Kantor Horníček a Traxleři žáci, aneb muzikantské memorály

Bohatě fotograficky ilustrovaná vzpomínková kniha se spoustou humorných příběhů s Miroslavem Horníčkem. Na 80 fotografií ze 70. let. Autor byl zakládající člen skupiny Skiffle Kontra, která s M. Horníčkem jezdila po Čechách. Spolupracovali na představeních Dobře utajené housle, listy z Provence, Barnabáš a žáci darebáci, Hovory o smíchu. Kniha, která pobaví i potěší a svou výpravností se stane žádaným dárkem. Výpravná publikace bohatě fotograficky ilustrovaná uvede čtenáře do atmosféry zdařilých a hojně navštěvovaných představení Dobře utajených houslí, Listů z Provence, Barnabáše a žáků darebáků, Hovorů o smíchu, a dalších setkání v šedesátých a sedmdesátých letech velmi oblíbené skupiny Skiffle Kontra, později přejmenované na Český skiffle a v dobách normalizačních pak Žáci, jejíž hlavní náplní se stala žákovská, trubadúrská, kramářská píseň i zhudebněná poezie Vzpomínková kniha plná humorných příběhů prožitých na společných koncertech a představeních skupiny Skiffle Kontra s Miroslavem Horníčkem. Knihu sestavil autor a zakládající člen této skupiny Petr Traxler...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307376/kantor-hornicek-a-traxleri-zaci-ane-Ywg-307376.jpg 41
Biografie a memoáry
Vydáno, Práh

Kniha Kantor Horníček a Traxleři žáci, aneb muzikantské memorály

MaxQ
16.01.2017

Nejprve jsem si trochu zanadával, protože z názvu jsem usoudil, že kniha bude o Horníčkovi. Ale nebyla. Vlastně byla i nebyla. Jde o vzpomínky jednoho muzikanta a jeho kapely, kterou jsem, přiznám, vůbec neznal, jak v letech své největší slávy obráželi republiku se svým programem. A s panem Horníčkem.
Nakonec jsem byl ale rád, že jsem knihu dostal do ruky. Taky jsem jezdíval s kapelou a úplně přesně si vybavuju podobné situace na pokojích i na pódiích. Oceňuji autorovu otevřenost, se kterou se do vzpomínání pustil. On pak člověk třeba zrovna takového Horníčka uvidí hned v jiném světle. V ještě lidštějším.

A přesto říci životu ano
A přesto říci životu ano