Kaňon celý ze zlata

Kaňon celý ze zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68102/kanon-cely-ze-zlata-68102.jpg 4 17 5

16 povídek Jacka Londona z dalekého západu a severu. Povídky Bílý a žlutý, Tažení za piráty ústřic, Obléhání Lancashirské královny, McCoyovo sémě, Mapuhi a jeho dům, Ja-ja-ja, Čajnago, Mauki, Koolau, mocný malomocný, Samuel, Kaňon celý ze zlata, Kousek hovězího, Obrázky, Nic než maso, Odpadlík, Mexikán.

Crimble
17.10.2021 4 z 5

Trošku takový nevyrovnaný výběr povídek. Začíná se na moři, případně na ostrovech obydlených původním zotročeným obyvatelstvem - ty jsou tak trochu rozvleklé a uspávající. V druhé části knihy více sociální, buřičské povídky plné vzdoru a bojovnosti, z mého pohledu jasně lepší část.

Pawlisman
26.09.2021 4 z 5

Zjišťuji, že mě ty tichomořské příběhy od Londona moc neberou, tedy jsem pak přeskočil, druhá půlka z různého robrodružstí na souši již měla své kvality a čtivost. Pěkná sbírka.

Hloupejhonzacz
04.07.2020 3 z 5

Povídky Jacka Londona jsou originální a osobité. Autor umí hlavní postavy popsat do hloubky. Popisuje hlad a bídu světa

pismenkovyJoe
22.06.2020 4 z 5

Všechny povídky jsou neobyčejné, napínavé, krásné..

minirock
24.03.2017 4 z 5

V knihovně jsem našel starou knížku bez obálky - povídky Jacka Londona. Zkusil jsem se začíst a ejhle, šlo to dobře. Některé povídky jsou průměr, některé moc dobré, např. titulní Kaňon celý ze zlata nebo obě boxerské, také mocný malomocný je výborná věc. Takže knížka která ležela v knihovničce léta nepovšimnuta zase jednou udělala radost.