Kantor Horníček a Traxleři žáci, aneb muzikantské memorály

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bohatě fotograficky ilustrovaná vzpomínková kniha se spoustou humorných příběhů s Miroslavem Horníčkem. Na 80 fotografií ze 70. let. Autor byl zakládající člen skupiny Skiffle Kontra, která s M. Horníčkem jezdila po Čechách. Spolupracovali na představeních Dobře utajené housle, listy z Provence, Barnabáš a žáci darebáci, Hovory o smíchu. Kniha, která pobaví i potěší a svou výpravností se stane žádaným dárkem. Výpravná publikace bohatě fotograficky ilustrovaná uvede čtenáře do atmosféry zdařilých a hojně navštěvovaných představení Dobře utajených houslí, Listů z Provence, Barnabáše a žáků darebáků, Hovorů o smíchu, a dalších setkání v šedesátých a sedmdesátých letech velmi oblíbené skupiny Skiffle Kontra, později přejmenované na Český skiffle a v dobách normalizačních pak Žáci, jejíž hlavní náplní se stala žákovská, trubadúrská, kramářská píseň i zhudebněná poezie Vzpomínková kniha plná humorných příběhů prožitých na společných koncertech a představeních skupiny Skiffle Kontra s Miroslavem Horníčkem. Knihu sestavil autor a zakládající člen této skupiny Petr Traxler...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307376/kantor-hornicek-a-traxleri-zaci-ane-Ywg-307376.jpg 41
Žánr
Biografie a memoáry
Vydáno, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Kantor Horníček a Traxleři žáci, aneb muzikantské memorály

MaxQ
16.01.2017

Nejprve jsem si trochu zanadával, protože z názvu jsem usoudil, že kniha bude o Horníčkovi. Ale nebyla. Vlastně byla i nebyla. Jde o vzpomínky jednoho muzikanta a jeho kapely, kterou jsem, přiznám, vůbec neznal, jak v letech své největší slávy obráželi republiku se svým programem. A s panem Horníčkem.
Nakonec jsem byl ale rád, že jsem knihu dostal do ruky. Taky jsem jezdíval s kapelou a úplně přesně si vybavuju podobné situace na pokojích i na pódiích. Oceňuji autorovu otevřenost, se kterou se do vzpomínání pustil. On pak člověk třeba zrovna takového Horníčka uvidí hned v jiném světle. V ještě lidštějším.

Doporučujeme

A přesto říci životu ano
A přesto říci životu ano
Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti
Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti
To na tobě doschne
To na tobě doschne
Ztracen v džungli
Ztracen v džungli

Autor knihy

Petr Traxler
česká, 1948 - 2014

Kniha Kantor Horníček a Traxleři žáci, aneb muzikantské memorály je v

Přečtených1x
Čtenářské výzvě1x