.

negramota
08.10.2017

Po příjemně ubíhajícím Endymionu opět úmorná a příšerná nuda. Několikero Deus Ex Machina momentů, kdy autor patrně opět nevěděl kudy kam, rozvleklé popisy reálií, nemohou chybět ani tolik oblíbené dialogy vůdčích hlavounů úplně čehokoli.

Spoiler
Spoiler
Spoiler

Pokud měla Aenea za úkol rozšířit virus hubící Kruciformu, proč cestovala do nebezpečné budoucnosti a nezůstala v době, kdy Pax ještě ani neexistoval? A proč patera kapitána De Soyu prostě trochu nehlídali, když věděli, že je s ním něco v nepořádku?

Jelen51
11.01.2017

Nejsem žádný velký fanda tohodle žánru, v půlce to na mě bylo už dost táhlý a nektěré pasáže nudný, ovšem jsem ráda že jsem vydržela do konce!! Teď se těšim jak to dopadne. Takže hurá na poslední díl!!

Plague
17.10.2016

ááááááááááááááááááááááááááááááááááá - jak to celé dopadne?!?!?!
Už jen 250 stránek druhého svazku - těším se a bojím zároveň.

Erezka
07.12.2014

Určitě o něco lepší než Endymion, z trilogie nejlepší díl. Pořád jsem si ale nedokázala oblíbit hlavní hrudinku, ve skutečnosti mi velice vadila a lezla ne nervy. Jedinou oblíbenou postavou se stal otec kapitán De Soya.

CynicalParrot
20.06.2013

Další kniha v níž autor nepřestává udivovat svou fantazií. Na rozdíl od předešlých dílů Hyperionu mi zde chyběla jistá dávka dobrodružnosti; autor se zde soustředí spíše na detailní popis lokalit a v neposlední řadě také na vysvětlení jistých palčivých otázek, jako např. původ a účel kruciformu a Prázdnoty, jež spojuje. I přes pomalejší tempo se však stále jedná o skvělou součást famózní série.

1